Skocz do zawartości

karma (-1)


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Administratora! Karmy trzeba z likwidować bo to jest beznadziejne a to nic nie daje tylko plusy i minusy :burza: To jak dziecięca zabawa :lol:

 

Wydaje mi się, że do napisania tej skargi(?) czy może sugestii zmotywowało Cię to:

minusy.jpg

 

pozdrawiam

Mateusz

 

Ja mam -2 już od jakiegoś miesiąca i jakoś żyję... Wygłupiłem się i ludziska wywalili mojego posta i amen. Mam nauczkę i uważam co piszę następnym razem ale żeby mówić że system jest beznadziejny to nieeeee ;)

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astrodamian, pewnie nawet nie podejrzewasz, ale głównie dzięki Tobie, narodził się pomysł na ten cały system karmy ;)

plusy miały zastąpić ten już chyba kultowy komentarz "bardzo udana fotka, aby takich więcej"

a minusy, no cóż, miały nas trochę odciążyć przed ...wyrzutami sumienia, że kogoś może niesłusznie zbanowaliśmy, czy zabranialiśmy pisania na forum,

trochę też męczyły Twoje, pisane całymi latami, nieustanne pw, maile o odblokowanie kilku Twoich kont, które z niemałym uporem zakładałeś po zablokowaniu poprzedniego,

i masz racje smutno wtedy jest

...dlatego to już zależy wyłącznie od Ciebie, żeby tak już nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
astrodamian, pewnie nawet nie podejrzewasz, ale głównie dzięki Tobie, narodził się pomysł na ten cały system karmy ;)

plusy miały zastąpić ten już chyba kultowy komentarz "bardzo udana fotka, aby takich więcej"

 

No i co z tego że ktoś napisze udana fotka i aby takich więcej,dla pana to jest zabawa z tymi karmami jeszcze co pan sumas sobie wymyśli,może blokada forum :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrodamian, nie szukaj dziury w całym ;)

 

Karmą:

1. Polecamy post/wątek.

2. Polecamy zdjęcie/szkic/artykuły/linki etc.

3. Motywujemy do dalszej pracy.

 

Minusowa karma jest analogiczna do plusowej(z tym, że minus powinien jeszcze bardziej dać do myślenia delikwentowi). To tak jak w szkole. Dobrze rozwiążesz jakieś zadanie, dostajesz ocenę. Źle zrobisz, albo źle się wypowiesz dostajesz uwagę/minusa za aktywność :szczerbaty: A to, czy chcesz pisać posty z sensem i chcesz pomagać komuś czy nie, to tylko twój wybór.

 

To jest chyba pierwsze publiczne zażalenie dot. moderacji społecznej odkąd system ten się pojawił.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, na każdym forum na którym kopiujesz swoje "bardzo udana fotka, widać że się starasz-oby tak dalej" pod każdą fotką ludzie po 10 takich postach są po prostu zirytowani. Pomyśl, jaką wartość ma twoja pochwała dla autora zdjęcia, skoro chwalisz tak wszystkie fotki...

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karma to reputacja użytkownika.

w sumie to możnaby zmienić tę nazwe, na wielu forach "przyznawanie " plusów i minusów funkcjonuje pod nazwą "reputacja".

 

 

prosze sie nie wypierać, ani nie dyskutować z poniższymi 7oma punktami, bo są one prawdą, czy komuś sie to podoba czy nie :rolleyes:

 

Karmą:

1. Polecamy post/wątek.

2. Polecamy zdjęcie/szkic/artykuły/linki etc.

3. Motywujemy do dalszej pracy.

 

4. wiele osób na forum sie "zna", karma przyznawana po "koleżeńsku" była wielokrotnie. (udowodnij, jesteś szalony)

4.1. że o "lewych" kontach z których samemu mozna przyznawac karmę nie wspomnę. (niemożliwe, nierealne)

5. wyścig szczurów - "ja mam więcej", "mieć więcej od kolegi" "być lepszy sick!". (forum to nie prawdziwe zycie - psychiatryk)

6. czasami toczy sie dyskusja na jakiś temat i padają zupełnie sprzeczne argumenty, - wyobrazcie sobie goscia z karmą liczoną w setkach, i kolege który jest na "minusie".

