Skocz do zawartości

Co to mogło być?


bienn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Oglądałem dzisiaj przelot ISS /od 22:44 do 22:48/, ale gdy czekałem na pojawienie się stacji kosmicznej /mam widok z balkonu na wschód/, ok 22:45 byłem świadkiem przelotu czegoś, co trudno mi sobie wytłumaczyć. Obiekt był dużo szybszy od normalnego satelity...dojrzałem go w zenicie, zmierzał w kierunku wschodnim /z lekkim odbiciem na północ/, w przeciągu ok. 5 sek. bezgłośnie przemierzył pół nieboskłonu i zniknął na horyzoncie. Dopiero jak zniknął, zobaczyłem w zenicie majestatycznie przesuwającą się stację kosmiczną ISS. Ten pierwszy obiekt był za szybki na satelitę, ale też nie była to spadająca gwiazda. Sam nie wiem co to było. Jasność obiektu była dużo słabsza od ISS, ale bez problemu było go widać nad rozświetlonym Poznaniem.

P.S. To nie był satelita...za szybko się przemieszczał. Ponadto Atlantis nie był nad Polską w ogóle widoczny.

Edytowane przez Marek B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie Amerykanie polecieli naprawiać złom w kosmosie :)

Start promu Atlantis; 7-osobowa załoga ma naprawić teleskop Hubble'a

Prom kosmiczny Atlantis z siedmioma astronautami na pokładzie wystartował w podróż kosmiczną w poniedziałek o godzinie 14.01 (20.01 czasu warszawskiego) z Przylądka Canaveral na Florydzie.

może mieli małe opóźnienie ;p śmiechem żartem ale to całkiem możliwe że widziałeś właśnie prom Atlantis Edytowane przez IrtyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie ewidentnie widać smugę kondensacyjna samolotu znakomicie odbijająca światło zachodzącego Słońca.

Trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby doszukiwać się tam czegoś mistycznego...

 

A opis Marka najlepiej pasuje do przelotu meteoru... nie ma się co oszukiwać.

Są takie co potrafią przelecieć naprawdę spory kawałek nieba, sam widziałem kiedyś na Kudłaczach takiego ok 10 sekundowego.

 

Luzie uwielbiają zadawać pytania "Co to było?!", z podtekstem że było to UFO ale NA PEWNO nie był to satelita, samolot, meteor.

Czasem wystarczy odrobina spokoju i trzeźwego myślenia :)

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki. Wczoraj koło północka szukając M81 i M82 zauważyłem takie...takie coś :blink: ? Obiekt znajdował się trochę na zachód od M81 i wyglądał jak słabo widoczna galaktyka- taka szara podłużna mgiełka- na mojej mapie nic takiego nie ma, również w stellarium nic nie znalazłem..... Czy ktoś mnie oświeci??? :help:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego, może i nowicjusz ze mnie ale chmurę bym rozpoznał :szczerbaty: Wyglądało to mniej więcej jak NGC 3628 w Lwie, z tym porównuję bo już to widziałem. Tam są dobrze widoczne M65 i M66 a NGC ledwo majaczy. Podobnie wyglądał ten obiekt, który dostrzegłem na zachód i "trochę w dół' od M81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.