Skocz do zawartości

Perseidy 2009 - czy będzie wybuch aktywności?


ax

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak, wydawało się mi że wklejałem linka właśnie do tej angielskiej :):) Dodałem go też teraz do wiadomości :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru dla próby wystawiłem swój aparat na pół godziny by robił 20 sekundowe klatki rejonu radiantu. wydaje mi się, że złapałem na meteory. Może ktos potwierdzić?:

IMG_2881.JPGIMG_2875.JPG

 

na innych klatkach dużo samolotów i parę satelit się złapało, a te wyraźnie się odróżniały.

jeśli to Perseidy , to następnej nocy więcej czasu spędzę na fotografowaniu, bo widzę, że będzie sens robić to w mieście.

 

 

pzdr

Edytowane przez bamus
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru dla próby wystawiłem swój aparat na pół godziny by robił 20 sekundowe klatki rejonu radiantu. wydaje mi się, że złapałem na meteory. Może ktos potwierdzić?:

IMG_2881.JPGIMG_2875.JPG

 

na innych klatkach dużo samolotów i parę satelit się złapało, a te wyraźnie się odróżniały.

jeśli to Perseidy , to następnej nocy więcej czasu spędzę na fotografowaniu, bo widzę, że będzie sens robić to w mieście.

 

 

pzdr

 

Brawo :) Pierwszy pasuje jako Perseid widać nawet delikatnie "głowę" - 2gi trochę leci "z boku" aczkolwiek przy jasnych zjawiskach (dużych cząstkach) może też pasować a jeśli nie to się póżniej sprawdzi z jakiego roju:)

Pobaw się lewelsami nieco tak by wyciąć to pomarańczowe tło, a jutro spróbuj ustawić tak balans bieli by uniknąć tej pomarańczowej poświaty (ustaw na jakimś delikatnie pomarańczowym świetle) :)

 

Jakim szkiełkiem robiłeś te fotki? :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, bo nie bylem pewien czy słabe meteory wyjdą przy LP i Łysym rozjaśniającym nocne niebo.

 

Jeśli tylko pogoda pozwoli to dziś wystawie aparat na dłużej, może coś większego się złapie.

Co do pomarańczoweej poświaty, to szczerze mówiąc nie wiedziałem, że da się ją usunąć (zredukować) na etapie robienia zdjęć przez ustawianie white Balans. Zawsze myślałem, że to efekt LP. Muszę poczytać jak to dokładnie ustawić. A szkło to kitowy obiektyw Canona ustawiony na 18mm.

 

pzdr

 

adam

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru dla próby wystawiłem swój aparat na pół godziny by robił 20 sekundowe klatki rejonu radiantu. wydaje mi się, że złapałem na meteory. Może ktos potwierdzić?:

 

Wygladaja obiecujaco, leca z odpowiedniego miejsca. To pierwsze wyglada bardziej asymetrycznie niz to nastepne.

 

Poczytaj sobie poradnik dotyczacy obserwacji fotograficznych meteorow za pomoca lustrzanki cyfrowej.

 

Zapewne najbardziej bedzie Ciebie interesowal dzial "Weryfikacja zjawisk".

 

Jak chcesz pomierzyc to zjawisko wlasnorecznie, to polecam na poczatek program Astrorecord. Moze ktos zna jakies inne oprogramowanie?

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wczoraj udało dwa obiekty zarejestrować.

Jednego nie jestem pewien, wygląda trochę jak satelita patrząc na stronę.

Drugi wygląda jak Bolid ale w Wikipedii wyczytałem, że Bolidy to meteory o jasności większej niż -4m więc też już nie wiem jak go nazwać.

I jak zainstalować tego Astrorecordera? Przy instalacji wyskakuje mi The sky catalogue 2000.0, Volume 1, Second Edition is not present on your system. It must by instaled first before you can can install Astro Record 3.02. Skąd ten katalog wziąć?

Obraz_437_2.jpg

Obraz_456_2.jpg

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wczoraj udało dwa obiekty zarejestrować.

(...)

Skąd ten katalog wziąć?

 

Tajemnica poliszynela... (tzn. jak o cos chodzi to zapewne, chodzi o pieniadze). Daj znac na PW albo pkim.visual@gmail.com a udostepnie co trzeba.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus spróbuj ustawić w aparacie balans bieli na "światło żarówek" i nie powinno być pomarańczowego tła.

 

 

 

już to zmieniłem, i wychodzi piękne niebiesko ciemne niebo. sam się dziwię , że wcześniej do tego nie doszedłem, no ale każdego dnia czegoś się można nauczyć.

 

wczoraj 3 godziny w nocy próbowałem coś złapać, ale chyba Księżyc tak mocno dawał, że nic, poza flarą Iridium nie złapałem :( pewnie LP też nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.