Skocz do zawartości

Masz legalny soft?? NIE? Uważaj bo policja zastuka.....


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej dobrym rozpuszczalnikiem do plastiku bo Ci zrobią lewatywkę i masz dosłownie i w przenośni "przesrane" :lol::lol::lol:

No chyba ze masz jeszcze stary, papierowy to daj jakiemuś przeżuwaczowi trawiącemu celulozkę w Żwaczu :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to coś jest nie tak:

albo "niewinnie zatrzymane" kompy miały 40 GB mp3, warezu itd... albo poprostu żyjemy w "demokratycznym kraju policyjnym".

 

Co do windowsa to raczej w pracy każe sobie dodatkowo płacić za zmuszenie mnie do jego używania, a w zyciu prywatnym robie mine w stylu typu "nie, dziękuje ja pijam tylko dobry alkohol".

 

W/g mnie rozważania typu gdyby soft był tańszy nie mają poprostu sensu , tyle już czasu zmarnowałem z powodu głupoty programistów microsoftu ( i niestety nadal musze marnować ) , że nawet jakby był legalny za symboliczną złotówke to bym tego g.... nie kupił do domu.

 

Gdyby panowie z "BSE" zapukali do mnie do domu to wpierw bym uprzedził by lepiej podstawy nakazu były mocne inaczej w ciągu 6 miesięcy nie odgrzebią się z papierkowej roboty wyjaśniania moich wniosków. Dodatkowo bym ich uprzedził że na kompie jest jedyna kopia projektu za $$$, a mój komp jest dość wrażliwy na obce zawirusowane oprogramowanie :) ( tak na marginesie jakby chcieli dotykać klawiatury ).

 

Tak czy inaczej pomimo legalnej licencji na windowsa w pracy powoli staram się przesiąść na starego dobrego slacka .

 

W2k z lokalnego serwera też niedługo wyrzuce w kosmos pomimo straconej kasy na licencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przyjdą przeszukać dom,

Ten, w którym mieszkasz chłopie,

Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,

I na płytach nagrane kopie,

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

Nakazem w dłoni w drzwi załomocą

-Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnie?

Ściągałeś pliki,

Przez dwa tygodnie.

Już przed twym domem setki są glin,

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

A wszystko przez to, że owe dane

Wprost z Ameryki były ściągane

Co czyni z ciebie kogoś gorszego

Niźli mordercę wielokrotnego...

 

 

autor (nieznany)

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Przez weekend mnie nie było a widzę, że się wiele zmieniło :!:

 

Rozmawiałem ze znajomym policjantem i dowiedziałem się a w zasadzie potwierdziłem informacje iż TO NIE JEST ŻADNA AKCJA POKAZOWA, prowadzone są kontrole sieci w woj. śląskim. Sieci osiedlowe znajdują się na tzw. czarnej liście a szczególnie osoby korzystające z internetu 24h/dobe... chyba nie musze mówić co robia.. przez tyle godzin..

 

 

Do firmy gdzie pracuje, masowo przychodzą klienci, którzy zakupili u Nas komputery i produkty Microsoftu rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :shock: .

 

Zgodnie z polskim prawem można mieć nielegalny soft ale tylko i wyłącznie na WŁASNY UŻYTEK!! W przypadku takiej kontroli wpuścić policję, (prokuratora) i pozwolić na rewizje mieszkania a później odwoływać się od decyzji prokuratora powołując się na informacje zawarte w linku (podawałem go wcześniej)

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...52766&a=9341202

Najlepiej ściągnąć całą ustawe i poczytać :-)

 

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Coś moge na ten temat powiedzieć. Dwa lata temu w mojej "starej" firmie komputerowej policja i prokurator zrobili nalot. Szukali dosłownie wszędzie nawet wysypali kosz na śmieci (właśnie wtedy pomyślałem to jest pokazowa akcja policji - powinni to pokazać w 997!- prawdziwi przestępcy chodzą na ulicach, dają łapówki, kradną, zabijają- a tu policja z taką determinacją szuka piratów w moim koszu na śmieci!). Znaleźli na moim zapleczu komputer klienta, właśnie bez ramu, grafiki, ale był hdd. Kazali go podłączyć - okazało się że jest tam winxp. Nie pomogły tłumaczenia że jest to komp klienta, gdyż sporzet jest u mnie i ja za niego odpowiadam. W tym momencie zabrano mi tel kom., wyłączono telefon stacjonarny (nie wiem dla czego ale poczulem sie jak morderca), następnie 2 godziny spisywano protokół. Po wszystkim kazali zamknąć firmę i jechać z nimi do mnie do domu, w drodze okazało się że inna ekipa ich potrzebuje bo znależli w innej firmie duży skład piratów i odwieźli mnie do firmy. Po pół roku przyszło zawiadomienie z prokuratury o wszczęcie sprawy sądowej w mojej sprawie, musiałem jechać na komendę, złożyć odciski palców, zrobili mi zdjęcie - tak więc jestem wielkim przestępcą. Sprawa się zakończyła tak, że obdarowali mnie karą 3000 zł(rozłożone na moją prośbe na 6 rat), kompa nie oddali. I tak to jest z naszym prawem. Myślę że takie akcje w domach będą się powtarzały, gdyż to jest łatwa kasa dla budżetu oraz poprawienie statystyk policyjnych. My łapiemy teraz 80% przestyępców! A odnośnie cen legalnego oprogramowania to nie ma co nawet mówić - myślę że nawet jeśli by kosztował windows 100-150 zł to ludzie by kupowali, panowie którzy mnie odwiedzili nie szukali tylko produktów MS i Adobe, mieli umowy (bo oprócz policji i prokuratora chodzi pan z firmy która ma umowę z MS i innymi) z innymi producentami oprogramowania. :!:

