Skocz do zawartości

Saturn z 12"


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Szkic Saturna przy użyciu LV 7mm i filtra Moon&Skyglow.

Przepraszam najmocniej to ten Saturn jest narysowany? Jak tak to przepięknie! Może ja mam kiepski wzrok bo odruchowo sprawdziłem datę - jednak nie jest to 1 April 2009 :D {raz się już nabrałem - na "spiralę" to tu byłoby na "pierścienie"}

 

pytanie zadałem nie z głupia frant tylko pozazdrościłem Toba94, który na astro-chat napisał dziś:

"Pięknie się dziś prezentował Saturn w 200x"

i szukałem adekwatnej namiastki rzeczywistego widoku ;)

 

EDIT: duża edycja to przeniosłem do następnego postu - sorry

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje seeing (i inne okoliczności sprzyjające) żeby w SW-Refraktor-90/900 AZ3 w powerze 180x też zobaczyć takie kolorki i takie wyodrębnione plamy i dziury ?

 

Nadal jestem w szoku :o jeżeli chodzi o EFEKT i (zapewne) zastosowaną technikę malarską - czarny "bawełniany" papier i pastele to chyba nie był cały arseanał ;)

 

Czy w przypadku tej planety po prostu dopuszcza się wstepne używanie cyrkla, szablonów elips, pod-nadruku fastrygowego na drukarce atramentowej (wszak na czarnym też jest wykonalne drukowanie) itp ?

 

 

p.s.

piszę wężykiem (jak w dowcipie Kobuszewskieo i Gołasa i Michnikowskiego ... "nie bądź Pan rura - nie pękaj Pan")

Napisanie takiego postu to dla mnie wcale nie taki lekki chleb. Tu akurat szczególnie dobiła mnie ortografia. "Dziura" - jakie "u"? Radzę sobie prosto - mam tu po ręką slownik Angielsko-Polski więc natychmiast otwieram na "Hole" i mam! Ale prosze Was - posty to jednak nie SMS-y - nie piszcie w nich "btw" bo co ja mam wtedy otworzyć w moim angielskim słowniczku??? :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow naprawdę udało Ci się zobaczyć przerwę Cassiniego? Próbowałem ją ostatnio wypatrzeć za wszelką cenę w refraktorze 100mm ale kąt nachylenia pierścieni był zbyt mały, żeby cokolwiek zobaczyć.

 

Ekolog ja ostatnio miałem bardzo sprzyjający seeing, co prawda takich kolorków nie widziałem ale po większym wytężeniu wzroku dostrzegałem lekkie zaciemnienie na północnej czapie planety.

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.