Skocz do zawartości

Deneb na szeroko


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj polowałem na Łabędzia i zanim Księżyc wzniósł się wyżej na niebie, udało mi się złapać 8 klatek po 4 minuty każda. niebo było nienajgoerzej zaśmiecone LP (minimum 5 mag, Droga Mleczna majaczyła w tle), jednak cirussy nie pomagały, a później rosa osadzająca się ciągle na obiektywie zakończyła moje fotografowanie. Po złożeniu w IRISie wyszło cos takiego:

deneb.jpg8x4,Canon 1000d, ISO 800, kit 500mm

szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, ale być może niebo ciągle za jasne, może dłużej naświetlać trzeba było? napewno powróce do tego gwiazdozbioru przy następnej okazji.

 

pozdrawiam

Adam

Edytowane przez bamus
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj polowałem na Łabędzia i zanim Księżyc wzniósł się wyżej na niebie, udało mi się złapać 8 klatek po 4 minuty każda. niebo było nienajgoerzej zaśmiecone LP (minimum 5 mag, Droga Mleczna majaczyła w tle), jednak cirussy nie pomagały, a później rosa osadzająca się ciągle na obiektywie zakończyła moje fotografowanie. Po złożeniu w IRISie wyszło cos takiego:

deneb.jpg8x4,Canon 1000d, ISO 800, kit 500mm

szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, ale być może niebo ciągle za jasne, może dłużej naświetlać trzeba było? napewno powróce do tego gwiazdozbioru przy następnej okazji.

 

pozdrawiam

Adam

 

Masakra ta fota. Gratulki. Idzie na tapete :-)

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało materiału  .Dziwne zaniebieszczenie.

 

Ten sam obszar przy zebraniu ok 180 minut materiału(nieprzerabiany canon):

 

ok, następnym razem więcej materiału złapie. te 180 minut jakimi czasami łapałeś i pod jakim niebem? a zaniebieszczenie, to nie wiem czy to kwestia złego balansu bieli, czy złej obróbki. Mogłem bawić się dalej krzywymi, ale niestety traciłem informację zmieniając ustawienia za dużo. ogólnie to dobrze byłoby mieć jakiś odnośnik w postaci zdjęcia,które pokazywałoby najwierniej jak nocne niebo w szerokim polu wygląda, bo prawie każdy interpretuje to na swój sposób.

 

tomcio - przesłona 7,1

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 te 180 minut jakimi czasami łapałeś i pod jakim niebem? a zaniebieszczenie, to nie wiem czy to kwestia złego balansu bieli, czy złej obróbki. Mogłem bawić się dalej krzywymi, ale niestety traciłem informację zmieniając ustawienia za dużo. ogólnie to dobrze byłoby mieć jakiś odnośnik w postaci zdjęcia,które pokazywałoby najwierniej jak nocne niebo w szerokim polu wygląda, bo prawie każdy interpretuje to na swój sposób.

tomcio - przesłona 7,1

 

Ja tez eksperymentowłem w czasie  eksponowania tej klatki. Pobiłem tez swój rekord w ekspozycji z EQ3-2 czyli 960 s. Ale wiekszość klatek była  po ok. 360 s.Z kolorystyką jest pewien problem bo aparaty trochę różnie  ją oddaja. Ta fotka powstała w czasie prób zrobienia panoramy widocznej części drogi mlecznej. Ostatecznie skończyło sie na 2 klatkach i nauce ze do takich panoram trzeba idealnych darków/flatów i identycznych ekspozycji .Do projektu jescze powócę ale po solidnym upgradzie sprzętu .

 

 Moje niebo to takie niebo na 4/+4     -podgórskie bez wiekszych miast w promieniu 30 km. Mogło by być lepsze (mam porównanie bo mieszkałem kiedyś w górach) ale nie jest najgorsze :rolleyes: .

 

amerykakopiaredkopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tez eksperymentowłem w czasie  eksponowania tej klatki. Pobiłem tez swój rekord w ekspozycji z EQ3-2 czyli 960 s. Ale wiekszość klatek była  po ok. 360 s.Z kolorystyką jest pewien problem bo aparaty trochę różnie  ją oddaja. Ta fotka powstała w czasie prób zrobienia panoramy widocznej części drogi mlecznej. Ostatecznie skończyło sie na 2 klatkach i nauce ze do takich panoram trzeba idealnych darków/flatów i identycznych ekspozycji .Do projektu jescze powócę ale po solidnym upgradzie sprzętu .

 

 Moje niebo to takie niebo na 4/+4     -podgórskie bez wiekszych miast w promieniu 30 km. Mogło by być lepsze (mam porównanie bo mieszkałem kiedyś w górach) ale nie jest najgorsze :rolleyes: .

 

a mógłbyś wrzucić swoją surową klatkę 360 sek. bym mógł porównać z moimi, bo przy 240 sek wydawały się trochę przeswietlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota jest sprzed roku . Surówek juz niemam . Będę coś świeciłe w rejoni to ci taką klatkę wypale . Jaką czułość chcesz, czas i iso?

 

specjalnie to się nie fatyguj, tak tylko chciałem sprawdzić. spoglądając jeszcze raz na swoje zdjęcia stwierdziłem, że dwie dodatkowe minuty naświetlania nie powinny zepsuć klatki, tym bardziej, że jak napisałeś twoje niebo to 4/4+, a u mnie w zenicie jests 5+

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.