Kto jest bardziej wiarygodny dla osoby nie mającej zdania z danej dziedziny ???? odpowiedz jest prosta..

 

 

teraz myślicie:

Chwila, chwila... co ten gość co ma zerową karme może wiedziec o nas, o forum, i tym systemie ?

 

odpowiedz jest banalna, moja karma też liczona jest w setkach, ale na forum które z astronomią nie ma nic wspolnego, , jestem tylko człowiem tak jak wy, też ciesze sie z "punktów" które dostaje za posty na forum którego tematyka jest zupełnie inna, ale system ten sam.

 

 

 

Ja nie przejmuje się każdym minusem, Ja czytam za co je dostałam i się poprawiam, nikt nie jest doskonały.

pozdrawiam

Ori

Ori, słonko, posłuchaj:

doskonale rozumiem magie słowa "Nie", i tego, że jak najmniej powinnismy go używać...

pisząc, że sie nie przejmujesz, udowodniłaś, że jednak sie przejmujesz, bo to że napisałaś jest tego dowodem.

 

prosze bardzo jak blisko lezy prawda:

Ja przejmuje się każdym minusem, Ja czytam za co je dostałam i się poprawiam, nikt nie jest doskonały.

pozdrawiam

Ori

 

 

No cóż, poglądów administracji i moderacji nie zmienię, ale mam nadzieje ze jak Ori dostanie koejnego minusa to

niech potraktuje go z usmiechem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.1. że o "lewych" kontach z których samemu mozna przyznawac karmę nie wspomnę. (niemożliwe, nierealne)

 

Jeżeli ktoś będzie sobie dawał plusa z fikcyjnego konta przy pierwszych lepszych postach, to Administracja na pewno pozna, że coś jest jednak nie tak. ;)

 

wiele osób na forum sie "zna", karma przyznawana po "koleżeńsku" była wielokrotnie.

 

Analogia- nienawidzę jednej osoby, powiedzmy pod nickiem X. I za każdą jej pomyłkę mam dawać minusa? Bez sensu... To brzmi przynajmniej dziwnie.

A propos koleżeńskiego "plusowania". Podam przykład od siebie. Kilku użytkowników znam osobiście i nie daję im plusów za każdym razem, gdy coś powiedzą. Ok, może inaczej. Wimmer robi bardzo dobre szkice i grafiki (to jest przykład). I to, że znam go osobiście, to mam za każdym razem dawać mu plusa, nawet za coś, co mi się nie podoba lub wg mnie nie jest mimo wszystko warte zapunktowania? :blink:

 

Dziwna ta Twoja odpowiedź. Albo to ja ją źle odebrałem...

 

Pozdrawiam.

 

PS. Myślę, że rozkręcasz niepotrzebną dyskusję

 

*EDIT*

prosze sie nie wypierać, ani nie dyskutować z poniższymi 7oma punktami, bo są one prawdą, czy komuś sie to podoba czy nie rolleyes.gif

 

Ee... Ta wypowiedź skojarzyła mi się z "Polem magnetycznym" :rolleyes:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Myślę, że rozkręcasz niepotrzebną dyskusję

 

zawsze pamiętaj mój młody przyjacielu o magii słowa "nie", (wspominałem o tym w poprzednim poscie), jako że nie każdy zauważył, zrobie na złość :angry: i zacytuje jeszcze raz Twoje słowa, bez tego cholernego "NIE" :

 

PS. Myślę, że rozkręcasz potrzebną dyskusję

 

Kuba napisałes fajnego posta, ok, popatrz co w nim "pogrubiłeś" -

.....swiadomie,

.....nieświadomie,

......żeby mi "dowalić" ?

nieistotne

 

niepotrzebną dyskusję

 

 

 

 

 

 

bardzo się nudzisz skoro tak obszernie piszesz w tym wątku

w sumie to nie, od paru lat jestem na tym forum, rejstracja w zeszłum roku, post w temacie dopiero drugi wiec, ani sie nie nudze, ani nie pisze obszernie w "tym wątku"

 

To wy mnie prowokuje ..prowokatorzy :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG kolego. Zabraniasz mi używać słowa "nie"? Stwierdziłem, że tak dyskusja jest nie na miejscu, więc napisałem, że jest niepotrzebna. O co Ci chodzi?

