Skocz do zawartości

Pytanie


Vinomaster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy chyba wiemy, zbliżają się Święta, w związq z czym planuję uderzyć do rodziców i wymusić kupno teleskopu. Mam kilka na oku (Optisan 800-153 lub 800-203 optisan.astronomia.pl, tudzież Antaresa lub Kastora na dobsonie z Astrokraka). Spotkałem się jednak z opinią, że w Astrokraku jest dziadowskie naproszkowanie luster i trzeba często je powtarzać, co jest kosztowne. Czy to prawda? Który lepiej kupić (z w/w)? Mam już pewne doświadczenie jeśli chodzi o obserwacje nie-gołym-okiem (mam niewielki teleskop soczewkowy). Za optisanami przemawia fakt, że są na świetnym montażu paralaktycznym z mikroruchami, ale teleskopy Astrokraka na dobsonie to armaty i to przy niższej cenie... Głównie chodzi o to, żeby ktoś powiedział czy to prawda z tymi lustrami... A tak bajdełej - widzieliście Procjona? 600mm i 100kg!!! No a jeśli chodzi o kasę to mam tak do Antaresa z minimum akcesoriów. Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z taką opinią o astrokraku...

Co do optisana: uwierz mi, że te montaże paralaktyczne nie są świetne, chociaż zależy od modelu (tylko motnaż o rury 20cm optisana może jako-tako działać po paru przeróbkach). Montaże od mniejszych teleskopów to kicha.

 

Jeżeli jednak zdecydujesz się na optisana to pamiętaj: TYLKO U MARKA SUBSTYKA. http://www.optisan.astronomia.pl

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać, to wolne forum i masz prawo mieć oczywiście własne zdanie 8)

Lepiej sprawdzaj gdzie lepiej a nie taniej bo cena jest parametrem wtórnym , a liczy się przede wszystkim jakość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z opinią o kiepskim naproszkowaniu luster spotkałem się na www.teleskopy.pl. A co do pana Poruczki - jednak większe zaufanie miałbym do Astrokraka. Mogę tam wziąć sprzęt na raty, mam pewność że wysyłka porządna będzie (na pewno korzystają z usług porządnej firmy kurierskiej). I właśnie tutaj mam pytanie do pana Janusza. Jak to jest z tymi ratami na odległość? Jak miałbym przedstawić dowód osobisty i udokumentowac dochody? Jak wysokie są odsetki, na ile rat można rozłożyć. Czyli wszystko nt. rat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie spotkałem się nigdy z informacjami na temat kiepskiej jakości luster ani Astrokraka ani Poruczki. Dyskusje na teleskopach dotyczyły wpływu napylenia i utwardzenia lustra na jego jakość tzn na ile te zabiegi pogarszają dokładnośc wykonania lustra. No ale te same dyskuje będą dotyczyły dokładnie każdego lustra obojetnie kto je wyprodukuje czy to będzie Optisan, czy Meade czy Takahashi. Wydaje mi się, że nie da się porównać jakości lustra Optisana i Astrokraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rat to można się udać do najbliższego sobie przedstawicielstwa Żagla i tam się uwiarygodnić z dowodem i potrzebnymi dokumentami o zarobkach i zatrudnieniu a przedtawicielstwo poinformuje mnie o przebiegu zawarcia umowy i prześle kody autoryzacji i chyba mamy po problemie z przyjazdem do nas osobiście z dokumentami 8)

Co do luster i ich naparowania aluminium i utwardzanie to już zostało wylane morze słów tutaj i na innych mniej gościnnych wodach.

Mogę tutaj zapewnić ze nasze lustra sa profesjonalnie naparowywane i utwardzane tak samo jak Poruczki czy te z Tajwanu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kolejne pytanie. Czy wybrać Antaresa z 230 mm i 1200 ogniskową (co nędzne przecież nie jest) czy dołożyć 900 zł do Arktura z 270mm zwierciadło i 1500 ogniskową (co tym bardziej nędzne nie jest). W zasadzie biorę na raty, więc dużej różnicy cenowej to chyba nie sprawi, no ale 900 zł przeznaczyć na akcesoria to też coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, że też w jednym poście nie mogę się zmieścić... Ale jakie akcesoria radzilibyście dokupić? Dodam że nie planuję zajmować się astrofoto. I żeby tak nie za dużo za te akcesoria wyszło... :) Głównie chodzi mi o okulary, soczewki i wyciągi. Coś żeby było i do planet i DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę... 30%......!!! To teraz mnie podłamaliście... Nie planowałem przeznaczać całych 9 stówek... Ale jak patrzę na ofertę to faktycznie - Barlow, ze dwa Plossle, wyciąg okularowy. Tak to wyjdzie! Ale prosze o opinię: załóżmy że biorę Antaresa i chcę do niego Barlowa, jednego Plossla do planet, jednego do DS. No i jeśli musze (bo nawet nie wiem czy muszę) wyciąg okularowy. Jakie te Plossle, jaki Barlow, jaki wyciąg? Tylko konkretnie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię pocieszę bo w Antaresie już masz w cenie wyciąg 2 calowy z redukcją na 1,25" i złączką fotograficzną na M42x1 a w Soligorze też jest wyciąg 2" już po naszym liftingu, oczywiście też w cenie teleskopu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.