Skocz do zawartości

NGC 6888 - Crescent season'09


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze nisko, wstaje późno, więc na focenie zostaje niecałe 3 godziny, żeby zdążyć przed świtem

ale tak już tęskno do letnich mgławic, po ubiegłorocznych bojach, jeszcze Canonem: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21638

nie mogłem się już doczekać, żeby zobaczyć jak w tym roku będzie wyglądać z atika:

 

NGC6888_Ha.jpg

 

sesja z dwóch nocy, łącznie 30x600 sec w Ha Atik314L 80ED&f/6 EQ6

może się dorobić do niej kolor i resztę narowbanda -SII i OIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze nisko, wstaje późno, więc na focenie zostaje niecałe 3 godziny, żeby zdążyć przed świtem

ale tak już tęskno do letnich mgławic, po ubiegłorocznych bojach, jeszcze Canonem: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21638

nie mogłem się już doczekać, żeby zobaczyć jak w tym roku będzie wyglądać z atika:

 

NGC6888_Ha.jpg

 

sesja z dwóch nocy, łącznie 30x600 sec w Ha Atik314L 80ED&f/6 EQ6

może się dorobić do niej kolor i resztę narowbanda -SII i OIII

Zapowiada się interesująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i mimo wczorajszej pełni Księżyca wypalałem jednak kolor dla tej mgławicy

i szczerze przyznam niespodziewałem się aż takiego efektu

 

NGC6888_LHaRGBHa.jpg

 

materiał ten sam co poprzednio + RGB (60:60:60) łącznie 3 godziny (30x120 sek na kanał) a Ha j.w. (30x600sec)

początkowo próbowałem złożyć to razem, żeby zamiast luminacji na któą już nie starczyło czasu, podłożyć kanał w H-a

lecz wychodziło dość paskudnie, czerwony był jakiś bury, a i reszta kolorów jak wyprane

lecz dzięki wskazówkom Adama, fotkę złożyłem w ten sposób, że luminacją jest kanał H-a, kolorem czerwonym jest również H-a, kanały zielony i niebieski pochodzą z wczorajszej sesji, ale żeby czerwony nie był dominantą luminacja to tylko 20% wartości, a kanał zielony i niebieski ustawione na 2x więcej na wejściu, niż czerwony i dzięki tym manianom wyszło dość zrównoważone tonalnie zdjęcie i zupełnie bez użycia cs'a, w samym tylko maximie

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to i ja pokaże swój pierwszy "narrow", noo nie jest to tej klasy co ptaszek Tiamata (:)): http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=345930

 

NGC6888_R_Ha_OIII_fin.jpg

 

i bez SII, ale Crescent chyba nie świeci w siarce, bo jakoś wogóle jej nie widać,

R:Ha:OIII (60:300:400) łącznie ok 12 godzin expozycji

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie mam zastrzeżeń...Całkiem dobre zdjęcie, jednakże mi nie podoba się ta mgławica sama w sobie, nie chodzi że Twoja, Ja po prostu jej nie lubię i już. Nie wiem dlaczego :Boink: .

 

Jak to śpiewał Seweryn "nie jesteś sama". Zdjęcia są super ale mimo to ta mgławica ma w sobie coś depresyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

Wyszło super!,

Ciekawe czy przy krótszych ogniskowych niz moje 2200mm sprawdzac się będzie robienie siarki i tlenu w BINx2 lub nawet 3. Potencjalnie mozna zyskac mnóstwo czasu. Wyszedłem z założenia, że lepiej obrabiac materiał z BINx3, jakos go poczarowac w PS, ewentualnie podostrzyc po powiekszeniu rozmiarów do BINx1 niż walczyc z cholernymi szumami z BINx1 w tej technice. Przynajmniej jest na czym pracować i przynajmniej w moim przypadku obróbka w BINx3 staje się czyms innym niz tylko walką z nieprawdopodobnym szumem. Ciekawe czy ktoś z Was zdecyduje się na narrowband w takiej kombinacji.

Jeszcze raz, Jacek gratuluję!

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wybaczcie, że jeszcze katuje Was jeszcze jednym zdjęciem tego obiektu

 

NGC6888_Ha_R__OIII_Ha_sG__OIII_B_.fini.jpg

 

ale dzięki linkowi piotra_s do niezmiernie ciekawego sposobu obróbki:

Jacku, złóż to zdjęcie według tego przepisu http://www.starrywonders.com/bicolortechniquenew.html

please!!!

spędziłem kolejne 8 godzin na obróbką tego zdjęcia (serdeczne dzięki Piotrze :))

wyszło coś, z czego jestem niemal dumny, tym bardziej, że zdaje się to chyba pierwsze w pl zdjęcie tego obiektu w narrowband

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumi, przejrzałem również tam tego tutoriala, rzeczywiście bardzo interesujący wynik otrzymałeś, bo rzeczywiście różowe gwiazdki budziły pewne kontrawersje w umyśle :)

Tak powinno być, tzn gwiazdy muszą być różowe. To wskazuje, w jaki sposób zostały zwizualizowane kanały. Ja zacząłem je poprawiać, ale sam już nie wiem, czy nie powinny zostawać właśnie takie. Paradoksalnie, tak jest bardziej "naturalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wybaczcie, że jeszcze katuje Was jeszcze jednym zdjęciem tego obiektu

 

NGC6888_Ha_R__OIII_Ha_sG__OIII_B_.fini.jpg

 

ale dzięki linkowi piotra_s do niezmiernie ciekawego sposobu obróbki:

 

spędziłem kolejne 8 godzin na obróbką tego zdjęcia (serdeczne dzięki Piotrze :))

wyszło coś, z czego jestem niemal dumny, tym bardziej, że zdaje się to chyba pierwsze w pl zdjęcie tego obiektu w narrowband

 

 

Brawo, pierwsza klasa :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrobiłem Jackowy materiał w swojej technice łączenia wszystkiego do kupy. Poniżej efekt.

 

PS. Nie oceniajmy który lepszy, który gorszy. Po prostu są to różne sposoby wizualizacji materiału. Ta moja ma tę zaletę, że daje "prawdziwe" kolory z wzmocnioną reprezentacją tlenu (w stosunku do reszty).

NGC6888_LOSRGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.