Skocz do zawartości

Zdjęcia użytkowników na forum a prawa autorskie


Coremeil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie się dowiedziałem że na forum zdjęcia użytkowników są przerabiane i wstawiane np na stronę główną.

Co najgorsze nikt autorów zdjęć nie pytał o zgodę na ich przetwarzanie przez forum, umieszczenie zdjęć przez kogoś na forum przecież wcale nie oznacza że zezwala on na ich publikacje pod inną formą, (m.in. reklamy mającej na celu zwrócenie uwagi użytkowników na dany temat).

 

 

 

Jestem ciekawy co administracja ma do powiedzenia w tym temacie, na jakich podstawach prawnych działacie?

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz jaśniej się wyrażać?

... nikt autorów zdjęć nie pytał o zgodę na ich przetwarzanie przez forum...

autor ma się pytać o zgodę na przetwarzanie swoich zdjęć?

daj jakiś przykład, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi

i dlaczego w tym dziale umieściłeś ten watek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że administracja forum powinna się pytać autorów zdjęć o pozwolenie na przetwarzanie zdjęć.

A dlaczego tak nie jest??

Pytam z ciekawości

 

Zakładałem ten topic w dziale Sprawy Astro-Forum, a niewiem czemu sie on tu znalazł :zimno:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie się dowiedziałem że na forum zdjęcia użytkowników są przerabiane i wstawiane np na stronę główną.

Co najgorsze nikt autorów zdjęć nie pytał o zgodę na ich przetwarzanie przez forum, umieszczenie zdjęć przez kogoś na forum przecież wcale nie oznacza że zezwala on na ich publikacje pod inną formą, (m.in. reklamy mającej na celu zwrócenie uwagi użytkowników na dany temat).

 

 

 

Jestem ciekawy co administracja ma do powiedzenia w tym temacie, na jakich podstawach prawnych działacie?

 

Czytam raz , drugi i przyznaję bez bicia , że nie kumam o co Tobie chodzi.

Czy np. chodzi Ci o taką sytuację ze :

Zamieszczam w dziale Astrofotografia jakieś zdjęcie , a admin przycina rozmiar do takiego jaki mu pasuje i daje je na stronę główną bez pytania mnie o zgodę.

Czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o co Mu chodzi.

 

Coremeil burzy się o to, że wystarczyła zgoda Adama na to, żebym mógł wykorzystać zdjęcia astrofotografów naszego forum do filmu o Light Pollution.

 

reklamy mającej na celu zwrócenie uwagi użytkowników na dany temat
.

 

Stwierdziłem, że rozjaśnię sprawę, bo mogą tutaj paść jakieś dziwne oskarżenia. I Coremeil, nie miej do mnie pretensji, że powiedziałem o co chodzi. Po co owijać w bawełnę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o co Mu chodzi.

 

Coremeil burzy się o to, że wystarczyła zgoda Adama na to, żebym mógł wykorzystać zdjęcia astrofotografów naszego forum do filmu o Light Pollution.

 

.

 

Stwierdziłem, że rozjaśnię sprawę, bo mogą tutaj paść jakieś dziwne oskarżenia. I Coremeil, nie miej do mnie pretensji, że powiedziałem o co chodzi. Po co owijać w bawełnę.

 

Pozdrawiam.

 

Czy wykorzystałeś jakieś zdjęcie Coremeil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nadal nie wiem o co chodzi.

Gdyby moje zdjęcie znalazło się na głównej stronie to ciszyłbym się i to bardzo.

Jeśli zostałoby przycięte czy w jakich inny sposób dostosowane do wymagań strony głównej , to proszę bardzo.

Kuba J. Twój filmik oglądałem . Gdybyś wykorzystał moje zdjęcie do tego zbożnego celu też bardzo bym się cieszył.

Naprawdę nie wiem po co Coremeil bije tą pianę.

Może jest jakieś drugie dno tylko kolega Coremeil ma problem z powiedzeniem wprost o co mu chodzi?

Sam nie wiem.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o co Mu chodzi.

...

 

a jesteś pewny, że o to?

bo mi się na początku zdawało, że o ten wątek Coremaila: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=24053&hl=

 

a jak nie to może obaj zajrzyjcie do regulaminu forum:

gdzie pisze: decyzja o umieszczeniu "treści" na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego

 

a jeżeli chodzi o modyfikacje, to wszystkie, nawet największe galerie światowe mają taki zapis:

 

Umieszczając fotografię w "nazwa_serwisu" Użytkownik udziela "nazwa_serwisu" prawa do prezentowania jej w:

w materiałach reklamowych i autopromocyjnych "nazwa_serwisu" (bannery, artykuły prasowe, screenshoty, prezentacje multimedialne itp.)

