Skocz do zawartości

pierwszy DS M31


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich przeróbkach wkoncu udało mi sie skierować mojego mt800 wraz z canonen w kierunku nieba zacząłem od dużego obiektu jakim jest M31 warunki seeingu nie były najlepsze jednak musiałem spróbować swoich sił . Jak na razie mam spore problemy z obróbką wydaje mi się że materiał nie jest bardzo zły mam sporo ekspozycji różnoczasowych w różnych parametrach ISO w zasadzie opanowałem tylko usówanie gradientu pod IRiS a reszta mojej zabawy polega na zmianie levelsów , krzywych i takich tam w photo-shopie .Do posta załączam obrobioną fotkę (wiem wiem paskudnie zaszumiona ale puki co nie umiem sobie z tym poradzic prosze o rady ) dorzucam także stack na bazie którego bawie się w obróbkę

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M31 raczej jest za dużym obiektem dla Twojej ogniskowej... No chyba że wybrane struktury chciałeś złapać... Materiał w JPG? Koniecznie rób zdjęcie w RAW'ie, sam się kiedyś na własnej skórze przekonałem że JPG w porównaniu do RAW nie są nic warte, niewiele można z nich później wyciągnąć.

 

Podaj jeszcze parametry fotek z których robiłeś stack, czas naświetlania, czułość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy sie oczywiście że robie rawy pożniej stackuje w Deep Sky stacker i w postaci tiffa obrabiam w photoshopie ten jp'eg miał pokazać materiał wyjściowy po stacku ale jakoś wczesniej nie udał mi się dołączayć spróbuje teraz.

[..]niestety nie moge dodać pliku klikam przeglądaj pojawia się "wysyłanie" a po chwili pojawia się że nie ma żadnego załącznika ... dziwne plik waży 350 kb

 

ok w troche inny sposób : http://img522.imageshack.us/img522/6426/st...ymateriadn3.jpg tutaj materiał świerzo po stacku oczywiscie naturalnie w postaci tiff wglądowo jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to drugie zdjęcie dużo bardziej mi się podoba niż peuirwsze. Napisz może z ilu zdjęć to sjkładałeś, jakie czasy, jakie ISO, darki, flaty, etc. Genearlnie z tego telepa i Canona koledzy wyciagają bardzo ładne fotki, więc trudno napisać coś dobrego o tej pierszej fotce.

 

Pozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stacka wruciłem wsumie cały materiał tj : 2 darki 2 djęcia w ISO 400 ( 60 sec i 30 sec) w ISO 800 dałem 2* 30 sec 60 sec 88 sec 114 sec 150 sec i z ISO 1600 też dwie fotki po 30 sec Czy jest jakas generalna zasada jakie fotki robić w jakiś czasach i ile? Czy fotki z różnych ISO można mieszać? czemu takie paskkudne szumy mi wylazły ? Jak wyłuskać ze zdjęcia szczegóły nie obniżając jego jakości ? Moje jakiekolwiek próby w photoshop kończą sie taki efektem jak pierwse zdjęcie olbrzymie szumy gradienty itd... prosze pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stacka wruciłem wsumie cały materiał tj : 2 darki 2 djęcia w ISO 400 ( 60 sec i 30 sec) w ISO 800 dałem 2* 30 sec 60 sec 88 sec 114 sec 150 sec i z ISO 1600 też dwie fotki po 30 sec Czy jest jakas generalna zasada jakie fotki robić w jakiś czasach i ile? Czy fotki z różnych ISO można mieszać? czemu takie paskkudne szumy mi wylazły ? Jak wyłuskać ze zdjęcia szczegóły nie obniżając jego jakości ? Moje jakiekolwiek próby w photoshop kończą sie taki efektem jak pierwse zdjęcie olbrzymie szumy gradienty itd... prosze pomoc

 

 

Zdecydowanie niepełna obróbka w IRIS tam są funkce filtrów przede wszystkim dynamic stretching który usuwa obszary przepalone a uwidacznie np te mało doświetlone. Ogólnie trzeba próbować IRIS to skomplikowany soft. Najlepiej poczytaći tutorial w sieci jest tego masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.