 

Pozdrawiam.

 

I nie chciałem Ci dowalić. Jestem człowiekiem pokoju.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak kolejny troll :angry:

Wmawianie innym userom, że oni jednak się przejmują minusami jest... wątpliwe.

I nie wiem co masz do słowa NIE, to chyba oczywiste, że wypowiedź bez słowa NIE będzie miała odwrotne znaczenie, nie ? Jaka magia ?

 

PS W wątku JKM LH byliśmy zmuszeni używać słowa "ruch" zamiast sami-wiecie-czego-co-jest-niezmienne-i-pod-żadnym-pozorem-absolutnie-nie-podlega-dylatacji, to co tutaj będziemy pisać zamiast słowa-które-jest-bardzo-cholernie-magiczne-i-kolega-astro11-go-nie-lubi-i-bardzo-powinniśmy-go-unikać ? :ha:

Edytowane przez Lars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chwila, chwila... co ten gość co ma zerową karme może wiedziec o nas, o forum, i tym systemie ?

 

odpowiedz jest banalna, moja karma też liczona jest w setkach, ale na forum które z astronomią nie ma nic wspolnego, , jestem tylko człowiem tak jak wy, też ciesze sie z "punktów" które dostaje za posty na forum którego tematyka jest zupełnie inna, ale system ten sam.

....

to może tu pisz o astronomii, a tam o systemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pamiętaj mój młody przyjacielu o magii słowa "nie", (wspominałem o tym w poprzednim poscie), jako że każdy zauważył, zrobie na złość :angry: i zacytuje jeszcze raz Twoje słowa, bez tego cholernego "NIE" :

i tu jest cytat- przyp autora

 

Kuba napisałes fajnego posta, ok, popatrz co w nim "pogrubiłeś" -

.....swiadomie,

.....nieświadomie,

......żeby mi "dowalić" ?

istotne

 

 

w sumie to, od paru lat jestem na tym forum, rejstracja w zeszłum roku, post w temacie dopiero drugi wiec, sie nudze, pisze obszernie w "tym wątku"

 

To wy mnie prowokuje ..prowokatorzy :D :D

 

no jak astro11- jak bez "nie" to bez "nie" :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi AstroDamianie!

 

Z doświadczenia życiowego musze niestety przyznać racje twoim 7 "prawom", są ludzie i ludzie oraz jeszcze inni ludzie. Ale o co ci właściwie chodzi? Krytykujesz sam system moderacji, ale w sumie po co? Masz lepszy? Żaden system nie jest idealny. Był taki jeden utopijny co zwał się "Socjalizm" i wszyscy widzą jak się udał. Odnosze wrażenie, może błędne, po twych wypowiedziach:

zasami toczy sie dyskusja na jakiś temat i padają zupełnie sprzeczne argumenty, - wyobrazcie sobie goscia z karmą liczoną w setkach, i kolege który jest na "minusie".

Kto jest bardziej wiarygodny dla osoby nie mającej zdania z danej dziedziny ???? odpowiedz jest prosta..

 

Dla mnie i dla wielu jak i dla ciebie, karma nie świadczy o inteligencji, wiedzy, błyskotliwości czy piękności, bo i nie po to została wprowadzona. I dla mnie wcale nie jest prosta odpowiedź kto w przytoczonej wyrzej przez ciebie sytuacji ma rację, zależy to od argumentacji a nie od ilośći karmy czy też analogicznie postów, wszak czyż sam licznik postów cie nie przeszkadza? To też o czymś świadczy czyż nie? Jak i karma zła to i licznik postów zły.

Poza tym traktujesz forumowiczów jak jakieś ciemne dzieci ślepo podążające za prorokami o karmie liczącej się w setkach! Bez przesady, nie masz do czynienia z ciemnym ludem, więc i twoje aluzje do szkodliwości systemu są błędne.

Zresztą nie wiem czy przebrnąłeś przez dyskusje w tym wątku Bo może jest różnica między przytaczaną reputacją a karmą?

 

Zawsze warto na spokojnie dyskutować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.