Skocz do zawartości

Tani aparat do astrofoto


Emilon

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy aparat ?

Czy aparat to dla Ciebie DSLR (lustrzanka cyfrowa) ?

Co to jest " i wszystko inne"

Flattener, pilot programowalny, kabel długich czasów ?

W okolicach 600zł jest w zasięgu Canon 300D oczywiście używany i goły.

Na " wszystko" co by nie znaczyło już nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedział przedmówca,to trochę mało.....

To może ja zadam ci jeszcze parę pytań:

1. Masz odpowiedni montaż do astro foto?

2. W ogole to jakim teleskopem chcesz focic?....

3.....no chyba ze chcesz focić duze fragmenty nieba samym aparatem...

4.No i jakich oczekujesz efektów, co cie zadowoli

5. Najwazniejsze - to ma byc aparat do mgławic czy planet?

 

I jeszcze cos od siebie dodam:

Jestem juz długi czas na forum i widze jak to sie wszystko zmienia. Gdy rejestrowałem się, znakomita wiekszosc fociłą względnie tanimi kamerkami, nieliczni posiadali Canony 350D, tak popularne do astro-fotografi.Teraz tak jakby cos sie zmieniło, Canony odchodza w cien ustepując miejsca wyspecjalizowanym kamerom astronomicznym.Rozpoczeła się era(:D)pieknych kolorowych zdjec dzieki technice Narrowband, niestety jest ona dosc droga i czasochłonna.

Wiec zastanów się czy wyniki które bedziesz chciał otrzymać cie zadowolą, jesli odpowiesz sobie - nie!, to albo porzyć astrofoto , albo zbieraj kase na pożadny montaż, Atika, o teleskopie nie wspominam.Ale jak wiesz to zabawa już dla tych "co wiedzą czego chcą" i mają fundusze na te cele. Bo zabawa na wysokim poziomie Jjaki prezentuje np. Adam Jesion czy piotr_s wymaga nakładu sporych koztów i napewno te 600zł ci nie starczy.

Wszystko zalezy co chcesz focic.Pewnie jak większosc - mgławice. Nie odradzam ci astro-foto, nie chce zebys sie zniechecił, tylko to przekalkuluj czy cie stać!

 

Sam, tez chce rozpoczac astro-foto, mam juz niezły montaż i teleskop, lecz juz sobie uswiadomiłem ze mnie zadowolą zwykle zdjecia astro, troche pojechane, przebarwione - a co xD, szukam jakiegos taniego canona, jesli nie znajde to zostane przy zwykłym analogu - Praktika,Zenit - tte aparaty też robia niezłe zdjecia, no i mozna je miec juz za 50zł na wiadomym serwisie xD

 

Pamietam do dzisiaj jakie wrazenie zrobiło na mnie 1 zdjecie astro - praktika, był to Orion, oczywiscie był super pojechany i tak dalej, ale mi to zdjecie sprawiło wielka radośc, bo coś wyszło, a fociłem na koziołku którego razem z tata wykonałem..

 

jesli napisałem gdzies bzdury, to mnie poprawcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić aparat do astro foto i chcę żeby wszystko aparat przejściówki i inne kosztowało do 600 zł

 

Istotne jest tez, co rozumiesz przez 'astrofoto'. Jesli mierzysz w powazne fotografowanie, bedzie to wymagalo wiekszych nakladow finansowych. Jesli natomiast zalezy Ci na 'popstrykaniu' planet i zabawe w skladanie zdjec - ja widze inne rozwiazania.

 

Myslac kilka lat temu o astrofoto kupilem kamerke philips toucam 740 i bez jej modyfikacji zaczalalem zabawe w fotografowanie planet, zdjecia nie byly profesjonalne, ale mi na tamten czas wystarczylo i nauczylo chociazby ich stackowania.

Planujac pozniej zakup 'uniwersalengo' grilowo-imprezowego i taniego aparatu zakupilem bodajże Canona a610, po zakupieniu w DO adaptera mocujacego taki aparat do wyciagu pstryknalem kilka zdjec i rowniez na tamten czas bylem zadowolony, a do niektorych z nich do tej pory mam sentyment..

 

btw: mam taki adapter do sprzedania :rolleyes:

 

Oczywiscie wszystko wisialo na dosc prostych montazach, a fotografie byly bez prowadzenia teleskopu.

Edytowane przez pbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczeła się era(:D)pieknych kolorowych zdjec dzieki technice Narrowband, niestety jest ona dosc droga i czasochłonna.

 

Akurat narrowband to bardzo ograniczony sposób patrzenia na astrofotografię - nadaje się tylko i wyłącznie do mgławic emisyjnych, a jest przecież sporo innych rodzajów obiektów (mgławice refleksyjne, galaktyki, gromady, komety etc). Tak więc narrowband to lekarstwo na zaświetlone niebo, ale o dość mocno ograniczonym zasięgu. Prawdziwa astrofotografia nie zna granic :)

 

Bo zabawa na wysokim poziomie Jjaki prezentuje np. Adam Jesion czy piotr_s wymaga nakładu sporych koztów i napewno te 600zł ci nie starczy.

 

Musiałby do tej kwoty dodać jeszcze ze dwa zera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 600zł jest w zasięgu Canon 300D ...

...lub kamerka, zakładając że komputer nie jest adapterem i nie trzeba go kupować.

 

Generalnie -

TANI aparat do astrofoto NIE ISTNIEJE.

 

Ale można rozwiązać trochę inne zagadnienie:

TANIO aparat do astrofoto.

Wystarczy znaleźć bogatego wujka/sponsora, który sprezentuje drogi aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zostane przy zwykłym analogu - Praktika,Zenit - te aparaty też robia niezłe zdjecia, no i mozna je miec juz za 50zł na wiadomym serwisie xD

Nie warto. Zrobisz pojedynczą klatkę i co dalej? Sam prowadzisz obróbkę ciemniową? Jeśli fotolab, to mogą być trudności z wytlumaczeniem, jak naświetlić powiększenie i co ma być widać.

Nie złożysz wielu ekspozycji (no, chyba że skanować negatyw, nawet tego próbowałem ale to skórka nie warta wyprawki). Trudno zrobić jakiekolwiek manipulacje poprawiające obraz.

Cyfrową lustrzanką zrobisz to znacznie łatwiej i od razu kontrolujesz, co Ci się naświetliło, a nie dopiero po paru dniach, kiedy obrobisz film i okaże się że 95 proc klatek jest do śmieci.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć krótkoperspektywicznie to faktycznie jakiś analog jest najtańszym rozwiązaniem, kolega wypstryka jedną kliszę zrobi parę wirówek, spróbuje andromedy i może na tym zakończy przygodę z astrofoto. Jednak patrząc trochę dalej w przyszłość, jeśli by się nie zniechęcił i kontynuował to piękne hobby, to zdecydowanie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie 300D. Koszty dobrej kliszy, obróbki, etc. szybko zrównają się z wydatkiem na 300D.

 

Pozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.