Skocz do zawartości

M51 - z 530mm


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

....

Marcin, odnosze wrażenie że przesiadka z canona na kolorowego sbiga niewiele wniosła w Twoje zdjęcia, oczywiście cały czas trzymasz ten sam (wysoki) poziom,ale 16 bitowa kamerka powinna dać olbrzymiego kopa,Może pomyśł nad wersją b&w.

....

Daj mi Piotrku z tą kamerką pojechać za miasto :D Nie spodziewam się dużo większych cudów ale komfort pracy to...... hehe i tak zrozumie to ten kto sie przesiadał z DSLRa na CCD (zwłaszcza self guide)

 

Marcinie,dałeś czadu,M51 jak w najlepszym twoim wykonaniu hej... :D

Druga wersja do zaakceptowania to fakt ale to Jacek pozamiatał swoim obrazkiem :)

 

A to fakt. Różnica będzie głównie w komforcie pracy, mniej roboty z darkami, łatwiejsza logistyka. Ale... skok jakościowy na pewno nie będzie aż tak mocno widoczny, szczególnie w przypadku osób, które wyciskały 7 poty z DSLRa.

 

Z kamerą będzie skok duży, ale to na pewno nauka od początku, szczególnie w kwestii samej obróbki. Przez wzrost możliwości rośnie także potrzeba bawienia się w rzeczy, które na DSLR były niemożliwe. Stąd zapewne spada też ilość wykonywanych zdjęć, bo cykanie DSLRowych obiektów już tak nie kręci - jest zbyt łatwe .

Właśnie z DSLRa byly 7 poty a tu na CCD dopiero 3-cie bo jeszcze nie rozumiem wewnętrznego protokołu kamerki :lol:

Tak liczba "dobrych" zdjęć będzie się zmniejszać bo "samowymagania" rosną

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie wyszło Marcinie,

a mi tak

z 600mm, materiału ok 4 godzin

 

Pozwoliłem sobie umieścić na pulpicie, jako tapetę Twoje zdjęcie :) Fenomenalne, a jak przeczytałem że to zwykły ED80 to naprawdę daje do myślenia. Kwestia wyciśnięcia z tego czym dysponujemy max możliwości. Raz jeszcze gratuluję.

 

P.S. Zazdroszczę Wam pogody...

 

Pozdrawiam Krzysiek Gaudy

Edytowane przez GaudyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz przymierzyłem się, z długiej ogniskowej tym razem, do M51. To jeszcze nie TO, ale jest i sprawia przyjemność i to się liczy dla mnie :) Wreszcie zaczynam widzieć gwiazdy na niebie w nocy.

C8N,2KXCM,NJP ALP+cirrus 100min

 

m51_20090327_s91440.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeszcze trochę i zaczniesz zabawę z RC.

Na te 100 minut to co się składa?

Jacek

Bez stacjonarnego astrodomku nawet nie mam tego w najdalszych planach. Widziałem zmagania z RC na własne oczy. Mam wyrobione zdanie kiedy można sobie na to pozwolić. Zostanę przy niskobudżetowym upgradowanym newtonie. Ale kiedyś któż to wie... :rolleyes:

 

Na 100 minut składa się 13 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wczoraj nie były najlepsze warunki do fotografii, jasny księżyc, lekki cirrus/smog to mimo wszystko spróbowałem swoich sił. Końcowy efekt jak najbardziej zaskoczył mnie pozytywnie. Tylko 9 krótkich 30-to sek. klatek z jasnego achromata F/5, montaż EQ3-2 jak narazie daje sobie radę z takim czasem z 500 mm ogniskowej (dłuższe czasy były by już zbyt prześwietlone). Żadnych darków i tym podobnych. Myślę, że w lepszych warunkach można będzie oczekiwać całkiem niezłych zdjęć z lekkim niebieskim przymrużeniem oka ;) Mimo to jestem pełen podziwu dla astro fotografów publikujących tu swoje dzieła, kawał świetnej roboty.

Pozdrawiam.

M_51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.