Skocz do zawartości

NGC2044, B33, IC434


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem chciałem wreszcie zrobić użytek z Ha i muszę powiedzieć ze mam inne spojrzenie i ochotę na wiele obiektów po tej sesji. Jest przecież kilka piękności zimowego nieba które bez Ha nie będą takie same. Zobaczymy...

 

Generalnie w tamtym roku to męczyłem Rozetę i to kilka razy co dało mi dobre wejście w świat astrofotografii amatorskiej. W tym sezonie zimowym padło na razie na grzejącego się konika. Obiekt ten wymaga jednak "doświetlenia" w h-alpha i właśnie to stanowiło zasadnicza różnicę. Troszkę go mało mi wyszło bo montaż wchodził na kurs kolizyjny z Temma ale to nic straconego bo Ha można jeszcze doświetlić.

 

Konik robiony w pięknej scenerii zimowej ( pewnie mi montaż osiadał w śniegu :)) przy lekkim mrozie który skutecznie po niedługim czasie zabił piękno obserwacji otoczenia. Kurcze nie wiem jak można by wytrzymać poniżej -10C bo ta sesja była niezłym wyzwaniem ale 1.5L gorącej herbaty i snacki pomagają ;)

 

Sky90 f/4.5 , NJP, Canon 350 mod

160min/iso800 + Ha40min/iso800

 

b33_200812_v2_5cr1200v2_final.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie nawet bardzo. Ale dobrze, że planujesz dopalić HA. Tam wokół środkowej gwiazdy pasa są fajne mgławiczki refleksyjne (takie obłoczki), też by trzeba było dużo dłużej popalić żeby wyszły ale już nie w Ha :)

 

Widzę, że też masz spore niebieskie halo wokół gwiazd tak jak ja - to chyba od filtra?

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie nawet bardzo. Ale dobrze, że planujesz dopalić HA. Tam wokół środkowej gwiazdy pasa są fajne mgławiczki refleksyjne (takie obłoczki), też by trzeba było dużo dłużej popalić żeby wyszły ale już nie w Ha :)

 

Widzę, że też masz spore niebieskie halo wokół gwiazd tak jak ja - to chyba od filtra?

 

Halpha dopalę ale materiał LRGB już chyba nie bo jak mi się trafi znowu dobre niebo to będę celował w inny obiekt. B)

To halo jest widocznie na zdjęciach ze Skya. Musiałbym zrobić eksperymentalnie bez flettnera "gołą" kamerą żeby zobaczyć czy to tak zawsze ale osobiście uważam że halo się pojawia w refraktorach.

 

no właśnie nie dałoby się jakoś tego halo wokół tych gwiazdek usunąć,

poza tym bajka.

 

dzięki, pomęczę to trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przepiekne zdjecie,co do halo to rzeczywiscie jak wyzej,mogloby go nie byc.Mysle,ze nie kazdemu dane jest miec wszystko od razu ale za pewne wszystko przyjdzie z czasem czego zycze. B) Jednak mimo wszystko kadr super i widac piekna glebie,trojwymiarowosc.O kolorystyce juz nie wspomne. :rolleyes:

Jak dla mnie excellent i czekam na kolejne perelki. B)

Pozdrawiam,Rafal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.