Skocz do zawartości

Super Ploss: 10mm, 20mm; Plossl: 6.3mm


Gość Arek_P

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co - z coraz większym zażenowaniem śledzę tę dyskusję <_< Wszystko zaczęło się od nieścisłej oferty Arka. Rozumiem mógł nie wiedzieć, że to nie są Super Plossle (ja z resztą kiedy pierwszy raz miałem z nimi do czynienia też nie wiedziałem o tym). Okej - dowiedział się, że się pomylił i przyznał rację. W tym miejscu KAŻDY kto czytałby ten temat wiedziałby co jest grane i że sprzedawane są Kellnery. Na tym powinna się skończyć ta dyskusja. A tym czasem Ignisdei nie wiedzieć czemu ciągnie temat (żeby było jasne nie mam nic do Ciebie osobiście :Beer:). Poza tym 40 zł jednego Kellnera to nie jest jakaś oszukańcza cena - całkiem przyzwoita (przypomnijcie sobie jak niedawno ktoś je sprzedawał za 95 zł i wtedy były jakieś protesty ale nie znowu takie :blink: ).

 

A w ten sposób to zrażacie innych do sprzedaży czegokolwiek ("a nuż znowu się będą czepiać") i do forum w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam, że Arek_P nie chciał nikogo z premedytacją oszukać, jednak trzeba przyznać rację, że tytuł wątku jest nieadekwatny do wystawionego sprzętu.

...Nie wiem jak jest teraz na forum z opcją "Edytuj"...

Myślę, że po 2-3 postach tytuł wątku oraz oferta sprzedaży powinna być po prostu wyedytowana i wszystko gra.

Wzajemne nakręcanie się nie służy niczemu dobremu. :unsure:

 

Sam jakieś półtora roku temu kupiłem "zestaw synciany" za jakieś 90 lub 80 zł i nie zastanawiałem się czy to "Kelnery czy Plosle"

Za tę cenę okularki były ok.

Później, gdy mogłem kupić inne, po prostu je oddałem...

 

Każdy może się pomylić, nie jesteśmy doskonali.

Cena jest uczciwa, to moim zdaniem jest najważniejsze i świadczy o dobrych intencjach sprzedającego.

-----------------------------------

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_P

Dziękuję tym, którzy mnie poparli, w słowie lub tylko w myślach. Cieszę się, że są na forum ludzie kierujący się zdrowym rozsądkiem, którzy dostrzegli, że ktoś tu stracił umiar. Post #23 nie pozostawia co do tego wątpliwości:

 

>Kurde.. gdybym nie rozdmuchał tej sprawy wiecie ilu ludzi kupiło by ten "kellnerowy rarytas" w czasie późniejszym jako plossla z zadowoloną miną, że oto taka okazja mnie spotkała. Stworzył by się precedens.

 

Ignisdei bez wątpienia zasłużył na laur strażnika niechińskich plossli. Sprawdził się w tej roli. To poważna misja. Nie radzę sprzedawać okularów z najniższej półki bez ekspertyzy. Pamiętajcie: ignisdei czuwa cały czas i nie odpuści dopóki nie zmiesza z błotem niecnego oszusta i nie upubliczni jego haniebnych zamiarów.

 

A bardziej poważnie, to moja oferta była już wcześniej razem ze zdjęciami na forum w wątku, w którym głównym obiektem był Orion ED. "Kellnerowe rarytasy" nie wzbudziły zainteresowania. Raz ktoś pytał o jeden okular i zamilkł, a potem w tym wątku był jeden zainteresowany kupnem wszystkich. Już się nie odezwał. Nie dziwię się po tym co przeczytał, też bym nie ryzykował. To jak PR-owskie rzucenie oszczerstwa, które zapada w pamięci, mimo późniejszych sprostowań. Zły klimat wokół tego wątku nie da się już oczyścić.

 

Ignisdei należy do ludzi przekonanych o swej nieomylności. Nawet wobec opinii innych nie jest w stanie przyznać, że posunął się za daleko. Jednak liczę na to, że dla dobra innych, następnym razem zanim na kogoś publicznie naskoczy może da mu szansę na korektę, pisząc najpierw na priva, a jeśli to nie pomoże dopiero wtedy wyciągnie swoje gromiące działa do ataku.

 

Gdyby dało się zmienić tytuł wątku i treść pierwszego postu, to bym to dawno zrobił. Niestety edycja jest ograniczona w czasie.

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również cieszę się, że wszyscy już sobie wszystko wyjaśnili w tym jakże bardzo popularnym wątku ;) - zatem przy okazji zapytam czy ma sens zakup takiego Plossla 6.3mm do refraktorka Synta 90/900. Szukam jakiejś niedrogiej alternatywy dla zakupionego z teleskopem zestawu barlow+10mm, oczywiście polepszającej obserwacje przy dużym powiększeniu, a nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.