Skocz do zawartości

Zdjęcia seryjne a pojedyncze


toba94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest jakaś różnica na zdjęciu pomiędzy fotografowaniem w trybie pojedynczym a zdjęciami seryjnymi?

Chodzi mi głównie o łażenie z aparatem z włączonym trybem zdjęć seryjnych a focenie normalnych pojedynczych zdjęć. Czy nic wtedy na tym nie ucierpi?

Pełniło by to po prostu taką funkcję, że czasami mogłoby się wydarzyć coś nieoczekiwanego gdzie dla uwiecznienia chwili przydały by się zdjęcia seryjne a nie mógłbym zdążyć przełączyć na ten tryb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie ma żadnej różnicy. Zważ,że profesjonalni fotografowie (z tego co widze )zazwyczaj mają włączone zdjęcia seryjne zdjęcia i każde ujęcie trzepią kilka razy.

Edytowane przez Dreamax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, jak to jest w moim kompaktowym Canonie A630. Zwykłem robić zdjęcia seryjne podczas ulotnych zdarzeń, przy szybko zmieniającym się fotografowanym obiekcie. Ostatnio np. zrobiłem w ten sposób ponad 600 zdjęć muzykom na koncertach festiwalu Union of Rock w Węgorzewie. No i też się zastanawiałem, jak taka ilość robiona seriami przekłada się na jakość. Nie muszę dodawać, że w moim kompakcie zdjęcia to jpg. Ustawienia jakości i kompresji były dla zdjęć pojedynczych i serii takie same. No i okazało się, że pliki zdjęć seryjnych mają około 2/3 objętości plików zdjęć normalnych. A więc jakiś mechanizm większej kompresji musi być tu stosowany. Zdjęcia, na pierwszy rzut oka, specjalnie się jednak jakością nie różniły.

Myślę, że na Twoje pytanie postawione w temacie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pewnie różne firmy stosują różne algorytmy i szybkości kompresji i zapisu danych. Różne aparaty mają różne procesory i pewnie różnie sobie radzą ze stresem zdjęć seryjnych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niepewnych sytuacjach seria zdjęć to wręcz konieczność.

A migawka i układ lustra mało kiedy pada po 15 czy 20 tysiącach

fotek. Zresztą wygooglaj : uszkodzona migawka canon eos 350 d

 

Więc bez obaw , nawet jeśli salwą zrobisz 100-200 zdjęć

To ile masz takich akcji w roku ? Ja pstrykam ok 2000-3000 fotek

rocznie z czego zostaje max na 100-200 odbitek

To nawet jak aparat wytrzyma 6-10 lat to i tak technologicznie

to będzie zabytek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.