Skocz do zawartości

Kamerka do Planet


leech10

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chcialbym kupic kamerke do filmowania planet. Kiedys juz mialem watek o kiepskim webcamie creative na przetworniku CMOS. niestety nic z niego nie wychodzi. O Veste jest ciezko, podobnie jak o inne kamerki tego typu. DO kupienia jest NexImage Celestrona. mam pytanie: Czy jest to warte tej ceny( 540zl)? Czy bede uzyskiwal w miare dobre wyniki na Mak127 podczas filmowania planet i ksiezyca?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kamerką uzyskasz przyzwoite nagranie.

na początek do nauki i poznania tajników obróbki wystarczy.

Poglady swoje opieram na kamerce MEADE LPI która jest na tym samym poziomie co neximage

 

Dzięki tej kamerce przekonasz sie że najważniejsze to i tak są warunki atmosferyczne i polożenie obiektu filmowanego na niebie, róznice w kamerkach dopiero docenisz jak już bedziesz wiedział co i jak

 

PS. przy kursie dolara to kwota 540 zł za tą kamerke juz stała sie w miare atrakcyjna.

Co do połączenia kamerki z makiem to niech sie wypowiedzą właściciele maka......ja nie mam doświadczenia z tym ukladem optycznym.

 

Czy warto kupić ?..........decyzja należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kiedys juz mialem watek o kiepskim webcamie creative na przetworniku CMOS. niestety nic z niego nie wychodzi...

Ja też próbowałem "własnej drogi" z kamerką CMOS.

IMHO szkoda czasu. Celestron NexImage to CCD. Na forach porównuje się ją do sprawdzonego TouCam'a.

Moim zdaniem NexImage to dobry pomysł. Kamerki ImagingSource choć szybsze, są jednak znacząco droższe.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toucamy i podobne kamerki to powoli przeżytek. W tej chwili warto na pewno pooszczędzac i zdecydowac się na DMK (w wersji z najmniejszym czipem).

Do planet wielkość czipa w zasadzie nie ma znaczenia, przy Księżycu niestety tak.

Można też "pójść na całość" i pomyśleć o firmie Lumenera (są to droższe kamerki, ale nagrywające w 12bit-zupełnie inna bajka).

Miałem pare latek toucama ale kres połozyło nie zużycie sprzętu tylko jego ograniczone możliwości (m.in szumy sensora wielkość pixela).

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.