Skocz do zawartości

Takahashi Mewlon 180


Radekf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam !

 

Chciałbym tylko dodać ,że sprzęt posiada wyjatkowej jakości optykę !!! .

Załączone zdjęcie jedynie w niewielkim stopniu oddaje jego możliwości ,z uwagi na wiele czynników decydujących o końcowym efekcie , a głównym w naszych warunkach geograficznych jest kiepski seeing , który i w tym przypadku miał decydujący wpływ

 

moza.jpg

Mewlon 180 ,SPC 900 NC

 

Pozdrawiam Radek

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

Moje ostatnie podejście do sprzedaży tego sprzętu .

 

Cena 2700 zł

 

Przy obecnym kursie dolara jest to mniej niż połowa realnej wartosci tego sprzętu ,ściągajac go nawet z USA !!!

 

Pozdrawiam Radek

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moge tylko dodać ,ze to naprawdę b.wysokiej klasy lustro,mobilne w pancernej obudowie dające znakomite obrazy.

 

W czasie porównanie Mewlon 180mm i Synta 300mm Newton- obrazy/m42/ byty bardziej plastyczne,przestrzenne w Japończyku.

 

Z przyjemnością kupie tego Mewlona,jeśli ktoś odkupi mojego /nowego/Maka S.W. 180 mm w prawie tej samej cenie.

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje popatrzeć kilka razy przez tego Mewlona.

Sprzęt jest bardzo dobry, zarówno otycznie jak i mechanicznie.

Co ja gadam, przecież to Takahashi, sprzęt absolutnie topowy.

pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moge tylko dodać ,ze to naprawdę b.wysokiej klasy lustro,mobilne w pancernej obudowie dające znakomite obrazy.

 

W czasie porównanie Mewlon 180mm i Synta 300mm Newton- obrazy/m42/ byty bardziej plastyczne,przestrzenne w Japończyku.

 

Z przyjemnością kupie tego Mewlona,jeśli ktoś odkupi mojego /nowego/Maka S.W. 180 mm w prawie tej samej cenie.

 

pozdr

 

Y

Witam. Tak z Ciekawości to co jest z tym Makiem nie tak że zamieniłbyś go na Cassegraina. Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, a może Ci pożyczę tej kasy, bo szkoda taki sprzęt oddawać za darmo...

Bo Ja, jakoś tak nie wiem co bym robiła z tą lufą, montażu nie mam do tego i w ogóle... :rolleyes::whistling:

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: No nie mogę, ludzie Mewlon w cenie Naglera!!!! Bierzcie w ciemno !!!!

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak z Ciekawości to co jest z tym Makiem nie tak że zamieniłbyś go na Cassegraina. Pozdrawiam Krzysztof.

 

Japończyk & Chińczyk.

 

Jeżeli miałeś jedno i drugi to nie muszę Ci tego wyjaśniać, a jeżeli nie miałeś to i tak nie uwierzysz.

 

Odnośnie Mewlona 180 to jak dobrze wiesz nie jest to zwykły układ Cassegraina ,a pisząc to stawiasz go na równi z Casgrainami braci U. które maja sie nijak do jakości wykonania .

 

Jeżeli jesteś zainteresowany moim Chińczykiem to zapraszam na priva, z chęcią przesiade sie na co prawda starszego ale rasowego Japończyka.

 

 

:D

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu , kaski aż tak bardzo nie potrzebuję , ale dzięki za propozycje :) . Czasami nachodzi mnie „film „ ze sprzedażą tego sprzętu, odkąd nabyłem FSa 128 bardzo rzadko mewlona używam:) i szkoda, że się marnuje.

Tylko teraz po tych waszych postach to sam już nie wiem czy sprzedawać ten sprzęt ?:)

 

Pozdrawiam wszystkich Radek

 

[ post=319170]

Radziu, a może Ci pożyczę tej kasy, bo szkoda taki sprzęt oddawać za darmo...

Bo Ja, jakoś tak nie wiem co bym robiła z tą lufą, montażu nie mam do tego i w ogóle... :rolleyes::whistling:

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: No nie mogę, ludzie Mewlon w cenie Naglera!!!! Bierzcie w ciemno !!!!

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyk & Chińczyk.

 

Jeżeli miałeś jedno i drugi to nie muszę Ci tego wyjaśniać, a jeżeli nie miałeś to i tak nie uwierzysz.

 

Odnośnie Mewlona 180 to jak dobrze wiesz nie jest to zwykły układ Cassegraina ,a pisząc to stawiasz go na równi z Casgrainami braci U. które maja sie nijak do jakości wykonania .

