Skocz do zawartości

Sky-watcher SK15075P OTA 150/750 Reflektor


Kropa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy i od pewnego czasu mam zamiar zakupic teleskop, do dyspozycji mam od 400 do 900 zl. Przelgadam duzo sklepow

na internecie z teleskopami i niewiem jaki mam zakupic, wpadl mi w oko taki teleskop:

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/3132

 

jestem otwarty na wasze opinie o tym teleskopie i rowniez na wasze propozycje

 

ps. teleskopem chcialbym ogladac rozne planety, gwiazdy i mglawice:)

 

/Kropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. teleskopem chcialbym ogladac rozne planety, gwiazdy i mglawice:)

 

Czyli chcesz oglądać wszystko, a tak się nie da. Są teleskopy do planet i do mgławic, nie ma sprzętu uniwersalnego niestety...

 

Zanim cokolwiek Ci doradzimy napisz proszę podstawowe informacje- gdzie mieszkasz?? Wieś, czy centrum miasta, czy zależy Ci na mobilności sprzętu? Jeżeli będziesz chciał z teleskopem się przemieszczać na większe odległości, to czy masz samochód? Dzięki takim informacjom będziemy mogli Ci pomóc.

 

pozdrawiam

Mateusz

 

A poza tym teleskop, który podlinkowałeś musiałbyś trzymać w rękach, bo jest bez montażu..

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz oglądać wszystko, a tak się nie da. Są teleskopy do planet i do mgławic, nie ma sprzętu uniwersalnego niestety...

 

Zanim cokolwiek Ci doradzimy napisz proszę podstawowe informacje- gdzie mieszkasz?? Wieś, czy centrum miasta, czy zależy Ci na mobilności sprzętu? Jeżeli będziesz chciał z teleskopem się przemieszczać na większe odległości, to czy masz samochód? Dzięki takim informacjom będziemy mogli Ci pomóc.

 

pozdrawiam

Mateusz

 

A poza tym teleskop, który podlinkowałeś musiałbyś trzymać w rękach, bo jest bez montażu..

 

 

co do montazu to nie zauwazylem ale ofc musi byc:P raczej zalezy mi na dobrej ogladalnosci planet i mglawic

mieszkam w miescie ok. 20 tys. ludzi, raczej z teleskopem nie bede sie przemieszczal na duze odleglosci, tyle co na podworko:P,nie samochodu niemam i przez najblizsze 2 lata nie bede mial:P B)

Edytowane przez Kropa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do montazu to nie zauwazylem ale ofc musi byc:P raczej zalezy mi na dobrej ogladalnosci planet i mglawic

mieszkam w miescie ok. 20 tys. ludzi, raczej z teleskopem nie bede sie przemieszczal na duze odleglosci, tyle co na podworko:P,nie samochodu niemam i przez najblizsze 2 lata nie bede mial:P B)

 

W tym przedziale cenowym nie zmieścisz się przy tej tubie.

Do kompletu potrzebujesz montażu EQ3-2 oraz zestawu okularów, na początek wystarczą Plossle 25mm i 10mm.

(w sklepie wydasz 200zł za okulary i 800zł za montaż). Nie zmieścisz się w budżecie.

 

Myślę, że na początek Sky-watcher SK1309EQ2 spełni Twoje oczekiwania - dziś nie mogłem się oderwać od Księżyca obserwując tym sprzętem. Niestety, ostatnie obserwacje były "na szybko" - max. po 5-10min a i tak jestem bardzo zadowolony z widoków Saturna i Księżyca. Co prawda umieściłem tubę na EQ3-2 - poprzedni użytkownik twierdził, że standardowe EQ-2 jest kłopotliwe przy dużych powiększeniach. Miałem plan kupić SMAK127, ale nie żałuję. Gdzieś tam w przyszłości wymienię sprzęt na docelowy.

Mówisz, że mieszkasz w mieście - nastaw się zatem w pierwszej kolejności na planety. Wyszukanie mgławic w mieście może być na początku trudne ale osiągalne tym sprzętem.

Teleskop ma jedną wadę - po złożeniu z montażem zajmuje sporo miejsca. Każdorazowy montaż/demontaż potrafi zniechęcić.

Ja swój wyniosłem do garażu, od tej pory nie wprowadzam samochodu przed godziną 23:00 i jakoś dużo czasu zajmuje mi parkowanie B)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest roznica miedzy tym teleskopem

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/684

 

a tym?

 

http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/535

 

prosilbym o roznice wady i zalety tych dwoch teleskopow, bo mam zamiar jeden z nich zakupic;)

Edytowane przez Kropa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w ogniskowej, pierwszy 650mm, a drugi 900mm. Z tak słabym montażem jak EQ2 900mm to będzie męczarnia, drgania, drgania i jeszcze raz drgania, za to mniej wrażliwy na wady okularów.

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mozna zamknac, zamowilem ten o ogniskowej 650mm parabolic:)

dziekuje i pozdrawiam

/Kropa

No i fajno. Pierwszy telep, w dodatku na profesjonalnym montażu niebawem będzie "in the house".

Jakich obrazów oczekujesz w okularku?

Gdy kupowałem swojego Optisana w komisie za 500 PLN oczekiwałem widoków z fotek... później miałem odruch "wymiotny" przez 2 lata :(

Ale zawsze jakoś astro wraca, gdy jesteśmy bardziej świadomi, np. po gmeraniu na forum :)

 

Pzdr, dobrego prowadzenia. Księżyc Cię rozwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.