Skocz do zawartości

Czyżby supernowa?


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie przed kilkunastoma minutami bodajże 5 przed 19, przytrafiło mi sie coś dziwnego. Wyniosłem sprzęt na zewnątrz, rozglądam się i widzę jakąś jasno - pomarńczową gwiazdę o jasność ok -1 może -2> no to dawaj ustawiłem sprzęt i patrze na szukaczy jednak gwiazdka coś dziwnie wygląda na szukaczu lookam w okular a ram nic. "Co jest do jasnej ciasnej?" - patrze w szukacz a tam pusto. Okazało się że gwiazda z -1 w ciągu 2 minut nagle znikła. Jak to możeliwe? Są tyko 3 wyjaśnienia wyjaśnienia 1. Supernowa :) 2. Jakieś dziwne zjawisko przyrodnicze lub 3. Jakiś amerykański projekt rządowy :

 

Sam już nie wiem co o tym myśleć. Może ktoś zaobserwował coś podobnego?

 

 

A teraz przepraszam wracam do obserwacji nieba :)

 

 

EDIT: Eee coś sie zrypało. Utworzyło dwa takie same tematy. czy moderator może jeden usunąć? Przepraszam :D

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed kilkunastoma minutami bodajże 5 przed 19, przytrafiło mi sie coś dziwnego. Wyniosłem sprzęt na zewnątrz, rozglądam się i widzę jakąś jasno - pomarńczową gwiazdę o jasność ok -1 może -2> no to dawaj ustawiłem sprzęt i patrze na szukaczy jednak gwiazdka coś dziwnie wygląda na szukaczu lookam w okular a ram nic. "Co jest do jasnej ciasnej?" - patrze w szukacz a tam pusto. Okazało się że gwiazda z -1 w ciągu 2 minut nagle znikła. Jak to możeliwe? Są tyko 3 wyjaśnienia wyjaśnienia 1. Supernowa :) 2. Jakieś dziwne zjawisko przyrodnicze lub 3. Jakiś amerykański projekt rządowy :

 

Sam już nie wiem co o tym myśleć. Może ktoś zaobserwował coś podobnego?

 

 

A teraz przepraszam wracam do obserwacji nieba :)

 

 

 

 

EDIT: Eee coś sie zrypało. Utworzyło dwa takie same tematy. czy moderator może jeden usunąć? Przepraszam biggrin.gif

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że była to Stacja Kosmiczna;)

 

Czas | Satelita | Azm | Elw | Mag | Odleg | AzmS | ElwS

-----------------------------------------------------------------------

2009-03-21 18:48:04 ISS 246.8 10.1 1.2 1328 279.9 -7.3

2009-03-21 18:51:01 ISS 162.7 69.3 -1.7 382 280.5 -7.8

2009-03-21 18:53:58 ISS 79.5 10.0 0.8* 1330 281.1 -8.2

 

 

EDIT: Gdybyś napisał gdzie to widziałeś, wiele mogłoby się wyjaśnić [?]...

Edytowane przez avar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.