Skocz do zawartości

Trust CCD czy jest dobra?


pyrek77

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie bo często wymienia się kamerki vesta i spc 900 jako dobre web camerki do astro foto ze względu na matryce CCD. wczoraj buszowałem po internecie za podobnymi modelami z matrycą CCD, i znalazłem takową kamerkę: http://www.euro.com.pl/kamery-internetowe/...ikrofonem.bhtml

nie jest to znana firma ale ostatnimi czasy dużo sprzętu sie pojawiło tej firmy, (taka chińska masowa produkcja). ale moje pytanie dotyczy się właśnie tej kamerki gdyż jest w atrakcyjnej cenie bo posiada matryce CCD. czy ta kamerka będzie nadawać się do astrofotografii planet? (przerabianie na długie czasy mnie nie interesuje do ds, tylko planety). :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie doczytałem tekstu drobną czcionką.

W każdym razie jeśli chodzi o tego Trusta to trudno coś powiedzieć. Danych na stronie nie wiele.

Trzeba by kupić i przetestować lub poszukać w internecie.

Jeśli nikt nią nie robi to znaczy, że się nie nadaje.

Bezpieczniej będzie jednak szukać sprawdzonych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie doczytałem tekstu drobną czcionką.

W każdym razie jeśli chodzi o tego Trusta to trudno coś powiedzieć. Danych na stronie nie wiele.

Trzeba by kupić i przetestować lub poszukać w internecie.

Jeśli nikt nią nie robi to znaczy, że się nie nadaje.

Bezpieczniej będzie jednak szukać sprawdzonych rozwiązań.

 

ok dzięki za odp:) a może ktoś ma taką kamerkę i może coś o niej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do wątku tez szukam jakiejs dobrej kamerki do guidingu niekoniecznie bez kabla usb i nie dajaca obrazow pozdrawiam :)Mile widziana moliwość podpięcia redukcji na 1'25 cala

 

niedługo moge powiedzieć czy będzie vesta albo toucam do kupienia:) ale trust nadal aktualny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do TRUSTA poszedłem dziś do sklepu by zerknąć na niego na żywo. co się okazało na pudełku nie było ani słowa o tym czy posiada ona matryce CCD. poszedłem wiec do obsługi, oni również nie posiadali żadnej informacji na ten temat, a w instrukcji i stercie innych papierków nie było ani słowa o tym jaki posiada ta kamerka przetwornik. więc jeżeli ktoś by kupował model 2100 to musi opierać się wyłącznie danym pochodzącym z internetu. na stronie producenta również brak informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item582633894_kamera_cre..._notebooks.html

 

Co sądzicie o tej kamerce.CCD zamiast CMOS i większa rozdzielczość niż ten TRUST.Głownie do guidingu.Nie wiem kompletnie jak z długimi czasami.Może przez zewnętrzne oprogramowanie?.

 

wszystko pięknie i fajnie tylko zastanawia mnie cena czemu tak tanio gdy nowa kosztuje od 213 do 299zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś fajnego:) http://www.komputerowiec.pl/126947-itec-ic...acer-ccd-kamera

 

 

ps co do vest i toucam nadal bez odzewu;/

 

Jeśli prawdą jest to, co pisze jeden z jej użytkowników, że oparta jest na chipie SONY ICX098BQ, to może być przyzwoita. To jest taka sama matryca jak w ToUcam-ach 740K, 840K i 900 Philipsa.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CMOS-ów fajnie jeszcze wygląda Logitech Fusion.Właśnie o nim myślałem.Czasy do 14 s bez modyfikacji i ludzie robią z nich planetki oraz prowadzą.

 

 

no ja swoim creativ'em vista live również robie zdjecia:) nawet słabe gwiazdy wychwytuje:) ale to nie jest to co CCD. CCD ukaże znacznie więcej i więcej szczegółów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie TouCama z tym Fusion .No i CMOS bije na głowę.Ale wydaje mi się że z powodu znacznie wyższej rozdzielczości.

 

ale weź pod uwagę to że na pewno jest to porównanie dotyczące kamerek internetowych a nie porównanie jako kamerek do astrofoto;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to porównanie astrofoto.

 

http://ghonis2.ho8.com/fusiontest4.html

 

Jest też modyfikacja.A ten gościu w ogóle używa tego do prowadzenia telepa.

 

Wygląda baardzo obiecująco.W ogóle to wyższa rozdzielczość bo 640x480 wygląda już obecnie bardzo śmiesznie.Zastanawiam się na serio żeby użyć tego do guidingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to porównanie astrofoto.

 

http://ghonis2.ho8.com/fusiontest4.html

 

Jest też modyfikacja.A ten gościu w ogóle używa tego do prowadzenia telepa.

 

Wygląda baardzo obiecująco.W ogóle to wyższa rozdzielczość bo 640x480 wygląda już obecnie bardzo śmiesznie.Zastanawiam się na serio żeby użyć tego do guidingu.

 

ja i tak pozostane przy CCD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.