No i to by było na tyle starczy! Lepiej pogadać o czymś przyjemnym np. o Astronomii

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...a linuksy i inne tez nie pomoga, bo panowie powiedza, ze nie widza licencjii..albo oskarza o skopiowanie linuksowej plytki z czipa (i to nie jest zart)

 

A swoja droga IMHO za pare lat bedziemy miec Windowsa za darmo do celow edukacyjnych.

Juz teraz powoli daja za free (takze do uzytku domowego) Windowsa + .net itd. na niektorych uczelniach.

Zasada jest prosta: ilu ludzi w Polsce stac chocby na WinXP + Office (grubo >1000)?

20%?

Czyli w idealnej sytuacji, przy 0 piractwie, liczba osob uzytkujacych takie oprogramowanie spada o 80%. Nie uzywaja uczniowie, studenci, itd....

O to chodzi firmom softwareowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...a linuksy i inne tez nie pomoga, bo panowie powiedza, ze nie widza licencjii..albo oskarza o skopiowanie linuksowej plytki z czipa (i to nie jest zart)

 

A swoja droga IMHO za pare lat bedziemy miec Windowsa za darmo do celow edukacyjnych.

Juz teraz powoli daja za free (takze do uzytku domowego) Windowsa + .net itd. na niektorych uczelniach.

Zasada jest prosta: ilu ludzi w Polsce stac chocby na WinXP + Office (grubo >1000)?  

20%?

Czyli w idealnej sytuacji, przy 0 piractwie, liczba osob uzytkujacych takie oprogramowanie spada o 80%. Nie uzywaja uczniowie, studenci, itd....  

O to chodzi firmom softwareowym?

 

Ehhh marzyciele z Was. Chciałbym by mi taka policja wpadła , aresztowała mojego linuxa i wlepiła kare. Potem przyniesli by mi odszkodowanie w zębach z przeprosinami. Oczywiście że jest licencja na linuxa i każdy ją posiada. Licencja nazywa się GNU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh marzyciele z Was. Chciałbym by mi taka policja wpadła , aresztowała mojego linuxa i wlepiła kare. Potem przyniesli by mi odszkodowanie w zębach z przeprosinami. Oczywiście że jest licencja na linuxa i każdy ją posiada. Licencja nazywa się GNU.

 

Tu Łukasz w państwo prawa wierzysz za bardzo. Nie czytaj tyle konstytucji bo od rzeczywistości starsznie w tych postach abstrahujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh marzyciele z Was. Chciałbym by mi taka policja wpadła , aresztowała mojego linuxa i wlepiła kare. Potem przyniesli by mi odszkodowanie w zębach z przeprosinami. Oczywiście że jest licencja na linuxa i każdy ją posiada. Licencja nazywa się GNU.

 

Tu Łukasz w państwo prawa wierzysz za bardzo. Nie czytaj tyle konstytucji bo od rzeczywistości starsznie w tych postach abstrahujesz.

 

Mam soliodne podstawy by temu wierzyć - ba przekonałem się, ale to moja prywatna sprawa :D. A państwo prawa będzie takie jakim My go tworzymy min. dbając o respektowanie swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wystąp z projektem obywatelskim zmiany kodeksu postępowania karnego, aby policjant miał prawo dokonać przeszukania czy rewizji wyłącznie po uzyskaniu nakazu sądowego albo przynajmniej prokuratorskiego. Bo jak na razie to wchodzi na legitymację i guzik mu możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wystąp z projektem obywatelskim zmiany kodeksu postępowania karnego, aby policjant miał prawo dokonać przeszukania czy rewizji wyłącznie po uzyskaniu nakazu sądowego albo przynajmniej prokuratorskiego. Bo jak na razie to wchodzi na legitymację i guzik mu możesz zrobić.

 

Art. 217. § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach nie cierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.

§ 2. Osobę mającą rzeczy podlegające wydaniu wzywa się do wydania ich dobrowolnie, a w razie odmowy można przeprowadzić ich odebranie.

§ 3. Jeżeli wydania żąda organ nie będący prokuratorem, przedstawia osobie mającej u siebie rzeczy podlegające wydaniu postanowienie sądu lub prokuratora, a gdy uzyskanie postanowienia nie było uprzednio możliwe, okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie zatrzymania rzeczy. Osobie tej należy doręczyć, w terminie 7 dni od zatrzymania rzeczy, postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia tej czynności.

