Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem właśnie, że to co pojawiło się na lewo od górki w Lubszy to Dębowa Góra, 4 km na południe od Blachowni, czyli niedaleko Klepaczki. 2 kadry na prawo i powinna pojawić się Jasna Góra. Może w końcu tam da się ją zobaczyć "od nas"?

Fakt,  Dębowa Góra to miejscowość dość wysoko położona jak na tamte okolice. Szkoda tylko, że w drugą stronę taka obserwacja jest niemożliwa - wszędzie las.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stylova.com

Bierzcie sprzęt, róbcie jakieś Panoramy. A najbardziej liczę na to, że zagadacie z właścicielami, co by można było dla Teamowców wejścia załatwiać. Strasznie mnie irytuje podejście do sprawy głupiego wejscia na dach, czy też wieże właścicieli budynków czy kościołów. Może coś w końcu ruszy w tym kierunku, że znajdzie się dla nas miejsce, stałe miejsce do obserwacji. Znajda się ludzie, którzy nam zaufają, a później otworzą się inni. Bo co my do cholery mamy tam niby zaszkodzić? Podeptać dach? <_<

 

a w sieci znalazłem zdjęcie, że da się wejść na wieżę Altusa ->

IMG_0804.jpg

 

Opis zdjęcia:

"To zdjęcie miało pojawić się dużo wcześniej ale co się odwlecze to…

Koncept z supermanem chodził za mną od kilku ładnych miesięcy i największą obawą było zdobycie zezwolenia na sesję na dachu Altusa ale w tym pomogła nam znajoma pracująca w administracji tegoż budynku za co jej dziękujemy "

 

Czyli jakoś się da ? :mellow:

 

 

Witam

Przypadkowo natrafiłem na to forum przeglądając statystyki :)

Na powyższym zdjęciu jestem ja i moja żona... co do wejścia na dach, DA SIĘ co też widać na załączonym obrazku.

Rozmawiałem z ochroną i wystarczy napisać pismo do właściciela budynku które to podpisane otworzy "drzwi na nowe horyzonty".

Oczywiście przed wejściem na dach obowiązkowo trzeba podpisać pismo w którym m.in zaświadcza się że nie posiadamy skłonności samobójczych oraz w razie ewentualnego wypadku nie będziemy sądzić się z właścicielem. Wejście na dach wyłącznie w asyście ochroniarza.

 

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo za ręke nie będzie prowadził. Każdy z nas pojechał tam niezależnie, bez informacji o przybyciu reszty. Stąd nie widzę zależności pomiędzy naszą decyzją, a Twoim przyjazdem.

Zależność jest taka sama jak pomiędzy mną a Twoim dotarciem na sierpniową imprezę na GSD. I przypomnę Ci iż mnie wtedy wcale nie było "po drodze". Podpowiem Ci jak się to nazywa - zwykła ludzka życzliwość.

 

 

 

Witam

Przypadkowo natrafiłem na to forum przeglądając statystyki :)

Na powyższym zdjęciu jestem ja i moja żona... co do wejścia na dach, DA SIĘ co też widać na załączonym obrazku.

Rozmawiałem z ochroną i wystarczy napisać pismo do właściciela budynku które to podpisane otworzy "drzwi na nowe horyzonty".

Oczywiście przed wejściem na dach obowiązkowo trzeba podpisać pismo w którym m.in zaświadcza się że nie posiadamy skłonności samobójczych oraz w razie ewentualnego wypadku nie będziemy sądzić się z właścicielem. Wejście na dach wyłącznie w asyście ochroniarza.

 

Pozdrawiam

Damian

Witamy,

Proszę jakie to proste, wystarczy pismo napisać z prośbą i voila. Pytanie jakie znajomości trzeba mieć aby takie pismo wystarczyło ponieważ niektórzy już próbowali niemalże niebo i ziemię poruszyć i nic im z tego nie wyszło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stylova.com

Witamy,

Proszę jakie to proste, wystarczy pismo napisać z prośbą i voila. Pytanie jakie znajomości trzeba mieć aby takie pismo wystarczyło ponieważ niektórzy już próbowali niemalże niebo i ziemię poruszyć i nic im z tego nie wyszło :rolleyes:

Proponuję podejść do Altusa i wejść od strony siłowni na parterze a więc wchodząc głównym wejściem (obok wejścia do hotelu) zaraz za windami skręcamy w prawo, tam siedzą sobie panowie z ochrony budynku i wszystko jasno opowiedzą co i jak.

