Skocz do zawartości

Nowy montaż Celestron CGEM


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tu: http://www.cloudynights.com/ubbthreads/sho...5/o/all/fpart/1

znalazłem informację: "[...] Also, the dealer I was buying from indicated that Sky-Watcher is preparing to release an MEQ6 that he thinks is their version of the CGEM" - "[...]ponadto, diler u którego kupuję powiedział że Sky-Watcher przygotowuje się do wprowadzenia na rynek MEQ6, o którym myśli że to będzie ich wersja CGEM".

Poniżej w dyskusji ktoś napisał że to jest NEQ6 dostępny już w Europie. Ktoś to widział?

 

EDIT: Tu jest opis: http://www.astromechanics.com/?p=productsM...p;sName=EQ6-PRO z którego wynika że to chyba to samo co EQ6. Szkoda ...

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie ktoś zrobił test CGEM-a ( http://www.cloudynights.com/ubbthreads/sho.../fpart/all/vc/1 ).

 

I wyszło dość fatalnie:

2878380_CGEM___No_PE_web.jpg

 

Co o tym myślicie? Mam ten montaż na celowniku (np. ze względu na to że nie potrzeba bezpośredniego widoku na Polarną). Liczyłem na to że będzie to coś dużo lepszego niż mój HEQ-5, a tu wychodzi to mało atrakcyjnie. No chyba że testujący się pomylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to faktycznie zbyt imponująco. Wygląda na to, że montaż ma > -/-15 sek., choć to akurat nie jest strasznym problemem (w miare równe przebiegi). Gorsza sprawa to dodatkowa faza na poziomie 5 sek. Nie podoba mi się.

 

Po PECu będzie całkiem znośnie, ale daleko do liderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wyniki wskazują na to, że CGEM ma gorsze osiągi niż SW EQ-6?

Np. tu są wyniki testów: http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=18&str=3 które wyglądają dużo lepiej.

W sieci pełno doniesień o PE dla SW EQ-6 na poziomie +/- 10 arcsec.

CGEM nawet z wpisaną korektą PEC nie sięga tego poziomu.

 

Może CGEM jest łatwiej "guidowalny" ze względu na kształt krzywej? Może ktoś mnie oświecić?

 

Z jednej strony SW EQ-6 to "chińczyk" o parametrach z losowania. Z drugiej strony CGEM to też pewnie "chińczyk" ale o wiekszych mozłiwościach pilota i lepszych 3-calowych mocowaniach. Z trzeciej strony CGEM to wydatek większy o ~2,5 k PLN. Jestem w rozterce. Coś mi poradzicie?

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt nie odpowie Ci na to pytanie. To jak wróżenie z fusów. Daj mi ten montaż na 1 noc, to powiem Ci, czy warto go kupić. W sumie, wystarczy mi 30 min. ;)

 

Taka jest prawda. Ocenianie montażu po wykresach z "netu" nie ma sensu. Wystarczy, że ktoś walnie się w konfiguracji PEMpro, czy samej jego kalibracji i wyniki będę podłe. Swego czasu, jak studiowałem tę aplikację to czytałem pierdyliard postów na forum tegoż programu i błędy, które popełniają ludzie (także niby doświadczeni) są porażające.

 

Od pewnego momentu w tej materii ufam już tylko sobie. Wybacz, ale wszystko inne, co ktoś Ci tu powie na temat tego montażu to kłamstwo/spekulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt nie odpowie Ci na to pytanie. To jak wróżenie z fusów. Daj mi ten montaż na 1 noc, to powiem Ci, czy warto go kupić. W sumie, wystarczy mi 30 min. ;)

 

Taka jest prawda. Ocenianie montażu po wykresach z "netu" nie ma sensu. Wystarczy, że ktoś walnie się w konfiguracji PEMpro, czy samej jego kalibracji i wyniki będę podłe. Swego czasu, jak studiowałem tę aplikację to czytałem pierdyliard postów na forum tegoż programu i błędy, które popełniają ludzie (także niby doświadczeni) są porażające.

 

Od pewnego momentu w tej materii ufam już tylko sobie. Wybacz, ale wszystko inne, co ktoś Ci tu powie na temat tego montażu to kłamstwo/spekulacja.

 

 

Adam ma rację, 3/4 testów w sieci to szajs, bo większość robią amerykanie, którzy potrafią spieprzyć nawet tak proste rzeczy. To tak jakby opierać swoją opinie nt. danego sprzętu na podstawie fot w sieci, z których 80% jest nieostra. Nigdy nie kupiłbym SV80S...

 

Myślę, że jak montaż będzie dostępny choćby w DO, to nie będzie problemu z wypożyczeniem go do testów, coś a'la testy Astronocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.