Skocz do zawartości

Zasady działu AstroMarket


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

...

Czy tak można? Mi bardziej zależy na tym, by sprzęt trafił w dobre ręce niż na $$$$. :)

 

no to masz dwie drogi:

albo zacząć od np. 1mln$ i schodzić z ceną codziennie o 100 tys

albo odwrotnie: zaczynasz od złotówki i ciągniesz w górę, aż wreszcie ktoś się skusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałem Sumasowi publikację tych przemyśleń, bo tego się właśnie obawiałem. Mianowicie sytuacji, że zamiast szukać pozytywnych aspektów, to zaczniemy grzebać i szukać, aby udowodnić, że coś jest złe.

 

Zawsze mnie to zastanawia, ale po 5 latach już przywyknąłem.

 

Trochę więcej optymizmu i wiary w ludzkie intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej optymizmu i wiary w ludzkie intencje.

 

Popieram powyższe stwierdzenie, tylko czy aby właśnie formalizowanie zasad funkcjonowania Astromarketu nie sprowadza się de facto do braku optymizmu i wiary w pozytywne intencje? Przecież chyba do tej pory, mimo braku sztywnych kodeksów, paragrafów "na okoliczność" itp. ten dział funkcjonował całkiem sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższe stwierdzenie, tylko czy aby właśnie formalizowanie zasad funkcjonowania Astromarketu nie sprowadza się de facto do braku optymizmu i wiary w pozytywne intencje? Przecież chyba do tej pory, mimo braku sztywnych kodeksów, paragrafów "na okoliczność" itp. ten dział funkcjonował całkiem sprawnie.

A jak myślisz, dlaczego w miarę funkcjonują? Naprawdę sądzisz, że giełda ot tak sobie powstała i zakwitła - może z anarchi? Niestety, nie wszyscy jesteśmy "w porządku" - delikatnie ujmując. Takie pomysły są porządkowe, żeby właśnie ci, nie do końca odpowiedzialni, trochę uważali.

 

Nic nie jest przypadkowe Tomi, a to że to największa giełda jest tylko potwierdzeniem, że warto pracować skutecznie. Gdybyśmy ją zostawili w spokoju, to już by jej nie było od dawna.

 

Tak jak napisałem, patrzymy przez pryzmat logiki i normalnych ludzi. Ale na świecie są też inni.

 

Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to cóż mogę więcej dodać. Trzeba z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dalszym ciagu uwazam ze spisanie kodeksu (np. cos takiego jak na pocztku tego watku) by nie zaszkodzilo. Sprzedalem i kupilem tu pare rzeczy (a ostatnio wtracilem sie do czyjejs sprzedazy bo nie podobaly mi sie komentarze osob postronnych i nie majacych zamiaru kupowac), ale stosowalem sie przy tym do zaobserwowanych przeze mnie panujacych zwyczajow. W regulaminie forum nie ma zadnych wskazowek odnoszacych sie bezposrednio do kupna-sprzedazy (poza pkt 5). Moze trzeba jednak cos spisac?

Pozdrawiam,

Piotrs

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy nadal trzeba mieć 10 postów żeby móc dać ogłoszenie sprzedaży ? Pytam, bo przez ostatnich parę dni zarejestrowało się kilku userów tylko po to, żeby coś sprzedać <_<

 

http://astro-forum.org/Forum/Sprzedam-tele...nta-t25031.html

 

http://astro-forum.org/Forum/SPRZEDAM-SYNT...MT1-t25017.html

 

http://astro-forum.org/Forum/Sprzedam-Vixe...-2x-t25038.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko w sposób systemowy nad tym zapanować, ale po to są minusy, żeby nie było takich wątków, których nie chcecie czytać na forum

 

a ta zasada ma na celu, tylko i wyłącznie próbę ochrony użytkowników AF przed ryzykiem zakupem sprzętu od osoby nieznanej,

bo wydaje się, że takie ryzyko złego zakupu jest zdecydowanie mniejsze, jeżeli taka osoba choć trochę pozwoli się poznać, poprzez jej inne wypowiedzi na forum, niż tylko te w dziale AstroMarket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli taka osoba choć trochę pozwoli się poznać, poprzez jej inne wypowiedzi na forum, niż tylko te w dziale AstroMarket

I dlatego wydaje mi się, że dobrze byłoby zwiększyć limit postów, który należy przekroczyć. Nie byłoby takich problemów i takiego bałaganu.

Ps. Czujny Lars :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa. Nie do końca prawidłowo skonfigurowałem permissions do tego działu. Nie działało prawidłowo. Teraz już nie da się umieścić ogłoszenia mając mniej niż 10 postów.