Co do znajomości to pomogła nam znajoma, a jej pomoc polegała na tym że osobiście zaniosła nasze pismo :)

W kontaktach z ochroną/właścicielem budynku radzę być szczerym, uśmiechniętym i wyraźnie zaznaczać że nie będziemy utrudniać czyjejś pracy ani tym bardziej działać na czyjąś niekorzyść.

 

W dniu naszej sesji zdjęciowej rozmawiałem z ochroniarzem który nam towarzyszył i powiedział że takie "akcje" jak nasza lub podobne zdarzają się im co kilka dni i nie widzą w tym problemu, a gdy zapytałem czy jako fotograf mógłbym tu przyprowadzać młode pary na zdjęcia i czy musiałbym każdorazowo bawić się w papierologię itp, odparł że wystarczy poprosić o długoterminowe (żeby nie powiedzieć stałe) zezwolenie i wtedy umawiam się na konkretny dzień i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podejść do Altusa i wejść od strony siłowni na parterze a więc wchodząc głównym wejściem (obok wejścia do hotelu) zaraz za windami skręcamy w prawo, tam siedzą sobie panowie z ochrony budynku i wszystko jasno opowiedzą co i jak.

Co do znajomości to pomogła nam znajoma, a jej pomoc polegała na tym że osobiście zaniosła nasze pismo :)

W kontaktach z ochroną/właścicielem budynku radzę być szczerym, uśmiechniętym i wyraźnie zaznaczać że nie będziemy utrudniać czyjejś pracy ani tym bardziej działać na czyjąś niekorzyść.

 

W dniu naszej sesji zdjęciowej rozmawiałem z ochroniarzem który nam towarzyszył i powiedział że takie "akcje" jak nasza lub podobne zdarzają się im co kilka dni i nie widzą w tym problemu, a gdy zapytałem czy jako fotograf mógłbym tu przyprowadzać młode pary na zdjęcia i czy musiałbym każdorazowo bawić się w papierologię itp, odparł że wystarczy poprosić o długoterminowe (żeby nie powiedzieć stałe) zezwolenie i wtedy umawiam się na konkretny dzień i po sprawie.

 

Po pierwsze WITAMY na forum.

Twój wpis po ciężkim dniu wprawił na stałe taki uśmiech na mojej zmęczonej "gębie", że trudne jest to do opisania. Jeśli faktycznie tak wygląda możliwość zaklepania sobie wejścia, co dla nas bardzo istotne "ruchomego" terminu bo pogoda i widoczność to są kolejne rzeczy bez których nie ma sensu tam wchodzić to śmiało mogę powiedzieć, że Twój wpis jest dla nas jak choinka w Boże Narodzenie pełna prezentów. Wielkie dzięki za jakże istotną dla nas "instrukcję obsługi".

Pozdrawiam.

 

Maciek też z Siemianowic :lol:

 

Oczywiście przed wejściem na dach obowiązkowo trzeba podpisać pismo w którym m.in zaświadcza się że nie posiadamy skłonności samobójczych oraz w razie ewentualnego wypadku nie będziemy sądzić się z właścicielem

 

Zapewne padnie tu niebawem stwierdzenie, że pismo zostało napisane i ktoś je zawiózł. Chciałbym jednak już teraz zaznaczyć, żeby pismo było napisane w taki sposób, aby nie tylko Admini mogli tam wchodzić w każdej dobrej "widoczności". Czyli najlepiej byłoby gdyby zostało podpisane przez naprawde zainteresowane osoby z forum. Albo przez Mateusza w naszym imieniu nadmieniając poniżej nazwiska. To tak nawiasem :rolleyes:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc :)

Pozdrawiam

Ty kolego jeszcze nie wiesz jak bardzo nam pomogłeś ;) To wszystko brzmi tak prosto i banalnie aż nie chce się wierzyć, ponieważ wcześniej wielokrotnie Mateusz mówił iż problem jest aby kogokolwiek tam wpuścili choćby miał zaświadczenie z Pentagonu i BBN'u że nic złego zrobić nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego jeszcze nie wiesz jak bardzo nam pomogłeś ;) To wszystko brzmi tak prosto i banalnie aż nie chce się wierzyć, ponieważ wcześniej wielokrotnie Mateusz mówił iż problem jest aby kogokolwiek tam wpuścili choćby miał zaświadczenie z Pentagonu i BBN'u że nic złego zrobić nie chce.

 

Zapomniałeś wspomnieć jeszcze o certyfikatach z NASA i Hollywoodu :ha:

 

Ale całkowicie na poważnie to tak jak napisał VRG (że tak Ci po nicku pojade) to dziękujemy jeszcze raz! Nie wiem jak interesuje Ciebie i małżonkę temat obserwacji dalekosiężnych, ale jak każdy widział na tym forum, to fotogrrafią interesujecie się oboje doskonale. Może swoich sił spróbujecie z nami, na jakimś zlocie?

