Skocz do zawartości

Dziwny obiekt w okolicach Wenus.


kublon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po sporej nieobecności na forum (awaria kompa) postnowiłem napisać temat o tym co wczoraj zaobserwowałem ( tj. 2 lutego 2009 ).

Więc tak mieszkam w Gdańsku, wieczorem naszła mnie ochota na coś słodkeigo :rolleyes: więc ubrałem się i poleciłem do skelpu.

Tego Dnia niebo miałem krystalicznie czyste ani jednej chmurki. Wracając do domu popatrzyłem się troche w niebo,

A tu patrze w około Wenus zasówa jakiś obiekt. Nie wydawał się za jasny myśle ,że ok 4-5 mag, wydawało mi się, że jest jakiby w 2 częściach,

ale poruszał się równolegle. Poruszał się hmm... trudno to opisać może narysuje w Paint'cie :lol:

 

78708845.jpg

 

Może to nie jest idealne odwzorowanie tych ruchów ale na pewno nie był to meteor czy inne kosmiczne odłamki bo z tego co mi wiadomo

taki obiekaty spadają po prostej w dół. Może ktoś jeszcze zaaobserwował to zjawisko?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, co to może być?

post-7514-1233657225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, jak się obiekt poruszał, wnioskuję, że ruch był dość chaotyczny.

 

Czy jest szansa, aby była to jakaś siatka/balonik, która uniesiona wiatrem leciała 'w przestworzach'?? Można założyć, że siatka/balonik był dobrze oświetlony - z uwagi na ułożenie na niebie.

 

Raz już widziałem coś takiego - pomarańczowa kropka na niebie. Też nie było ani jednej chmurki, która pozwoliłaby na jakąś ocenę odległości. Chaotycznie kręcąca się wokół (jak mi się wtedy wydawało) i w okolicy samolotu. Potem zauważyłem drugi - ale czerwony. Wyglądały, jakby goniły samolot.

 

Jak się okazało, na pobliskim uniwerku zrobiono festyn dla dzieci - i były tam kolorowe baloniki. Kilka z nich uleciało z rączek niezdarnych dzieci i zaczęło polować na samoloty. :) Jak można się domyślić, baloniki były znacznie bliżej obserwatora, czyli mnie :P , niż samolot. A wydawały się być tuż obok siebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.