Skocz do zawartości

Masz legalny soft?? NIE? Uważaj bo policja zastuka.....


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aquarius

Ręce (i nie tylko) opadają :!: Łukasz, W JAKIM ŚWIECIE TY ŻYJESZ :?: Chyba za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś :!: Oczekuję konkretów, a nie teorii :!:

 

PS. Czy wiesz co oznacza pojęcie ,,Segregator Ogólny'', do którego trafia lwia część wszystkich skarg? Jest to urzędnicze określenie kosza na śmieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce (i nie tylko) opadają :!:  Łukasz, W JAKIM ŚWIECIE TY ŻYJESZ :?:  Chyba za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś :!:  Oczekuję konkretów, a nie teorii :!:  

 

PS. Czy wiesz co oznacza pojęcie ,,Segregator Ogólny'', do którego trafia lwia część wszystkich skarg? Jest to urzędnicze określenie kosza na śmieci!

 

Ehhh, widze że usilnie próbujesz mnie obrazić , nie uda Ci się.

Już Ci odpowiedziałem tylko do Ciebie to nie dotarło. Powiem prościej, jak w kółko będzie się powtarzać demagogie w stylu " nie ma sensu bo i tak zrobią swoje " to nie dziw się że będzie tak jak jest.

 

PS. Zajrzyj ( chyba ) do kpk by dowiedzieć się jaka jest procedura odpowiedzi na wnioski i skargi. Mi się nie chce szukac, mam teraz ciekawsze zajęcia niż rzucanie grochem o ściane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Lukasz, absolutnie nie zamierzm Cię obrazić :!: Nawet przez myśl mi to nie przeszło. Tylko ciężko jest dyskutować z osobą zapatrzoną w ideały, a nie dostrzegającą faktycznych realiów. (Prosty przykład: kradzierze są przez prawo zabronione, a więc jako takie nie powinny istnieć - jednak wciąż się nasilają, i trudno się przed nimi w sposób skuteczny i jednocześnie ,,legalny'' ustrzec). Dlatego proponuję zakończyć tą naszą bezowocną dyskusję, tym bardziej, że za daleko ona odbiegła od tematów astronomicznych, którym ma służyć to Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, absolutnie nie zamierzm Cię obrazić :!:  Nawet przez myśl mi to nie przeszło. Tylko ciężko jest dyskutować z osobą zapatrzoną w ideały, a nie dostrzegającą faktycznych realiów. (Prosty przykład: kradzierze są przez prawo zabronione, a więc jako takie nie powinny istnieć - jednak wciąż się nasilają, i trudno się przed nimi w sposób skuteczny i jednocześnie ,,legalny'' ustrzec). Dlatego proponuję zakończyć tą naszą bezowocną dyskusję, tym bardziej, że za daleko ona odbiegła od tematów astronomicznych, którym ma służyć to Forum.

 

Moje ostatnie słowo w tym temacie.

Realia. Postaw zaganienie inaczej, może właśnie realia są jakie są gdyż za mało ludzi patrzy w ideały ?.

W kwesti formalnej. Temat od początku nie był związany z merytoryką tego forum. Poruszone zagadnienia są jednak tak ogóle i ważne, że błędem by było by zabrakło dyskusji i pozostawała jedynie jednostronna opinia.

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius, nie przejmuj się !!! Łukasz należy jeszcze do młodych gniewnych, naszpikowanych ideałami co to Świat chcą ryszyć z posad bryły :wink:  :lol:  :lol:  :lol:

 

I do takich świat należy jak nie zrobi sie nic to będziemy tkwić w tym bagnie to za przeproszeniem usranej śmierci :Cry::Cry:

A rzeczywistość naprawdę .... chce się żyć... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka:

Niech każdy kupi sobie magnes, w wypadku gdy policja zastuka do drzwi, zanim otworzymy bierzemy do rączki magnes i przystawiam do miejsca w kompie gdzie jest twardy dysk, potem wpuszczamy kontrolę oni włączają komputer - nie da się odpalić bo dysk skasowany i wtedy masakrujemy ich zażaleniami bo "dotkneli się i popsuli" a na kompie były ważne projekty itd. Piszemy skargi gdzie sie da (jak bedziemy w Unii to chyba pole do popisu będzie znaczne) może jakies odszkodowanie sie wywalczy (może to troche potrwac, ale jak potem łupniemy odsetki to i na porządnego Takahashi wystarczy - żeby tak dodac wątek astro do dyskusji :D ).

