Skocz do zawartości

Krater "Świński Ryj" - szkicozagadka!


szuu

Rekomendowane odpowiedzi

ha! dzisiaj łamię wszystkie reguły! to straszne!

zaczęło się niewinnie, wsadziłem do maka okular 3,5mm... no cóż, power 440, trochę dużo... :rolleyes: ale księżyc wygladał ślicznie i widziałem dużo więcej niż w 8mm! (to chyba był ten wieczór boskiego seeingu)

ale na tym nie koniec - postanowiłem narysować jeden z kraterów, który mi się spodobał w tym powiększeniu - mimo że nie umiem rysować! :o (zasługa w tym jednego takiego gościa na "w" który wszędzie zachęca do szkicowania i sprawia tym mylne wrażenie że to takie łatwe! :P)

więc to już druga złamana reguła - zabrałem się za szkicowanie nie umiejąc tego robić, a trzecia: nie szkicowałem patrząc w okular (bo wtedy jeszcze na to nie wpadłem) tylko już w domciu. jakby tego było mało, nie wiem nawet co narysowałem, bo nie znam się na kraterach. nazwałem to "świński ryj", bo w kraterze były oczy, buzia i nochal podobny do ryja :)

- i tu pojawia się ZAGADKA: co to za krater? od razu przyznaję, że jak teraz na niego patrzę to nie jest dokładnie to samo co widziałem, no nie umiem i już... (ale to dobrze, dzięki temu zagadka nie będzie aż tak łatwa), jednak wiele jego cech udało mi się przekazać. kratery w okolicy zapamiętałem dwa, ale było więcej tylko nie zwróciłem na nie uwagi. kolejne utrudnienie jest takie, że jak 2 godziny później spojrzałem to układ cieni już był inny - i już nie nadałbym TAKIEJ nazwy :P

 

powodzenia w zgadywniu!!!

swinski_ryj.jpg

 

PS. ja ciągle NIE WIEM co to za krater! specjalnie unikałem patrzenia na wszelkie mapy i zdjęcia księżyca żeby się nie sugerować przy rysowaniu.

PS.2. rysowane w gimpie

PS.3. dzięki wimmer! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i tu pojawia się ZAGADKA: co to za krater? powodzenia w zgadywniu!!!

 

PS. ja ciągle NIE WIEM co to za krater! specjalnie unikałem patrzenia na wszelkie mapy i zdjęcia księżyca żeby się nie sugerować przy rysowaniu.

 

Skoro rysowałeś dzisiaj to może być tylko jeden taki. Jeden z dwojga dobrze widocznych dzisiaj kraterów których nazwa zaczyna się na P. Może to kwestia gustu ale ja żadnego krateru na Księżycu nie ośmieliłbym się sprofanować wymyśloną przez Ciebie nazwą. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, czyli zepsułem zagadkę ujawniając że to dzisiaj rysowane - co za pech!

chociaż z drugiej strony, gdyby nie ta wskazówka to mogłby się okazać że zagadka jest nierozwiązywalna z powodu słabej precyzji rysunku :)

 

z ołówkiem mam ten problem, że undo kiepsko działa i robi dziury - a ja potrzebuje duuuużo undo!

w gimpie się dosyć fajnie rysuje ale oczywiście nie myszką tylko rysikiem na tablecie. kto wie, może ołówkiem też coś narysuję, ale musiałbym porządnie poćwiczyć.

 

jestem na tropie tego krateru i na 99% nie Petavius B)

co prawda jeszcze nie wiem na pewno bo mapy księżyca trochę mnie przytłaczają i jeszcze to odwracanie kierunków, różne padanie światła, głupieję od tego ;) jak znajdę to zrobie porównanie szkic-fotka - to będzie masakra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.