Skocz do zawartości

SBIG ST2000XM


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zejść na -13 przy temp otoczenia +25. Ale już doczytałem i wiem, że się nie foci na 100% mocy coolera :) No właśnie przydałby się ten FS60C... pamiętaj o mnie jakby co :rolleyes:

Dokładnie, nie ma co przeginać. Nie obciążajcie coolerów więcej niż 80%, bo będzie problem z kalibracją (darki). Ale pewnie o tym wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była piekna nocka... jako że nie mam jeszcze wszystkich elementów nie mogłem się wybrać za miasto i musiałem focić z balkonu... niestety. Montaż był totalnie nie ustawiony na biegun stąd ogromna rotacja pola. Cud, że w ogóle to poskładałem :) Od razu zaznacam, że jedynym celem było zarejestrowanie obiektu (IC 63), co się chyba udało. 6x10 minut, bin2x2 przez Astrodon Ha 6nm.

 

gamma.jpg

 

Takie tam pierwsze balkonowe testy przez Ha :D pod otwartym niebem myśle, że będzie super. Canon wysiada, w ciągu godziny nie złapałbym nawet połowy tego co tutaj.

 

pozdro!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze, ze ci sie podoba... potem mi sprzedasz tą kamerę ... :Beer:

Pozdrawiam ze słonecznej Tarify gdzie królują małpy ( w sensie aparataów jak i zwierząt ), gdzie brak problemów z czułością DSLRów, gdzie wiatr i piach i tak zmaskarują każdą migawkę a niebo w nocy jest 250 dni w roku ( wcale nie takie znowu dobre choć LP raczej małe ).... gdzie sie po prostu ma w d... astronomię ....tzw wakacje.... ;):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i za bardzo chyba pochwaliłem obsługę kamery... wczoraj miałem tragiczną nockę na polu (wreszcie), nic nie wychodziło, zwłaszcza guiding. Zmarnowałem 4h na walce z softem, do chaty wróciłem praktycznie z niczym, zmarznięty i wku..rzony. Uroki astrofoto, przestrzegam wszystkich którzy chcą tego spróbować :)

 

Przez ten czas zrobiłem zaledwie dwie klatki, w tym jedną nieostrą i pojechaną... Dobrze, że wybrałem jasny obiekt (IC1318).

 

Dane: Ha 2x20min, Bin1x1

Sprzęt: SBIG ST2000XM, Astrodon Ha 6nm, HEQ5 SynTrek, Tair 4,5/300 @ 4,5

 

gamma_s.jpg

Po kliknięciu wyższa rozdzielczośc....

 

 

Ktoś chce kupić cały mój sprzęt ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie czepiasz? wyszedł bardzo ładny Motylek, ostrość, detal na najwyższym poziomie

... to ile chcesz za zestaw? :szczerbaty:

 

a może opisz na czym polegał ten problem z guidingiem i jaką kamerą guidujesz?

po kupnie kamery też miałem wielkie problemy z guidowaniem, do tego stopnia, że zmusiło mnie to do zakupu nowej kamery, tym razem do guidowania,

objawy były takie, że software nieustannie gubił gwiazdkę, albo nawet skalibrować się nie potrafił, po wymianie kamery problemy ustąpiły, hmm ale tylko na chwilę, więc zacząłem podejrzewać ze to sprawa niewydolności laptopa, no to wymieniłem komputer na stacjonarny, heh niewiele to dało, guider potrafi zarżnąć amd64 3000+ z 1 giga ramu. Ostania deska ratunku to podejrzenie, że to wszystko wina różnicy transferu kamery głównej i guidera, pierwsza pracuje na usb2.0 druga na usb 1.1 a obie na wspólnym hubie usb i jeden kontroler sobie z tym nie radzi. Może u Ciebie jest podobny problem?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może opisz na czym polegał ten problem z guidingiem i jaką kamerą guidujesz?

po kupnie kamery też miałem wielkie problemy z guidowaniem, do tego stopnia, że zmusiło mnie to do zakupu nowej kamery, tym razem do guidowania,

objawy były takie, że software nieustannie gubił gwiazdkę, albo nawet skalibrować się nie potrafił, po wymianie kamery problemy ustąpiły, hmm ale tylko na chwilę, więc zacząłem podejrzewać ze to sprawa niewydolności laptopa, no to wymieniłem komputer na stacjonarny, heh niewiele to dało, guider potrafi zarżnąć amd64 3000+ z 1 giga ramu. Ostania deska ratunku to podejrzenie, że to wszystko wina różnicy transferu kamery głównej i guidera, pierwsza pracuje na usb2.0 druga na usb 1.1 a obie na wspólnym hubie usb i jeden kontroler sobie z tym nie radzi. Może u Ciebie jest podobny problem?

 

Guide robie drugim chipem, ST2000 ma selfguide więc wszystko idzie po jednym USB. Co ciekawe z balkonu wszystko szło gładko, guide również. Problemy zaczęły się jak zwykle w terenie - nie mogłem skalibrować guidera, gubił mi gwiazdę i ogólnie nawet prowadzenie było kiepskie. Diagnoza: albo coś się poprzestawiało w ustawieniach Maxima albo zasilanie - z balkonu jechałem z sieci a na polu z akumulatora...

 

Powalczę z tym przy okazji kolejnego wyjazdu, tylk owtedy mam taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo guidujesz przez H-alfa??

Tak, akurat te okolice, które fociłem są bogate w gwiazdy, z tym problemu nie było. Chociaż jak się przełączyłem na L to w polu było kilkadziesiąt gwiazd od guide, a w Ha tylko kilka :) Tylko co z tego jak nie szło po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.