 

Jeżeli jesteś zainteresowany moim Chińczykiem to zapraszam na priva, z chęcią przesiade sie na co prawda starszego ale rasowego Japończyka.

 

 

:D

 

Y

Witam. Akurat tak sie składa że dobrze siedzę w temacie układów optycznych odnosnie Dall Kirkh moge powiedzieć tylko tyle że jest to najprostszy z układów Cassegraina do wykonania pod wzgledem profilu luster a zarazem ten typ Cassegraina jest obarczony najwiekszymi wadami sposród Cassegrainów. Jakimi? zapraszam do dobrej lektury gdzie dokładnie przedstawione są porównania np. Dalla z Klasycznym a będziesz dokładniej wiedział o czym piszę. Nie wątpię w jakość obrazów w centrum pola ale przy dużych powiekszeniach ze wzgledu na obstrukcję od ramion LW niestety Cassegrain wymięka do Maka choćby miał niewiem jak cudowną optykę. Cassegrainy braci U to tzw pseudo Cass. więc nie bierzmy ich pod uwage choć zdarzały się dobre egzemplarze. Część optyki dla Pana U wykonywał mój znajomy więc wiem w czym temat. Natomiast dobry Mak plasuje się zaraz po Apo gdzie często jest z nim porównywany. Pozdrawiam i życzę dużo pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie?

 

Wiesz ile kosztuje dobry Mak? no bo wspominasz o dobrym mak-u.

 

Skora Mewlon to tylko prosta konstrukcja - Casgrain to chyba wiekszosc ludzi zwriowala placac potezna kase za np. 300mm Mewlona.

 

pogodnego nieba

 

Y :D

 

Ps

Nie robmy wiecej off-top w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie?

 

Wiesz ile kosztuje dobry Mak? no bo wspominasz o dobrym mak-u.

Ten mewlon180 mm rozwiali nie jedno soczewke APO- i zadna tu twoja teoria nie wystarczy,pajak w niczym nie przeszkadza a jakosc lustra jest zaraz po seeingu najwaznieszym czynnikiem dawanych obrazow.

 

Mowisz pseudo Casgrain. itp a ile jest pseudo-Makow? ile jest prawdziwych plossli? poczytaj troche a zobaczysz sam jak malo jest orginalow.

 

 

Skora Mewlon to tylko prosta konstrukcja - Casgrain to chyba wiekszosc ludzi zwriowala placac potezna kase za np. 300mm Mewlona.

 

pogodnego nieba

 

Y :D

 

Ps

Nie robmy wiecej off-top w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mewlon180 mm rozwiali nie jedno soczewke APO- i zadna tu twoja teoria nie wystarczy,pajak w niczym nie przeszkadza a jakosc lustra jest zaraz po seeingu najwaznieszym czynnikiem dawanych obrazow.

 

Miałem przyjemność patrzeć w Belęcinie przez Mewlona 180 (to był akurat TEN Mewlon :) ) i FS128 na przemian na Jowisza, co prawda był nisko, ale w FS128 wyglądał dużo lepiej niż w Mewlonie. Tak więc jakbym miał wybierać ze względu na jakośc to FS128, jeśli natomiast ze względu na stosunek cena/jakośc to zdecydowanie Mewlon 180. Na szczęście nie przepadam aż tak bardzo za planetami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora Mewlon to tylko prosta konstrukcja - Casgrain to chyba wiekszosc ludzi zwriowala placac potezna kase za np. 300mm Mewlona.

Coś w tym jest, przynajmniej obiektywnie biorąc, z pasjami się nie walczy ;). Wystarczy jak widzę minę ludzi, kiedy mówię coś "gorszego" o takahashi. Reakcją jest oburzenie. Żadna firma na rynku astro nie wywołuje aż takiego fanatyzmu. Zaletą sprzętu taka jest jego masowość. Ze sprzętów "lepsiejszych" jest jednocześnie najłatwiej dostępny. Oczywiście, u nas w Polsce to wszystko wywrócone do góry nogami i na renault laguna mówi się "samochód klasy luksusowej" (bez urazy dla właścicieli).

 

PS. Żeby nie było nieobiektywnie - byłem i jestem właścicielem sprzętu Taka. Nie pytajcie mnie dlaczego :P.

PS2. Każdemu polecam proponowany tutaj DK 180 ze znakiem Mewlona. Tym bardziej, za proponowaną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No cóż , film sie skończył i czas miną :) .

 

Ogłoszenie nieaktualne !!!

 

Chyba jednak przerobię go na system mieszany Cassegrain/Newton , brakuje mi w nim trochę światła ,coś na wzór tego sprzętu :

http://takahashiamerica.com/catalog/produc...;products_id=47

 

Pozdrawiam Radek

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.