Skocz do zawartości

Sowa i M101


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W trakcie trwania ładnej pogody popełniłem kilka klatek.

Trochę mało naświetliłem ale coś tam poskładałem i wiem że trzeba doświetlić.

M97 F=650mm 15min x7

M101 F=650mm 15min x7

EM-200+ST-2000XMC

sowa.jpg

m101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 jest trudna , na pewno potrzeba tony materiału zeby dobrze wyszlo z tego co widze.

Trafiłem na noc w której temperatura spadał o 8 stopni i uciekła mi ostrość a ja to przespałem :) no i materiał poszedł do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne fotki. Mam pytanie moze troche glupie ale jestem nowy, te zdjecia sa poprawiane w jakims programie i nasycane tak ? bo takich kolorow chyba nie widzi sie patrzac bezposrednio przez teleskop ? Przepraszam jezeli to pytanie jest glupie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Adam, że setup działa jak należy i po pierwszych kotach za płotem robisz z marszu fajne zdjęcia. Gratulacje!

Jadak, połową sukcesu jest zarejestrować obiekt. Inna sprawa, czasem wielokrotnie trudniejsza to wydobyc przy pomocy programów graficznych ukryte, słabe kolory i detale w takiej surowej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Adam, że setup działa jak należy i po pierwszych kotach za płotem robisz z marszu fajne zdjęcia. Gratulacje!

Jadak, połową sukcesu jest zarejestrować obiekt. Inna sprawa, czasem wielokrotnie trudniejsza to wydobyc przy pomocy programów graficznych ukryte, słabe kolory i detale w takiej surowej fotce.

Masz racje, czekam na dzień kiedy stanie obserwatorium i nie będę tracił czasu na rozkładanie i składanie 2 km kabli.

Puki co muszę tracić trochę czasu na kable ale to nie problem. Musze zwalczyć robofocusa bo jak zmienia się temperatura to ucieka mi trochę ostrość a to już nie jest zbyt miłe zwłaszcza ja się naświetli 20klatek po 15min i połowa jest do kosza.

Ale generalnie jest pięknie gdyż mam piękne ciemne niebo na dużej przestrzeni.

 

pozdro Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne fotki. Mam pytanie moze troche glupie ale jestem nowy, te zdjecia sa poprawiane w jakims programie i nasycane tak ? bo takich kolorow chyba nie widzi sie patrzac bezposrednio przez teleskop ? Przepraszam jezeli to pytanie jest glupie :unsure:

Takich kolorów nie widac przez teleskop okiem gdyż nasz oko ma mniejsza czułość a kamera zbiera fotony znacznie dłużej niż oko i dlatego możemy oglądać fotki w kolorze. To tak z polskiego na nasze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.