Skocz do zawartości

Celestron Ultima LX


tehen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktos moze posiada ktorys z okularow tej serii i moze podzielic sie uwagami?

Osobiscie przymierzam sie do zakupu szkielka 8-9 mm, najepiej zeby byl to od razu okular docelowy. Poki co moja uwage przykuwaja

Celestron Ultima LX 8mm oraz Vixen LVW 8mm.

Kazda opinia, nawet ta najbardzij subiektywna, bedzie cenna :)

 

Pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będziesz miał problem z zebraniem opinii użytkowników w Polsce. Może poszukaj opinii i recenzji na forach zagranicznych?

 

Ja wiem tyle, że stara seria ULTIMA była i jest bardzo ceniona jako jedne z najlepszych okularów w swojej klasie. No ale to były chyba nieco inne konstrukcje optyczne. Miały parametry zbliżone do Plossli, ale zwane były hybrydami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki polaris, nawet za checi w udzieleniu pomocy.

Walsnie zarejestrowalem sie na cloudynights. Nie ma poki co zbyt wielu opini, ale jesli juz sa to bardzo pozytywne. Szczegolnie wersja "de-lux" = Axiom. Jak dotad nastawiony bylem glownie na LVW (8mm jak i 22mm). Po krotkim rozeznaniu tematu zastanawiam sie czy nie warto doplacic i kupic Axiom LX 23 mm. 82 stopnie bardzo dobrze skorygowanego pola to jest cos (zakladajac ze Nagler ma idelnie skorygowne pole). Niby 65 stopni to ani za duzo ani za malo, ale ten efekt "zaglebienia" sie w przestrzeni, jak wlasnie daje 82 stopnie, chyba wart jest tych 300zl wiecej ;] No chyba ze sie myle :D

 

Od razu dorzucam linka do CN, gdzie jeden z uzytkownikow opisal w wersji mini LVW 22mm vs Axiom 23mm

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/sho...ev=#Post2485613

 

Pzdr,

tehen

Edytowane przez tehen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem swego czasu Księżyc w syncie 10" i 12" przez Celestron Ultima 2,3 mm (najkrótszy okular jaki miałem w rękach), przy dobrych warunkach ten okular potrafi dać b. dobre obrazy. Niestety ni jak nie miałem możliwości porównać go z innymi okularami.

 

Edit: chodzi mi o tą starą serie okularów, chyba tak się ona nazywała.

Edytowane przez Stacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz? Poki co mam f/6, ale chcialbym miec docelowo jakas 16" a tam to juz raczej bedzie f/4,5. Z tego co mowisz z korekcja wtedy kiszka. No to nie widze nic lepszego niz LVW dla ogniskowej 8mm.

Pozostaje jeszcze ogniskowa 22-23 mm. Tez zastanawialem sie nad LVW no i nad Axiomem. Osobiscie porazila mnie zmiana pola z 45* (standardowe SP z Synty) na 65* (LVW 13mm). Idac za ciosem chcialbym wpasc w cos ok. 80*. No i tu wlasnie wpadl mi do glowy Axiom... Idealem bylby Nagler T4 22mm, no ale to juz wydatek rzedu 1600zl. Troche duzo.

 

Pzdr,

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.