Skocz do zawartości

Słowo się rzekło, a tu AA30


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprocesowałem ponownie kilka zdjęć za pomoca nowej wersji programu AstroArt 3.0 oraz "plug-inu" do syntezy koloru autorstwa Mika Smitha. Kolorki M42 wyszły conajmniej nieco dziwne... ale przynajmniej gwiazdki są teraz białawe. Oczywiscie nasycenie kolorow jest pewnie troche za duże ale...

 

Ten sam processing zastosowałem do 2 starszych zdjęć - M57 gdzie kolory były niezbyt nasycone. Chyba jest lepiej.

 

Powtórzyłem tez obróbkę M27 - co prawda nie odtwarzałem na nowo kolorów ale za to zestakowałem wszystkie surowe ramki za pomoca nowej funkcji AstroArt - 2 star align. Różnica jest zdecydowana. Tu też nasycenie koloru jest trochę za duże.

 

Jasne gwiazdki niestety nadal sa duże ale widac już że mają różne kolory.

 

Zapraszam:

http://www.newastropl.net/polskie/galeria/...dsomessier.html

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zazdrościć Jesionie trza nabyć solidny montaż paralaktyczny i walić foty twoim 300D bez głowicy filtrowej, kompa i zbędnych w tym rosdaniu bejerów szybko wyprzedzisz w uzyskiwanych wynikach PTL czy Grzelę, sam zresztą zobaczysz :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczywiscie Jesionowi zycze. Z Gemini prowadzenie bedzie jak drut a montaz tak stabilny ze zniesie spokojnie regulacje ostrosci. A aparat na pewno bedzie dawal piekne obrazy DSO.

 

Czy jednak damy sie z Grzela wyprzedzic? Zobaczymy ;-)

 

Nie do wszystkich zastosowan aparat z sensorem CMOS bedzie tak dobry jak chlodzona kamerka CCD...

 

Apropos - Starlight Express wlasnie wypuszcza nowy model chlodzonej kamery integrujace - 6M pixeli, wymiary chipu 25x16mm, one-shot-color, chip CCD Sony, QE = 60%, szumy na poziomie 0,01e/s, A/D 16 bit bez zadnego "on chip processingu" ... zobaczymy zobaczymy!

 

Wszystkiego najlepszego

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why not sprobowac kupic uzywany GP-DX? Prowadzenie bardzo dobre i na poczatek teleskop 10 - 15cm do CCD poniesie bez wiekszego problemu...

 

Co do nowej kamerki - podejzewam ze z 6Mpix w wiekszosci teleksopow "nagle" pojawi sie problem winetowania i plaskosci pola ogniskowego - zaleta malych chipow CCD jest wlasnie taka ze z reguly nie trzeba sie tymi rzeczami martwic...

 

Konieczny bedzie astrograf z duzym, rownomiernie oswietlonym, plaskim polem... Widzialem piekne zdjecia robione przez FSQ106 - Petzval, 4 elementy (2 x FL), f/5 ALE koszt 3500$...

 

Wiekszosc Newtonow i SCT niestety odpadnie, zostaja:

APO

Hipergrafy z dedykowanym korektorem

RC

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria przepiękna, przypomina posegregowane szlachetne kamienie najczystrzej próby, każde na oddzielnej półeczce, z odpowiednią metryczką - pochodzeniem.

Ale najważniejsze - jak fachowo obrobione i oszlifowane przez samego POSZUKIWACZA!!! :P

Dla mnie to doskonałość - chce się oglądać jeszcze i jeszcze. :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak mi skacze kondycja finansowa, ze trudno mi stwierdzic, czy za pol roku bede bogatszy, czy moze po lasce chodzi tu i tam ;)

 

Jak sprzedawalem refraktor 150 to mialem w planie natychmiastowy zakup gemini. Pieniadz juz byl, ale sie rozeszlo. Teraz znowu ten 300D i tak w kolo...

 

Jak klienci zaczna normalnie placic, to kupie - ale raczej nie zaczna. Albo jak uda mi sie odzyskac dlug od jednego dystryb. filmowego, ktory zalega mi duzy pieniadz (juz po sprawie sadowej).

 

A poza tym przypominam CI Piotrze, ze w kolejce wiosenna Polinezja :( - masz browary nosic - zapomniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - ile taki uzywany DX? Wiesz, faktycznie nie mylalem w ten sposob. To jest tak, ze patrze na to co mi sie podoba, licze i zaraz mi przechodzi...

 

Moze lepiej zaczac malymi kroczkami i cieszyc sie ze slabych osiagniec, a nie od razu szpanowac R-C na Gemini z SBig'iem?

 

Ale pewnie z tysiaka Eurosow trzeba zaplacic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam roznie, bywaja okazje (za 1200 Euro uzywany GP-DX ze statywem drewnianym i Skysensor 2000 - cena nowego zestawu pewnie okolo 3000) ale zadko.

 

Ja patrze glownie na liste brytyjska: http://easyweb.easynet.co.uk/~chrish/aa-ads.htm ale pewnie latwiej i blizej bedzie w Niemczech (np. na Ebay).

 

Mysle ze uzywany GP-DX z napedem zwyklym i statywem za 1000 sie zmiesci. Mozesz wtedy podlaczyc np. moj lub Leszka naped GOTO (z moim bedziesz mial sterowanie Selfguide w trybie LX200), zalzocyc mala tube - np. Megreza z kamerka CCD i juz bedziesz mial bardzo ladne obrazy duzych i srednich obiektow.

 

W zeszlym miesiacy byly np. sprzedawane za okolo 600 - 800 Euro fluorytowe APO vixena 80 i 90mm - idealne do CCD na poczatek!

 

Kamere np. MX5 kupisz za okolo 400 - 450 funtow i to bylby taki pierwszy zestaw (nie liczac laptopa bo tego juz masz, oprogramowania i walizki adapterow).

 

Droga dochodzenia krokami wymaga jednak wiecej kasy bo z reguly nie sprzedasz sprzetu za tyle za ile go sprowadzisz, z clem (o czym sie pzekonalem na wlasnej skorze). Z drugiej strony pozwala na osiagniecie jakich wynikow i cwiczenie techniki. Mysle ze jak kupisz tego wymarzonego Gemini z 10" RC i ST10 a potem sie okaze ze obrazki wychodza nijakie z powodu braku techniki to dopiero bedzie frustracja...

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.