Aby się ustrzec przed utratą danych, robimy co jakiś czas backupy ważnych dla nas rzeczy, ew. całości i najlepiej aby backup szyfrować, na dzień dzisiejszy nawet wystarczy arj-tem czy zip-em na hasło bo nawet jak znajda płyty z plikami zaszyfrowanymi to nie odczytają i nie mają dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja wiem jedno zakupiłem w końcu LINUX'a (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18310688) i nawet czy mi pryjdą do domy czy nie to mi bedzie jedno bo bedę miał legalny soft :-)

 

 

Poczytałem Wasze wypowiedzi i powiem jedno : posłałem maila z pracy na komende zeby przyblizyli troche informacji na ten temat i napisałem też do kilku rządowych organizacji i wiecie co ...... CISZA!! nikt nawet nie odpisał !!

 

Swoja drogą polskie prawo jest takie a nie inne i niestety nic na to nie poradzimy....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka:

Niech każdy kupi sobie magnes./...

Też kiedyś o tym myślałem i teraz pytanie do tych co się znają na elektronice : jaki konkretnie elektromagnes :?: typ :?: oznaczenie :?:

Do Janusza :

Ja już nie należę do pokolenia "...młodych" ale gniewny jeszcze czasami jestem aż dziwne że zgadzam się z poglądami Lukasza.

Po co "do K..... nędzy" mamy tą demokrację trzeba walczyć o swoje prawa a nie dać się :sex: jakiemuś urzędnikowi :wymiotuje:

I na koniec:

Słyszałem że do kancelarii adwokackich nawet nie próbują wchodzić by skontrolować oprogramowanie (wiewiórki nadają że większość "Lex-ów" jest lewa) a przecież kancelaria to firma nie mieszkanie prywatne:?:

To jak to jest z równością wobec prawa:?::?::?:

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I na koniec:

Słyszałem że do kancelarii adwokackich nawet nie próbują wchodzić by skontrolować oprogramowanie (wiewiórki nadają że większość "Lex-ów" jest lewa) a przecież kancelaria to firma nie mieszkanie prywatne:?:

To jak to jest z równością wobec prawa:?::?::?:

:smoke:

 

Pewnie nie te same wiewiórki , ale moge po ciuchu potwierdzić tą informacje :rr:

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrocie:

1. Co do oskarzen o posiadanie Linuksa - policjant jak uslyszy GNU (i nawet zobaczy drukowana wersje nie przypominajaca blyszczacych swistkow z hologramami) to powie, ze to trzeba bedzie wyjasnic...

Zreszta nie takie myki juz byly..swego czasu chciano opodatkowywac Linuksa biorac jego wartosc = wartosc Windows

2. Ponoc chodza tez falszywi policjanci i wlepiaja kary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrocie:  

1. Co do oskarzen o posiadanie Linuksa - policjant jak uslyszy GNU (i nawet zobaczy drukowana wersje nie przypominajaca blyszczacych swistkow z hologramami) to powie, ze to trzeba bedzie wyjasnic...

Zreszta nie takie myki juz byly..swego czasu chciano opodatkowywac Linuksa biorac jego wartosc =  wartosc Windows

2. Ponoc chodza tez falszywi policjanci i wlepiaja kary :P

 

Ad1. Eeee tam nic nie musze pokazywać. Niech się pomęczą skoro zabrkakło im wiedzy o jednym z najpopularniejszych systemów, a następnie niech się pomeczą w odpowiadanie na moje skargi "dlaczego się nie nauczyli o jednym z naj...." oraz "dlaczego nie odpowiadają na poprzednie ... " .... :). Proste to oni mają wykazać że mam software bez licencji, a nie ja że na każdy software w kompie mam jakąś licencje. Ciekawe co by zrobili na widok Free czy Open BSD-a :). Czy jak znajdą noże i widelce w kuchni to też musze to wyjaśniać ?.

