Skocz do zawartości

nie stać mnie na teleskop i prosze o pomoc


Pikera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat i od dziecka interesuje się kosmosem planetami itp

ale jest jest jeden problem nie stać mnie na żaden teleskop chodze do pracy w wakacje ale musze kupić książki do szkoły gdy by ktoś był życzliwy prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje szansa otrzymania pomocy. Ale aby taką szansę otrzymać musisz zrobić coś więcej, niż napisać, że interesujesz się astronomią i nie stać Cię na teleskop.

 

Po pierwsze musimy wiedzieć, że faktycznie interesujesz się astronomią i nie jest to zainteresowanie przelotne (wakacyjne). Napisz coś więcej na temat Twojej dotychczasowej przygody z gwiazdami. Od kiedy obserwujesz, co obserwujesz, z jakim skutkiem? Od razu dodam, że najprostsze obserwacje astronomiczne można wykonywać gołym okiem. A dysponując nawet tanią lornetką można zrobić już całkiem sporo.

 

Po drugie napisz skąd jesteś. Jeżeli mamy Ci pomóc to mimo wszystko potrzebna jest pewna weryfikacja, najlepiej przez osoby z Twojego rejonu. Być może taką pierwszą pomocą dla Ciebie będzie możliwość spotkania się z bardziej doświadczonymi obserwatorami, dysponującymi teleskopami i wspólne obserwacje.

 

Tak jak napisał Darek_B potrzebujemy więcej informacji, gdyż nie możemy pomagać każdemu, kto zamieści na forum praktycznie anonimową informację z prośbą o pomoc. Podsumuję krótko - daj nam szansę sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Kołobrzegu miejscowość nad samym morzem chętnie spotkam sie z jakimś doświadczonym astro maniakiem interesuje sie astronomią dość długo od dziecka ale na poważnie od prawie roku lubię wieczorem wychodzić na ławkę przed domem i szukać różnych elemętów na niebie gwiazda polarna itp napewno nie jest to hobby na lato podam nr gady gadu aby ktoś mógł sobie ze mną porozmawiać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość doskonale wie, gdzie leży Kołobrzeg. Zwłaszcza ci, którzy pamiętają pewien festiwal ;)

 

Mam nadzieję, że skontaktuje się z Tobą ktoś z tamtych rejonów. Ja niestety mieszkam po przeciwnej stronie Polski.

 

Natomiast wracając do tematu. Myślę, że skoro jesteś na etapie (wstępnego) poznawania nieba, to najlepszym instrumentem dla Ciebie będzie lornetka. Czasami na giełdzie można spotkać oferty sprzedaży instrumentu za kilkadziesiąt zł. Z czasem pewnie przyjdzie i kolej na teleskop.

 

Przyznam, że mógłbym pomóc na przykład w sprawie zdobycia lornetki, ale musiałbym widzieć, że naprawdę coś robisz w dziedzinie miłośniczej astronomii i czynisz postępy. Tutaj na forum masz taką szansę. Szansę przedstawiania kolejnych kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na giełdzie lornetkę 20x60 Tento. Lornetka ma obiektywy bez wartsw. Być może jest to jakaś podróbka. Tak czy inaczej ja jej nie używam, więc mogę ją oddać komuś bezinteresownie. Jeżeli jesteś zainteresowany i obiecasz :D , że będziesz uzywał to Ci ją prześlę. Bedziesz jednak musiał poczekać jakieś 1-2 tyg, bo lornetkę mam w krakowie, a teraz jestem w wawie.

Jak Ci pasuje, to podaj mi adres na PW.

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , nikt Cię nie zna , to Twój pierwszy post ,nie wiemy skąd jesteś ani jak wyglądasz. :blink:

Trochę mało, ale może z Twojego miasta jest ktoś doświadczony na forum tylko nie mamy pojęcia z jakiego.

 

 

Co ma jego wygląd do tego? Obojętnie jak by wyglądał to nie zmienia niczego wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma jego wygląd do tego? Obojętnie jak by wyglądał to nie zmienia niczego wg. mnie.

 

Mitek, a nie domyśliłeś się przypadkiem, że to (nie wiemy skąd jesteś ani jak wyglądasz) było napisane z przymrużeniem oka.

 

Darkowi chodziło tylko i wyłącznie o to, że nic nie wiemy o naszym nowym forowiczu.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mitek, a nie domyśliłeś się przypadkiem, że to (nie wiemy skąd jesteś ani jak wyglądasz) było napisane z przymrużeniem oka.

 

Darkowi chodziło tylko i wyłącznie o to, że nic nie wiemy o naszym nowym forowiczu.

 

 

No właśnie to "nie wiemy jak wygladasz" czytam tak: mam 14 lat, a może 41 :helo:

 

troche się rozpędziłem i nie spojrzałem na datę postu, sorry

Edytowane przez dyspa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.