Skocz do zawartości

Soligor czy Vixen?


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zooma soligora i vixena LVW 8 mm. Jak poprzednio pisałem zoom soligora nie ustępuje wiele vixenowi pod względem jakości. Dopiero przy dużych powiększeniach vixen daje lepsze efekty. Oczywiście polem wygrywa z soligorem (65 do 49). Vixen jest nieznacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Arku także na różnice cenowe i dostępność w kraju !!!

Okulary lantanowe, stałoogniskowe zeszły z monitora tego samemgo projektanta i robi je ta sama fabryka z różnymi nadrukami, szkło, warstwy i obraz jest w nich identyczny ale Vixen ma trochę większe pola widzenia ale jest i sporo droższy oraz większy i cięższy od Soligorów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tymi cenami mi cos nie pasuje. Okular lantanowy Soligor 5.2 mm

kosztuje u Janusza 595 zl. U Matouska w Pradze LV Vixen 5mm kosztuje 3280 KCs.

Liczac korone po 0.14 zl uzyskujemy 459 zl. Do tego trzeba doliczyc clo 12%

(VATu nie licze, bo Czech go nie wliczy wysylajac do Polski, a w Polsce zaplacimy

nasz wiec na to samo wyjdzie) i mamy 514 zl. Pytanie dlaczego u Janusza Soligory

stoja tak drogo? Sprowadzajac legalnie Vixena z Czech dostaje go taniej. A przeciez

Matousek tez na mnie zarobil.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie kieruj do firmy Footocentrum, dostawcy Soligora na Polskę, ot jeden pośrednik niestety więcej 8)

Chcesz to sprowadzaj z Czech, no Problemos mamy wolny rynek a policzyłeś koszty wysyłki, ubezpieczenia i dokumentacji celnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Janusz już zacznij szukać alternatywnego źródła dostaw ( alternatywnego dla Fotocentrum - znam tą firme i nie ma ona najlepszej opinii) żebyś się w maju nie obudził z ręką w nocniku. Moze pogadaj z tymi Czechami.

 

Cały czas szukam alternatywnych źródeł i dostawców ale obecne bariery celne kładą na razie wszystko na łopatki :?

U obu Czechów już byłem na rozmowach ale na obecnym etapie nie wiele z nich niestety wynika, wszystko się rozstrzygnie po otwarciu granic Europy na Polskę ale nie oczekuję tu jakichś cudów po naszym "kochanym" ustawodawstwie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że do Pragi z Wrocławia nie jest daleko a miasto jest piękne i niezależnie od zakupów astro miło jest je zwiedzić, muszę przyznać, że sklep Matouska może dla Astrokraka stanowić realną konkurencję - przynajmniej dla astr-maniaków z Dolnego Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem o tym posredniku. Nie mozna tego jakos ominac? Czy nie mozna

brac sprzetu bezposrednio do Soligora lub Vixena? Matousek w mailu pochwalil mi sie, ze wlasnie

zostal autoryzowanym dealerem Vixena na Czechy. Fajnie byloby jakby Astrokrak

byl np. dealerem Vixena na Polske. Do Krakowa jest blizej niz do Pragi (przynajmniej

z Warszawy).

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy ściągać towar bezpośrednio z Tajwanu ale w kontenerowych ilościach i praktycznie z dowolnymi nadrukami ale wartość takiego zakupu przewyższa na razie nasze możliwości i towar byłby wtedy o jakieś 15-20% tańszy.

Do Vixena już pisałem w zeszłym roku z wymijającą niestety odpowiedzią że mamy za mały rynek zbytu i ponowię w poniedziałek naszą propozycję bo sporo się zmieniło w Europie od tego roku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz moze miec troche racji. Na Cloudy Nights czytalem, ze tani Orion ED 80mm

zachowywal sie minimalnie lepiej niz TeleVue.

 

Nie wszystkie refraktory Vixena sa drogie. Nie trzeba przeciez od razu wchodzic

w pelne APO FL. Sa troche tansze ED, NA czy tez zwykle achromaty.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.