Chciano , ale dotyczyło to firm, oraz tzw. darmowego oprogramowania, wkońcu przecież podatek od 0 jest 0, a us się to chyba nie spodobało.

No cuż w końcu od 1 zł to jest 22 grosze i po sprawie :)

 

Ad2. Też tak myśle. Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w praktyce jest inaczej :/ Z tego co czytalem dzialania sa raczej na zasadzie najpierw strzelaj, pozniej pytaj ;)

 

A co do podatku to jest jakis taki przepis, ze np. jak sprzedajesz mercedesa za 1zl to i tak musisz podatek zaplacic od "normalnej" kwoty. Podejrzewam po to, zeby przekretow nie robic.

W kazdym razie jakos ostatnio sprawa przycichla; pewnie zrezygnowali z pobierania podatku, zalani fala oskrarzen o absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz!

Czytam co piszesz i już nie wiem czy śmiać się czy płakać? Realia są takie jak Ci napisałem. Może Ci to nie odpowiadać ale tak jest. Pisz sobie zażalenia, skargi. Możesz nawet do sądu się zwrócić o odszkodowanie. To sobie wylicz ile dostaniesz, skoro niezawisłe sądy przyznają:

- za nieuzasadnione aresztowanie ok. 1,5 tys. zł za miesiąc,

- za nieuzasadnione zatrzymanie ok. 200 zł

to ile za nieuzasadnioną rewizję w mieszkaniu? 50, 100 zł? Jak chcesz to walcz. Powodzenia! Mnie szkoda by było czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz!

Czytam co piszesz i już nie wiem czy śmiać się czy płakać? Realia są takie jak Ci napisałem. Może Ci to nie odpowiadać ale tak jest. Pisz sobie zażalenia, skargi. Możesz nawet do sądu się zwrócić o odszkodowanie. To sobie wylicz ile dostaniesz, skoro niezawisłe sądy przyznają:

- za nieuzasadnione aresztowanie ok. 1,5 tys. zł za miesiąc,  

- za nieuzasadnione zatrzymanie ok. 200 zł

to ile za nieuzasadnioną rewizję w mieszkaniu? 50, 100 zł? Jak chcesz to walcz. Powodzenia! Mnie szkoda by było czasu.

 

Masz racje, tylko mamona się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wierszyk nie jest autorstwa nikogo z tego forum :lol: więc proszę sobie nie przypisywać autorstwa :wink:

 

I.

 

Kiedy przyjdą przeszukać dom,

 

Ten, w którym mieszkasz chłopie,

 

Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,

 

I na płytach nagrane kopie,

 

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

 

Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -

 

Wiesz o jaką im chodzi zbrodnię?

 

Ściągałeś pliki

 

Przez dwa tygodnie.

 

Już przed twym domem setki są glin,

 

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

 

A wszystko przez to, że owe dane,

 

Wprost z Ameryki były pobrane

 

Co czyni z ciebie kogoś gorszego,

 

Niźli mordercę wielokrotnego

 

 

II.

 

Kiedys przyjda napewno pogrzebac ci w kompie

moze sie zlituja, w co szczerze watpie,

jak GROM w nocy przez dach sie wkuja,

plyty polamia, save'y skasuja,

pójdzie na nic w Fifie kariera,

znów w nfs'a startujesz od zera,

choc w call of duty wojne wygrales,

choc wiele nocy przez to zarwales,

brak u nich skrupulów, litosci nie maja,

za dyskutowanie zarobisz pala,

nie pomoga placze ,ani lamenty

caly twój hardware w foli zapiety,

juz biurko puste, juz wiatrak mie chuczy

moze mnie w koncu to cos nauczy,

mijaja godziny, mijaja dni,

chyba oszaleje, wciaz komp mi sie sni,

dzwonie na paly, moze cos da sie zalatwic,

jakis glina mówi: musze pana zmartwic,

tutaj jest Polska, tu cuda sie dzieja,

kompa pan oddal przebranym zlodziejom,

jaki jest moral mojej definicji?

profilaktycznie nie wpuszczaj policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.