Skocz do zawartości

Kudłacze 2 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszam na wspólne obserwacje w sobotę 2 sierpnia na Kudłacze.

Podczas tej sesji będziemy testowali prototyp nowego teleskopu Taurus II o średnicy 40cm.

Teleskop będzie do naszej dyspozycji przez całą noc.

W schronisku będę już od godziny 14.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc.

Temat juz troche przestarzaly, ale nie ma sensu zakladac nowego...

Jezdzi jeszcze ktos na Kudlacze?

Jak dopisuje pogoda to czesto wybieram sie tam w tygodniu po pracy. Jak dotad nie udalo sie tam jeszcze nikogo spotkac. Ostatnio, 21.10 w schronisku byla tylko jakas impreza - ognisko, flesze i inne stopery akomodacji, ale zero obserwatorow nieba :blink:

Pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak i zapewne dla paru innych osób problemem zaporowym jest sposób dojazdu .... Więc jak ktoś posiada busa albo jakiś innych środek transportu, który pomieści więcej niż kierowce z sprzętem to byłbym niezmiernie uszczęśliwiony :D

Aczkolwiek jeżeli chodzi o Kraków i kudłacza to zawsze warto spojrzeć na Astromaniaka (forum AstroKraka), dawno tam nie zaglądałem ale z tego co pamiętam wiele z krakowskich astronomów tam dyskutuje u umawia na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zabiore druga osobe ze sprzetem. Czy trzecia? moze przy odrobinie gimnastyki z tuba na kolanach, zakladajac ze to nie bedzie 12" i wyzej. Jesli pogoda i ksiezyc dopisza w najblizszym czasie to z pewnoscia wybiore sie na Kudłacze. Jesli bedziesz chetny to mozemy sie umowic.

Pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie! Zbiera sie nam sklad! W takim wypadku moze ktos jeszcze z Krk jest chetny to zrobimy sobie mini wypad :)

Pozostaje tylko wypatrywac pogody. Mnie nie bedzie w weekend (swieto). Ale od poniedzialku pelna gotowosc!

Ciemnego i pogodnego nieba.

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie! Zbiera sie nam sklad! W takim wypadku moze ktos jeszcze z Krk jest chetny to zrobimy sobie mini wypad :)

Pozostaje tylko wypatrywac pogody. Mnie nie bedzie w weekend (swieto). Ale od poniedzialku pelna gotowosc!

Ciemnego i pogodnego nieba.

tehen

 

Ja tylko weekendy. Moze tydzien po swietach ? W piatek bysmy wypadli, moze Mirek D. ze swoim taurusem bedzie mogł sie zjawic ?

 

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko weekendy. Moze tydzien po swietach ? W piatek bysmy wypadli, moze Mirek D. ze swoim taurusem bedzie mogł sie zjawic ?

 

 

Jak najbardziej. Trzeba bedzie od razu zarwac nocke albo dwie bo ksiezyc bedzie dominowal przez pierwsza polowe nocy.

A przez Taurusa to z checia bym popatrzyl. Wie ktos czy Mirek D. dalej je produkuje i sprzedaje ?

 

Pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.