Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro rano polecam wstać skoro świt (a najlepiej trochę wcześniej) bo zapowiada się powtórka tego co było tydzień temu na Kopcu Piłsudskiego.

 

Drugi raz o 4 rano z rzędu wstać nie dam rady. Więc tym razem to liczę na wasze zdjęcia, żebym mógł się podelektować wieczorem po pracy! :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano polecam wstać skoro świt (a najlepiej trochę wcześniej) bo zapowiada się powtórka tego co było tydzień temu na Kopcu Piłsudskiego.

Jutro jadę w Beskidy więc znając moje szczęście do wycieczek górskich będzie od świtu lało a cała południowa Polska będzie w chmurach, więc możecie siedzieć w domu bo i tak nic nie upolujecie ... :rolleyes: Mam nadzieję że wybaczycie :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się to zdjęcie podoba. Używałeś zoomu cyfrowego?

Si, exif podaje 583mm czyli nieco ponad 1,3x zoom cyfrowy.

 

Bo moj tak daleko nie doszedł z zoomem, a cyfrowy wyłączyłem w ustawieniach.

To błąd, sprawdzałem namacalnie i soft Kodaka robi cropy identycznej jakości do tych wykonanych już ręczne na kompie. Warto włączyć.

 

Dominanta koloru żółtego na zdjeciu to PS? :rolleyes:

Si, jak się domyślasz zdjęcie było paskudnie czerwone bo ISO nieco podniosłem, więc trzeba było to zniwelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu świetna widoczność w nocy, księżyc w pełni i czyste niebo.

DSC_0006.jpg

Ktoś może wie co to za światełka po lewej stronie kadru? Przy lepszej widoczności jest ich tam całkiem sporo.

Był ktoś może w sobotę robić z samego rana zdjęcia? Jechałem akurat wtedy do Warszawy i były niesamowite mgły. W niektórych miejscach tak niskie, że wyglądały jak warstwa śniegu - ponad mgłę wystawały nawet wyższe trawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kajś tukej

 

50.402391° N  19.26856° E 329m

50.540272° N  19.223156° E 362m

 

http://www.heywhatst.../?view=A49TRJ1N

Mateo, ta pierwsza miejscówka wydaje się łatwiejsza do dojazdu.

 

 

 

 

 

Ewentualnie Lubsza. ;) W końcu Jeseników jeszcze stamtąd nie było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie Łapcie, ja dziś nocka w Częstochowie więc niestety nie dam rady z wami podjechać. Ale zdjęcia mam nadzieje będą wypas. Babią w tej chwili bardzo fajnie widać gołym okiem z mojego okna. :Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie Łapcie, ja dziś nocka w Częstochowie więc niestety nie dam rady z wami podjechać. Ale zdjęcia mam nadzieje będą wypas. Babią w tej chwili bardzo fajnie widać gołym okiem z mojego okna.  :Salut:

 

 

Skoro będziesz w Częstochowie to można się wybrać na jakieś nocne focenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.