Skocz do zawartości

Jak zacząć fotografować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Nie mam żadnego pojecia o astrofotografii. Tematem zainteresowałem sie czytając artykuł Kometa Lulin zbliża się do Ziemi...

 

Popełniłem ostatnio dwa zdjęcia Księżyca, do wglądu na lennykrawiec.digart.pl/digarty.

 

Wiem, że do wykonywania zdjęć wszelkich obiektów na niebie przy dłuższych czasach potzrebny jest napęd. Poblem w tym jak to do aparatu zamocować? Nigdy się z takim sprzętem nie spotkałem chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat. Jakieś podstawy. Jak się to montuje, czy pod mocowanie statywowe ze standardowym gwintem, czy może są jakieś specjalne rozwiazania. Obecnie posiadam następujący sprzęt: Sony DSLR-A100, Sony DT 18-70 mm f/3.5-5.6, Sony 50 mm f/1.4, Tamron AF 70-300 mm 1:4-5.6. Mam też w domu JAKIŚ TELESKOP, ale o tym kiedy indziej bo nie oreintuję się w temacie w najmniejszym stopniu. Powiedzcie jak mogę maskymalnie wykorzystać podany sprzęt, jak zrobić zdjęcia wspomnianej komety? I jak to jest z tymi napędami...

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum,

 

Przejdz na poczátku przez to:

 

http://www.celestia.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

Powinno Ci sie wiecej wyjasnic na temat astrofoto, bo to temat rzeka. Wtedy zadaj bardziej konkretne pytania i napewno znajdzie sie ktos co ci da odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by aparat podążał za obiektem?

 

Jedną z dróg jes zakup montazu paralaktycznego i piggy backa. 9google, polskie sklepy astro)

 

Szukajac montazu dla prostej astrofotografii na krótkoogniskowych obiektywach szukaj czegoś klasy EQ3-2/EQ5 , interfejs piggy backa prawdopodobnie zakupisz w tym samym sklepie co montaz paralaktyczny.

 

Weź jednak pod uwagę, że to jest odpowiedz na pytanie "jaką trasą dojechac do miasta X?" w stylu "potrzebujesz samochodu i benzyny" (bez słowa o tym jakie sa zasady ruchu drogowego, czym da sie jeździc po ulicach, jakie sa techniki jazdy, gdzie kupic pojazd i jaki itd itd.)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.