Skocz do zawartości

Binoculars 25x100


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Strona niemiecka dolicza koszty przesyłki ale raczej nie do ceny dla klienta tylko do kosztów zakupu przez dystrybutora. Wysłałem maila w tej sprawie ale gdybym dokładniej wiedział, na które rzeczy ewentualnie miałby ktoś ochotę to mógłbym się zapytać o koszty dla konkretnych towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich, koszty przesyłki są doliczane do kosztów uzyskania towaru przez dystrybutora, Niemcy co prawda proponują dorzucenie ich w ramach transportu do klienta ale ja nie muszę z nikogo zdzierać więc mogę ustawić wysłanie bezpośrednio do odbiorcy i mniejszy zysk dla siebie ale za to więcej klientów. Jak by ktoś jeszcze reflektował to mogę przesłać pliczki w Excelu z cennikiem, dla tych co już mają ważna informacja: obowiązują ceny z rubryki VK czyli Verkaufspreis i nic więcej nie zostanie doliczone, oczywiście wszystko podane w Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to fajnie, mnie by na przykład rajcowała duża lorneta, bo na Celestrona 20x80 w Himpolu to mnie cosik nie stać... Ta 15x70 to pewnie Oberwerk, podejrzewam. Ciekawe, czy mogą mieć coś większego z dwururek po przystępnej cenie? Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karol za cennik , liczyłem co prawda na ofertę lornet typu 25x100 jak w temacie wątku jednak i to co dostałem jest interesujące . Mnie z tej oferty ciekawi czy szukacz 17x80 jest w opcji z krzyżem (może podświetlanym ?) gdyby tak było to pomimo wysokiej ceny byłbym zainteresowany . Także dobry 2 calowy filtr planetarny mógłbym zamówić . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym o tym szukaczu na priva otrzymać więcej danych o których pisałem , także fotki lub choć link . Wtedy rozpatrzę ewentualne zamówienie . Tak samo z filtrami planetarnymi 2 cale .Pozdrawiam .

 

Ps. Lorneta 25x100 ze Stanów już w drodze jak zapewnia firma w której zamówiłem , zobaczymy czy dojedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero doczytałem że nie ma w tym szukaczu krzyża , jak się domyślam bo niemieckiego nie znam . Jeżeli tak to ten szukacz nie spełnia moich oczekiwań . Do CCD Telrad jest za mało dokładny i szukam idealnie dokładnego szukacza z krzyżem . Może do tego co mam 60/400 dałoby się dorobić krzyż . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dorobienie krzyża do Twojego szukacza będzie tańsze i Janusz pisał, że jest to do zrobienia w jego szukaczach. Jeśli myślisz o gotowym extra szukaczu zerknij tutaj - http://www.baader-planetarium.de/zubehoer/...ptik/sucher.htm . To jest szukacz z dobrą optyką i krzyżem. Nie miałem możliwości samemu go zobaczyć, ale ma go kumpel w Niemczech i sobie chwali, a ma z czym porównać, bo wcześniej miał mniejsze szukacze 8x50 ( w tym Vixena ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rysiek za info , chyba pokombinuję z moim szukaczem . Dostałem dziś ofertę od kolegi czytającego ten wątek aby nabyć od niego gotowy zestaw z krzyżem do mojego szukacza . Awaria serwera poczty wychodzącej nie pozwala mi na razie mu odpowiedzieć . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie taniej, a jeśli Janusz zdecyduje się na zrobienie krzyża ( nawet za dodatkową opłatą ;) ) też chciałbym kupić u niego duży szukacz ( może jeszcze większy jak Twój ) z wyciągiem 2" , oraz złączką kątową i zastosować do niego tego Pentaxa 40mm 2". Było by to dla mnie dobre rozwiązanie. Tak myślę :) El Capitano ma PZO i chciał to adaptować jako szukacz, ale został jako refraktorek ze względu na dobrą optykę. To było by chyba niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.