Skocz do zawartości

19 ekspedycja do ISS


Rekomendowane odpowiedzi

Na czwartek 26 marca 2009 zapowiadany jest start Sojuza oczywiście z Kazachstanuz kosmodromu Bajkonur.

Będzie to 19 ekspedycja na ISS.

 

 

319192main_ex19_mar23_690.jpg

 

To ostatnia 3-osobowa wyprawa na ISS. Załoga, oprócz turysty, pozostanie na stacji 6 miesięcy. Jednak faktyczny koniec ekspedycji wypadnie w maju.

 

315375mainexp19crew.jpg

 

vlcsnap113272.jpg

 

 

Na stacji czeka już japończyk Koichi Wakata, który też należy do 19 ekspedycji.

 

Załoga Sojuza TMA-14:

Giennadij Padałka - dowódca; Rosja

Michael Barratt - inżynier pokładowy; USA

Charles Simonyi - turysta kosmiczny; USA/Węgry - spędza sobie wczasy po raz drugi w ten sposób, pierwszy taki przypadek.

 

W maju, z kolejnym sojuzem przyleci ekspedycja 20 ekspedycja. Wtedy na stacji będzie aż 6 rezydentów, ale tłok :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szczegółowe informacje?Start o której godzinie?

 

szczegóły wkrótce :D

 

"Charles Simonyi - turysta kosmiczny; USA/Węgry - spędza sobie wczasy po raz drugi w ten sposób, pierwszy taki przypadek."

jakie relaksujące wczasy :) taki skromny i tani lot na ISS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procjonie! Fajnie, że piszesz i informujesz w różnych miejscach o wydarzeniu, tak aby i inni wiedzieli, o tym, co w kosmosie piszczy. Popieram takie inicjatywy w 100%!

Jest tylko jedno ale...

Warto jednak dodać źródło informacji, dzięki której powstał Twój post. Albo przynajmniej nick. Bo jakoś dziwnie, a nawet i nieco 'łyso' mi się czyta Twój post. :(

Sam przecież byś chciał, aby i ktoś inny, kto wzorował się na tym co Ty napisałeś, podał/podlinkował na końcu choćby i dwa słowa o Tobie, szczególnie w sytuacji, gdy przeznaczyłeś nieco energii i czasu na znalezienie informacji i zebranie wszystkiego w jedną kupę, prawda?

Właśnie z tego powodu zastanawiałem się przez chwilkę, czy nie dać Tobie minusika. Ale mam nadzieję, że tego nie trzeba. :)

 

Pozdrawiam

Obrzydliwus

 

PS. Start przewidziany jest (chyba) na godzinę 12.48 CET - link --> http://www.charlesinspace.com/index.cfm?fu...on=blog.welcome

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kanarkusie, przyznam się że odrazu po przeczytaniu NASA-Home poleciałem do was na atsro4u bo chciałem sprawdzić czy macie jeście jakieś informacje - astronautyka na astro4u to prawdziwy skarbiec wiedzy. Także wzorowałem się na twoim poście, gdyż zawierał wszystkie informacje :D . Na przysłość zawsze będę o źródłe informował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kanarkusie, przyznam się że odrazu po przeczytaniu NASA-Home poleciałem do was na atsro4u bo chciałem sprawdzić czy macie jeście jakieś informacje - astronautyka na astro4u to prawdziwy skarbiec wiedzy. Także wzorowałem się na twoim poście, gdyż zawierał wszystkie informacje :D . Na przysłość zawsze będę o źródłe informował.

 

No i o to chyba chodzi. :) Jeśli ja kiedykolwiek - a sądzę, że jest na to duża szansa :) - będę się wzorować na Twoich informacjach, to z całą pewnością napiszę, że pochodzi to od Ciebie! :)

 

Pozdrawiam, no i czekamy na start! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charles Simonyi zapłacił za ten lot 35 mln $ a za swój pierwszy 25 mln $. A wydawałoby się, że na drugi lot dostanie rabat :D

 

oni po prosto doszli do wniosku, że jest kryzys, a on bogaty jest :D

to i można o 10 mln podwyższyć mu koszt lotu ;) co to te 10 mln ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciały w odległości jakieś 15 stopni.

Nad Krakowem ISS i prom przelatywały o 19:32 prawie w zenicie, ale zachmurzenie 100% ... o 20 niebo prawie bez chmur, a teraz znowu chmurzyska ... nie dane mi było zobaczyć 2 "kropki" zamiast jednej :icon_cry:

... może kiedyś ...

 

MK

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądał ten start:

 

322913main_image_1315_946-710.jpg

 

319192main_ex19_launch_ingalls_690.jpg

 

Wakata will serve as a flight engineer for Expeditions 18, 19 and 20. Wakata will be the first resident station crew member from JAXA. He will return to Earth on STS-127.

 

Ten to całkiem się od Ziemi odzwyczai :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dotycząca dokowania:

 

"Z powodu usterki czujników rosyjski kosmonauta zmuszony był ręcznie dokować przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) kapsułę statku kosmicznego Sojuz z amerykańskim turystą, milionerem Charlesem Simonyim.

 

Inżynierowie bagatelizują incydent, lecz znów padły pytania dotyczące niezawodności rosyjskiej technologii kosmicznej - podała Associated Press.

 

Dyrektor lotów rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Władimir Sołowiow powiedział na konferencji prasowej w Koroliowie, że na kilka minut przed dokowaniem zgasł sygnał autopilota, wskazujący, że jeden z silników kapsuły może zawieść.

 

Astronauta Giennadij Padałka zgłosił, że silniki działają normalnie i przejął ręczne sterowanie nad kapsułą.

 

W ten sposób kapsuła przybyła do stacji orbitalnej nieco wcześniej, niż planowano. Padałka zręcznie zakotwiczył statek, czemu towarzyszyły oklaski urzędników i rodzin załogi, zgromadzonych w centrum kontroli lotów.

 

Kosmonauci na ogół są przygotowani na różne sytuacje i szkoli się ich na wypadek defektów autopilota."

 

źródło: wp.pl // http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Us...ml?ticaid=17c11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie kilka dni temu zadać panu Charlesowi pytanie korzystając ze strony:

http://www.charlesinspace.com.

I oto dostałem odpowiedź :banan:

 

Wszystkie pytania i odpowiedzi są tutaj:

http://www.charlesinspace.com/index.cfm?fu...Answers.welcome

 

Zacytuję jeszcze tutaj moje pytanie i odpowiedź:

104. How long have you dreamed of spaceflight? Was it your child's dream?

Kuba from Poland

Of course I dreamed of it, but not seriously. Who would have believed this even as late as 2000? Civilians in space? An incredible idea.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.