Skocz do zawartości

M3 - gromada w Psach Gonczych


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze, jak lokalizowałem te gromadę na niebie, to szukanie zaczynałem od Wolarza. Przed napisaniem tego postu sprawdziłem granice gwiazdozbioru ...i niespodzianka :D bo to Psy Gończe.

 

Korzystam z dziur w chmurach na dalsze balkonowe testy ;)

 

C8N,2000XCM,NJP,ALP,MPCC,1.5h

 

m3_20090313_11c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :blink: Świetna fotka. Powiem to samo co Ori "bardzo podoba mi się kolorystyka gwiazd i to rozdzielenie aż do rdzenia"

Krótko mówiąc - gratuluje :)

 

Pozdrawiam

Kacper

 

PS. Aż miło popatrzeć, że gdzieniegdzie występuje coś takiego jak ładna pogoda lub chociaż dziury w chmurach :D .. Już nie pamiętam kiedy u mnie było ładnie :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zaczynam żałować, że nie kupiłem kolorowej 2000XCM :)

Świetne zdjęcie. Gratuluję.

 

P.S. Sorry za off topic, ale robił ktoś testy w czułości kamery ST2000XM vs. ST2000XCM? Może ma ktoś pod ręką linki do zdjęć porównujących np. L=30 minut z ST200XM z ekspozycją 30 minutową kamery ST2000XCM?

 

Pozdrawiam Krzysiek Gaudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaki... coraz częściaj jak oglądam tutaj fotki to widzę gwiazdki w 3D... zastanawiam się czy to jakieś skrzywienie, może wyobraźnia za bardzo działa...

 

a tak na poważnie, napewno za taki efekt odpowiada któryś fragment obróbki... tylko który?

 

 

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zaczynam żałować, że nie kupiłem kolorowej 2000XCM :)

Świetne zdjęcie. Gratuluję.

 

P.S. Sorry za off topic, ale robił ktoś testy w czułości kamery ST2000XM vs. ST2000XCM? Może ma ktoś pod ręką linki do zdjęć porównujących np. L=30 minut z ST200XM z ekspozycją 30 minutową kamery ST2000XCM?

XM da Ci lepszy detal wiec mozna powiedziec ze lepsza. Z drugiej strony musisz zbierac L - R - G - B oddzielnie co nie zawsze jest możliwe przy naszej pogodzie i zabraknie Ci czasu.

JA wybralem XCM z premedytacja. Do przenosnego zestawu mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sorry za off topic, ale robił ktoś testy w czułości kamery ST2000XM vs. ST2000XCM? Może ma ktoś pod ręką linki do zdjęć porównujących np. L=30 minut z ST200XM z ekspozycją 30 minutową kamery ST2000XCM?

 

tutaj znajdziesz chyba najlepsze porównanie tych dwóch kamerek: http://www.helixgate.net/Xm-XCM-1A.html

wynika z niego że do zrobienia kolorowego zdjęcia więcej czasu potrzebuje kolorowa kamera, generując przy tym większe szumy i sporo tracąc na detalu.

 

Marcin, gratuluje kolejnej kulki.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj znajdziesz chyba najlepsze porównanie tych dwóch kamerek: http://www.helixgate.net/Xm-XCM-1A.html

 

Wielkie dzięki za tego linka. Po przejrzeniu jednak widzę, że XM nie tylko nie był złym wyborem, co daje w ogóle po złożeniu RGB całkowicie inne kolory niż XCM. Nie wiem czy gorsze czy lepsze - po prostu inne. I paradoksalnie, to co napisałeś jest prawdą - by zrobić takie samo kolorowe zdjęcie - kamera kolorowa potrzebuje troszkę więcej czasu niż czarno biała. Przy XCM tracimy (chyba) mniej czasu przy obróbce. I nie trzeba wydawać pieniędzy na koło filtrowe i filtry! Z drugiej strony ze zdjęć ewidentnie widać, że XM daje lepszy detal. Cóż... co kto lubi, zależy jakie mamy priorytety :)

 

Pozdrawiam Krzysiek Gaudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.