z zastrzeżeniem zachowania praw autorskich i w sposób taki, aby możliwa była identyfikacja Użytkownika umieszczającego fotografię. Wyłącza się wnoszenie roszczeń Użytkownika z tytułu prezentacji jego fotografii we wszelkich materiałach Serwisu opisanych powyżej

 

i już kończąc, nie zamieściliśmy żadnej fotki Coremaila na głównej i raczej już nie zamieścimy, znajdują się tam dwie: jedna Wimmera, za co zresztą gorąco podziękował, a druga kogo? qbanosa, która linkuje do laureatów grudniowego plebiscytu, gdzie jak wół widnieją jego dane, że on jest autorem fotki,

więc po raz ostatni panie Coremail: albo łaskawie odwołasz te oskarżenia, albo zostaniesz usunięty z forum za te oszczerstwa pod jego adresem

i w każdym przypadku możesz poprosić o usunięcie swojego konta wraz fotkami, które tu na forum zamieściłeś, jeżeli dalej uważasz, że ktoś Cię w jakiś sposób wykorzystuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumasie, czytałem regulamin i ja nie widzę żadnego problemu. Po prostu piszę to co wiem.

 

I nie chodzi mu o wątek z konkursem, tylko ze zdjęciami. Nie będę pisał, dlaczego. Jeżeli ktoś się chce dowiedzieć, zapraszam na PW'ka. Po prostu nie będę wyjawiał prywatnej rozmowy w komunikatorze na forum. Myślę, że ani Coremeil ani Adam Jesionkiewicz by tego nie chcieli.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Adam już dostał to archiwum.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba J, nie o to chodzi.

 

Pytam się tylko czy jest prawo któe prawo zezwala na używanie zdjęć użytkowników przez administracje.

Po wrzuceniu zdjęcia przez kogoś na forum, prawa autorskie przechodzą na forum?

W regulaminie nic nie znalazłem...

 

Pytam sie z czystej ciekawości, a pan sumas od razu że rzucam oszczerstwami :E

W google szukałem ale nic nie znalazłem.

 

Panie sumas, nie będe niczego odwoływać bo nienapisałem nigdzie że ktoś tu łamie prawa autorskie.

Jak się niezgadzasz z tym to mi pokaż gdzie napisałem że ktoś tutaj je łamie.

 

Pytam sie poprostu co ma na ten temat administracja do powiedzenia, bo chyba najlepiej są zorientowani w tym temacie... :]

 

Czytam raz , drugi i przyznaję bez bicia , że nie kumam o co Tobie chodzi.

Czy np. chodzi Ci o taką sytuację ze :

Zamieszczam w dziale Astrofotografia jakieś zdjęcie , a admin przycina rozmiar do takiego jaki mu pasuje i daje je na stronę główną bez pytania mnie o zgodę.

Czy o to chodzi?

 

Dokładnie o to chodzi

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Coremail. Możemy pogadać o tym na forum.

Sam chętnie się dowiem, o co właściwie walczysz.

Czuję się po części "zamieszany" w tą sprawę, gdyż mój szkic jest zamieszczony na głównej stronie w zmienionej formie (zmniejszony format, dodany napis oraz przemieszczony podpis).

Natomiast jedyne, co odczuwam w związku z tym, to zadowolenie, że się tam znalazł :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się tylko czy jest prawo któe prawo zezwala na używanie zdjęć użytkowników przez administracje.

Po wrzuceniu zdjęcia przez kogoś na forum, prawa autorskie przechodzą na forum?

W regulaminie nic nie znalazłem...

 

No ale co to znaczy w/g Ciebie " używanie zdjęć użytkowników przez administracje "

Co innego jest sprzedać zdjęcie na etykietę zapałczaną , a co innego przenieść z wątku na stronę główną.

Przecież po to się zamieszcza zdjęcia na forum , aby zobaczyło ją jak najwięcej ludzi.

Jeśli admini coś z tym zdjęciem robią to jak najbardziej zgodnie z intencją zamieszczającego. Nie ?

Autora nie pozbawiają autorstwa , ani nie czerpią korzyści zamiast niego.

Co Ci chodzi po głowie ? Po co Jesionowi lub Sumasowi Twoje prawo autorskie do zdjęć ?

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale źle sformułowałem pytanie.

Nieporozumienie polegało na tym że miałem napisać co innego a napisałem też coś innego...

Namieszałem troche i wyszło z tego że administracja łamie prawa użytkowników co było błędem. <_<

 

Pozatym źle przeczytałem poprzedniego posta (w innym temacie, niestety niemoge tego znaleźć), zrozumiałem z tego że zdjęcia wrzucone na af stają sie własnością forum i niemogą być używane nigdzie indziej :unsure:

 

Jeszcze raz przepraszam, wszystko zostało wyjaśnione, można zamknąć temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.