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znajomości to pomogła nam znajoma, a jej pomoc polegała na tym że osobiście zaniosła nasze pismo :)

Tutaj jest meritum całej wypowiedzi. Myslicie, że nie rozmawiałem z ochroną? Szefową administracji budynku? Właścicielem budynku?

 

Chyba najszybciej będzie, jak znajoma w naszym imieniu zaniesie to raz jeszcze. Myślę, że nikt z gorna DO nie będzie miał jej tego zazłe, jeżeli potraktuje to komercyjnie... Damianie, możesz nam w tym pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, idąc dalej tym tropem zobaczcie to.

 

 

DSCN4107.JPG

 

Zatem, na Budynkach StalExport są specjalne strefy, i jak widać tam wejść też się DA.

 

Kierunek Tatr odkryty, bez przeszkód.

 

DSCN4101.JPG

 

DSCN4103.JPG

 

Zatem myślę, że jako SMDO uda nam się pozyskać pare pozwoleń, a nie ukrywam, że jest to dla mnie marzenie - panorama industrial + góry z Altusa, StalExportu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wilgotność jest taka że aż wydaje się że mży! A to mgła siada w tak zawrotnym tempie. Wczoraj w nocy między 3 a 5 była mgła, byłem na dachu, niebo bezchmurne jednakże mgła nie siadła nisko i światełek żadnych na horyzoncie nie widziałem. Mam nadzieję że dziś mgła siądzie jeszcze niżej i jutro o poranku będą w końcu jakieś fajne warunki ;)

 

BTW: takie pytanie mam, dziś mieliśmy dosyć wysokie ciśnienie, co sprawiało że pięknie było widać słupy pary z wszystkich okolicznych elektrowni, które idealnie pionowo wtapiały się pułap chmur zawieszony na wysokości ok 1800m. Czy jest możliwe aby dostrzec od nas taki słup pary z EL Bełchatów ? :D No chyba że na północ od nas jest jakaś inna duża elektrownia o której istnieniu nie wiem :D Szkoda że fotki nie mam, ehh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW: takie pytanie mam, dziś mieliśmy dosyć wysokie ciśnienie, co sprawiało że pięknie było widać słupy pary z wszystkich okolicznych elektrowni, które idealnie pionowo wtapiały się pułap chmur zawieszony na wysokości ok 1800m. Czy jest możliwe aby dostrzec od nas taki słup pary z EL Bełchatów ? :D No chyba że na północ od nas jest jakaś inna duża elektrownia o której istnieniu nie wiem :D Szkoda że fotki nie mam, ehh ...

 

Myślę, ze jest to możliwe, bo właśnie dziś z Radomska i Częstochowy tak właśnie dymy el Bełchatów wtapiały sie prawie pionowo w chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drastycznie zmieniła się prognoza!

Wczoraj o północy przewidywali, że od mniej więcej 15do18tej będzie ekstremalnie dobra widoczność

Dziś rano prognozowano niewiele ponad 20km.

Teraz prognozują kiepskie warunki - i raczej nie widzę żeby miało się poprawić. Od rana jest u mnie duża wilgotność i widzialność wynosi max. 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drastycznie zmieniła się prognoza!

Wczoraj o północy przewidywali, że od mniej więcej 15do18tej będzie ekstremalnie dobra widoczność

Dziś rano prognozowano niewiele ponad 20km.

Teraz prognozują kiepskie warunki - i raczej nie widzę żeby miało się poprawić. Od rana jest u mnie duża wilgotność i widzialność wynosi max. 10km.

A kamerka ze Skrzycznego o wschodzie pokazywała wierchy w wersji żyleta :szczerbaty: Tylko nie wiem jak z tego pokazu slajdów linka do zdjęcia pobierać, pomoże ktoś ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest meritum całej wypowiedzi. Myslicie, że nie rozmawiałem z ochroną? Szefową administracji budynku? Właścicielem budynku?

 

Chyba najszybciej będzie, jak znajoma w naszym imieniu zaniesie to raz jeszcze. Myślę, że nikt z gorna DO nie będzie miał jej tego zazłe, jeżeli potraktuje to komercyjnie... Damianie, możesz nam w tym pomóc?

 

Proponuje napisać wiadomość do Damiana na stronie www.stylova.com, bo może się okazać, że na forum już nie wejdzie.

 

@ VRG, Rafał ZOOM

Zdjęcia z kamerek "urywaja cycki". Aż szkoda, że nie byłem na PO bo może coś od nas też było widać. Choć po wypowiedziach jest to wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.