 

A jak będzie problem, to się zwiększy limit. Nie ma możliwości, żeby w Astromarkecie handlowały sprzętem osoby, które są całkowicie nieweryfikowalne.

 

Osoby chcące czerpać zyski ze sprzedaży w sposób zorganizowany zapraszam do działu Ogłoszeń Komercyjnych. Dział Sprzedam ma bardzo jasną misję - ma służyć tylko migracji sprzętu między użytkownikami forum. Migracja to nie to samo, co handel. Tu mam mieć pewność, że nie muszę weryfikować ceny, czy ktoś jej nie zawyża. Kupować mogę prawie w ciemno, bo raz, że sprzedawca to mój "kumpel", a dwa, wiem, że nie narzuca mi marży.

 

Nie mam nic do handlu, żeby była jasność. Tylko nie w dziale sprzedam. Od tego mamy nowy dział komercyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, może "bałagan" to za mocne słowo. Skoro sam napisałeś sumasie, że dobrze jest poznać użytkownika po większej ilości postów to wydawało mi się, że limit 10 postów to za mało.

ależ niema za co :)

a problem jest jeszcze jednej natury, z jednej strony ryzyko, straty pieniędzy przez użytkownika, kupna złomu, po prostu wywalenia swoich pieniędzy w błoto, ale z drugiej po co Adam ma inwestować w platformę, na której zarabiają wszyscy, tylko nie inwestor

rozwijać możliwości forum, engine, miejsce na serwerze na załączniki, przecież to są poważne kwoty, już nie wspominając o poświęconym czasie,

a forum nie może być darmowym słupem ogłoszeniowym dla handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal trzeba mieć 10 postów żeby móc dać ogłoszenie sprzedaży ? Pytam, bo przez ostatnich parę dni zarejestrowało się kilku userów tylko po to, żeby coś sprzedać <_<

 

http://astro-forum.org/Forum/Sprzedam-Vixe...-2x-t25038.html

Oooo mój link :rolleyes:

Czy powołanie się na opinię z innego forum (na którym również jest kilku użytkowników AF) jest wystarczające ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G@wron, a zadałeś sobie choćby trochę trudu, żeby spróbować zrozumieć nasze obawy?

 

o albo inaczej, tu jest taki dział: http://astro-forum.org/Forum/Nowi-uzytkownicy-f71.html

napisz tam coś o sobie, jak długo interesujesz się astronomią, czym obserwujesz, może focisz, jakie masz niebo,

a gwarantuję Ci, że w ten sposób rozpoczynając swoją aktywność na forum, masz szansę dużo szybciej i sympatyczniej sfinalizować swoją ofertę sprzedaży

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo mój link :rolleyes:

Czy powołanie się na opinię z innego forum (na którym również jest kilku użytkowników AF) jest wystarczające ?

A nie prościej zaczekać, aż się napisze 10 postów? Po co chcesz sprzedawać na forum, na którym Ciebie nie ma? Tak to wygląda, że przybywasz tylko po to, żeby opchnąć towar. Nie istotne jest, czy ktoś Ciebie rekomenduje, czy jesteś znany.

 

Poza tym, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zaczekać, aż się napisze 10 postów? Po co chcesz sprzedawać na forum, na którym Ciebie nie ma? Tak to wygląda, że przybywasz tylko po to, żeby opchnąć towar. Nie istotne jest, czy ktoś Ciebie rekomenduje, czy jesteś znany. Jeżeli przybędzie nasz prezydent Lech Kaczyński, żeby sprzedać tylko swoją Syntę, to też mu to napiszę ;).

Postaram się nastukać te 10 postów, bo przybyłem tu tylko po to by wystawić towar. Astronomia mnie zbytnio nie pochłania, teleskopu używam jedynie w dzień :)

Chciałem sprzedać tylko barlowa za 50 zł, powinniście brać również pod uwagę czynnik cenowy, soczewka za 50 zł to nie teleskop za 2-3 tysiące ;)

Edytowane przez G@wron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Proszę o aktualizację w dziale sprzedam i jarmark: nie wystawiamy zarówno „kont” jak i przedmiotów z gier online.

 

Kur, kaczek i gesi też nie można "obracać" na astrogiełdzie i każdy rozumny człowiek o tym wie, więc po co pisac oczywiste oczywistości? :blink:

Może jeszcze dorzućmy do regulaminu tysiące rzeczy, które nam przyjdą na myśl, np. czarnych dziur nie sprzedajemy... :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.