Skocz do zawartości

Księżyc+ lornetka 15x50


Mith

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało się nie realne ale jakoś się zrobiło :D wczoraj była świetna pogoda a że teleskop sprzedany (rozglądam się za nowym) to wyjąłem starą lornetkę 15x50 kupioną przez mojego świętej pamięci dziadka jakieś 15 lat temu- oczywiście rosyjska :D przetarłem lekko obiektywy(bo były strasznie zakurzone) i zacząłem obserwację przyznam że widok księżyca mnie bardzo zdziwił, było widać wszystkie kratery chociaż małe to obraz był bardzo kontrastowy. Nic nie dodać nic nie ująć :) akurat miałem pod ręką aparat i przyszło mi na myśl "czemu by nie zrobić parę zdjęć? no to włączyłem i próbowałem amatorskiego przykładania obiektywu do okularu. Fotek było z 100 z czego około 10 nadawało się do oglądania. Reszta albo była pusta albo chmury go zasłoniły itd... No niestety nawet najlepsze z wszystkich zdjęć okazało się nie wypałem a to dlatego że oglądałem w domu zza okna i przez 3 megapikselowy aparat a więc seeing był dość kiepski. Mimo to postanowiłem że wrzucę kilka fotek:

 

Bez zoomu z aparatu:

s3600151rc8.jpg

w500.png

 

s3600167gq1.jpg

w477.png

 

Z jakimś tam zoomem z aparatu :D :

 

s3600172fw7.jpg

w827.png

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy.

 

Lepsze efekty uzyskałbyś wychodząc na dwór :rolleyes: .

 

Osobiście wstydziłbym się pokazać zdjęcie, które:

a)Razi aberracją na kilometr.

b)jest rozmazane

c)prawie nic nie widać oprócz kształtu

 

Wyszłoby o wiele lepiej, gdybyś zaopatrzył się w statyw i nie musiał w jednej dłoni trzymać lornetki a w drugiej aparatu. I jeszcze jedno. Ten "zoom" potwornie psuje jakość.

 

Życzę sukcesów w foceniu Księżyca. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niestety wiem jakiej jakości są zdjęcia ale jednak co do jednego się mylisz- zdjęcia były robione z kompaktówki co prawda 3,2 megapikseli no ale do jakiegoś focenia się nadaje :D wstydziłbyś się powiadasz? no owszem pewno 3/4 forum by się wstydziło pokazać takie zdjęcia no ale po prostu chciałem się podzielić moimi amatorskim foceniem bo nie dość że robiłem zdjęcia bo mi się nudziło to były to moje pierwsze zdjęcia robione lornetką z aparatem więc niema się co dziwić. Przyznam że tylko wczoraj były takie warunki bo dziś jak zwykle czarne niebo :( do tego temat nie był założony tylko dla wstawienia fotek ale też zachęcenia was próbowania takiego focenia gdy np nie masz dostępu do teleskopu lub masz 20 kg tubę którą nie chce ci się zabrać do babci na weekend :> (oczywiście chodziło tylko o przykład). Jeśli pogoda znów się powtórzy do wyjde na dwór zabiorę sprzęcik i spróbuje skombinować jakiś statyw , jeśli ktoś ma podobne fotki robione z lornetki to również zachęcam do wstawienia w tym temacie :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Spoko, moze fotki nie sa pierwszej jakosci ale nauczysz sie. Nie zniechecaj sie i tyle. Moje pierwsze foty webcamem byly masakrycznie fatalne(kiczowy webcam) a mimo to Wenus pokazalem i dowiedzialem sie jak poprawic jakosc- teraz czekam na pogode. Ksiezyc kompakrem w projekcji okularowej zrobiony tez jakoscia nie zachwyca. Ale co tam probuje dalej. Ty tez probuj. Jak Ci wyjdzie to wsadz na forum. Jak nie- probuj dalej, ktores sie uda :D

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nieapetycznie ten księżyc wygląda. Moze warto stworzyć nowy wątek typu - moje pierwsze astrofoto - wtedy bedą mogły takie fotki tam zalegać. Czaskanie tego typu fotek i prezentownie w dziale Księżyc psuje trochę jakośc tego działu.

Sorki za uwagi ale inaczej nie moge ...

 

Pozdr. Artur

 

P.S. Tylko sie niezniechęcaj, dawaj na forum po prostu "życiowe" foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem wyjść z domu i pstryknąć parę zdjęć, niestety jest spore zachmurzenie i księżyc widać tylko gdy się lekko przejaśni więc warunki dość słabe :(

Wybrałem kilka najlepszych fotek do wstawienia, chyba są trochę lepsze niż tamte :) przynajmniej taką mam nadzieje :D

 

ks1dn9.jpg

w810.png

 

ks2sf4.jpg

w453.png

 

ks3hz2.jpg

w330.png

 

Pierwsza z jakimś tam zoomem :D

Edytowane przez Mith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.