§ 4. Dokumentację psychiatryczną wydaje się tylko sądowi lub prokuratorowi.

 

oraz

 

Art. 219. § 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.

§ 2. W celu znalezienia rzeczy wymienionych w § 1 i pod warunkiem określonym w tym przepisie można też dokonać przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów.

 

Gdzie tu widzisz że ot tak można policja może wejść na legitymacje służbową. Musi mieć uzasadnienie, podejrzenie że dowody mogą zostać zniszczone, lub nie było mozliwe uzyskanie zgody odpowiednich organów.

Posiadanie komputera wpiętego do internetu powodem takim nie jest ( tak samo głosna ipreza urodzinowa itd... ). Co do logów ( coś w skrócie na zasadzie używa IE albo Kaazy więc może być piratem ) są odpowiednie przepisy dotyczące prowadzenia podsłuchu i udostępniania danych osobowych. A czy to prawo władza będzie właściwie respektować zalezy tylko od naszej dobrej woli i chęci domagania się wyjaśnień.

 

BTW. Ciekawi mnie czy rzeczy znalezione w trakcie nieprawnego przeszukania mogą być dowodem w sprawie. Ot takie teoretyczne pytanie do Ciebie, prawnika Oskar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu sam sobie słusznie odpowiedziałeś na problem. Co z tego że nie ma żadnego uzasadnionego podejrzenia, skoro obywatel tego nie kontroluje tylko organ? Policjant nie ma podejrzenia ale chce wejść. Ty się nie zgadzasz, to po prostu używa siły bo ma do tego prawo. Odpala komputer, znajduje nielegalny soft i co? ..... Ma już uzasadnione podejrzenie. Prokurator zatwierdza, a Ty jak się stawiasz, to jeszcze będziesz miał sprawę karną o utrudnianie postępowania karnego.

 

A teraz zobacz art. 220 k.p.k.:

Art. 220. § 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.

§ 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone.

§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

 

I jak pisałem wcześniej 99% takich rewizji jest zatwierdzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu sam sobie słusznie odpowiedziałeś na problem. Co z tego że nie ma żadnego uzasadnionego podejrzenia, skoro obywatel tego nie kontroluje tylko organ? Policjant nie ma podejrzenia ale chce wejść. Ty się nie zgadzasz, to po prostu używa siły bo ma do tego prawo. Odpala komputer, znajduje nielegalny soft i co? ..... Ma już uzasadnione podejrzenie. Prokurator zatwierdza, a Ty jak się stawiasz, to jeszcze będziesz miał sprawę karną o utrudnianie postępowania karnego.  

 

Zważ że to co mówisz dotyczy wkońcu ludzi popełniających wykroczenie. Ja mówie o takich którzy wykroczenia nie popełniają. Mam linuxa lub inne oprogramowanie na licencji GNU ( tylko takiego staram się używać, dla czystej zasady ), wiem ze nie mam czego się bać , a tu mi przychodzą i mówią że chca przeszukac, mówie ok, ale NAPEWNO nie macie uzasadnienia lub uzasadnie jest fałsyzwe ( np. nieprawdziwe doniesienie ), i napewno będe domagać się szczegółowych wyjaśnień i złoże zażalenie. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

,,W piątek koło mojej pracy wyskoczyła kobieta z 6 piętra , miała 46 lat / tyle , co Tygrys . / Zabiła się na miejscu . Zabrali jej rentę , bo chcieli mieć więcej dla siebie . A ilu ludzi umiera bo nie stać ich na leczenie ??????

A te ch śmieją się w kułak'' .

_________________

 

(Powyżej cytat wypowiedzi Tygrysa w wątku o Millerze)

 

I co Ty na to Łukasz :?: :?: :?:

Czy nadal jesteś przekonany, że żyjemy w państwie Prawa i Porządku, i że mamy wpływ na jego kształt i funkcjonowanie :?: :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Łukasz, ,,Słowa, słowa, słowa...'' Powiedz co konkretnie można w takich przypadkach zrobić :?: Napisać skargę (do policji, Millera?), śmiechu warte :( . Procesować się z nimi cywilnie, przez co najmniej pięć lat (koszty?!), z (nie)wiadomym skutkiem :?: Czynny opór, to parę lat odsiadki :!:

Jakie wobec tego są Twoje konkretne propozycje :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lepiej siędzieć obojętnie.

 

A czy wiele kosztuje napisanie skargi ?

Popatrz jakby wpłyneło wiele takich skarg, do tego robota papierkowa sekretariatów związana z odpowiedziami, do których mam wszelkie prawa itd... . W końcu tak obojętnie nie będzie można obok takiego postępowania władzy przejść ( wpływają skargi, wątpliwe z punktu widzenia prawa akcje etc.. ), być może zainteresowały by się tym media, oragnizacje broniące praw obywatelskich ( krajowe i międzynarodowe ), aktualna opozycja.

 

W/g mnie zawsze to lepsze niż siedzieć cicho z założonymi rękami. Generalnie jednak nasza mentalność jest taka by "nie mieszać" się puki nie mamy z tego wymiernych korzyści. Egoizm i oportunizm ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.