Skocz do zawartości

Co sadzicie o tym teleskopie? Teleskop Spinor Optics N-130/900 EQ-2


Randy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupic pierwszy teleskop i mysle nad zakupem teleskopu Spinor Optics N-130/900 EQ-2.

Wydaje mi sie ze jak na teleskop za ok.600 zl jest dobry dla poczatkujacego astronoma.

Na jakies stronie internetowej (nie pamietam jakiej) widzialem na co ten teleskop sie nadaje (ocena)

 

Księzyc 5/5

Planety 5/5

Gromady gwiazd 4/5

Mgławice 4/5

 

Co sadziecie o tym sprzecie . Czy jest warty uwagi.

Jesli nie to moze ktos z was ma lepszy pomysl jaki teleskop zakupic dla amatora.

Na teleskop nie chce przeznaczyc wiecej niz ok. 800 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, żebyś nie sugerował się takimi ocenami ze stron (tym bardziej stron sklepów).

 

Skoro taki sprzęt dostaje maksymalne noty, po co ludzie kupowaliby lepsze teleskopy ?

Bujda na resorach.

 

Co do apertury i ogniskowej możesz tym coś* zobaczyć i w początkowym okresie na pewno da Ci to sporo frajdy.

Mój sprzęt ma bardzo zbliżone parametry i jak na początek nie narzekam.

Przyznam jednak, że gdybym miał wybierać jeszcze raz, zrezygnowałbym z paralaktyka na rzecz dobsona i większej apertury.

 

Co do marki i jej jakości bardziej doświadczeni forumowicze z pewnością powiedzą Ci coś więcej, bo ja kompletnie tej firmy nie znam.

 

 

*coś jest bardzo względne - Hubble'a się nie spodziewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zwykle byly polecane Synty(sky watcher). Poprostu kup SW 130/900 i bedzie napewno sprawdzony.

Te opisy sa rzeczywiscie bzdurne. Takie oceny nie nadaja sie do niczego, nie patrz na to. Napewno poogladasz nim ww. obiekty ale np. nie porownasz widokow planet do maka 180 czy DS do np. Newtona 200, ktore pewnie tez maja oceny 5/5 w tych kategoriach.A Newton 130/900 jest na poczatek jak najbardziej OK. Zreszta jest o nim watek, dosc dlugi w tym samym dziale wiec mozesz pocztac

Na Uniwersalach sie niestety nie znam ale czesc z nich to beda konstrukcje blizniacze SW

 

pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez leech10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersałów nie używałem. Z zasłyszanych opinii to strata kasy.

Rozejrzyj się za teleskopami Synta/Sky-Watcher (nie wiem czy w tym przedziale cenowym jest coś lepszego).

 

Zastanów się czy nie chciałbyś zakupić czegoś takiego http://www.astrokrak.pl/product_info.php?cPath=21_40&products_id=482 używanego. Wtedy zmieściłbyś się w kwocie o której mówiłeś. A może jednak jesteś w stanie wyczesać jeszcze 199 zł i sprawić sobie nowy ? Z decyzją nie ma się co spieszyć.

Edytowane przez Ned
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cene to nie chcialem dochodzic do powyzej 800zl , ale jesli takich sprzetow nie warto za bardzo kupowac to moge dojsc tak do 1000 zl i kupic cos lepszego :rolleyes:

 

Wiec moze zastanowie sie nad czyms takim

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=1321&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_N-153/1200_DOB_6%27%27

Edytowane przez Randy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam właśnie taki teleskop, jak Randy, jest dobry, lecz mam problemy z obsługą, ponieważ ostrość przy drugiej obserwacji całkowicie mi się zepsuła, widzę np. księżyc, ale nie ostro, co mogło się zdarzyć, że mam takie efekty uboczne? Jestem bardzo początkującym "astronomem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki teleskop, jak Randy, jest dobry, lecz mam problemy z obsługą, ponieważ ostrość przy drugiej obserwacji całkowicie mi się zepsuła, widzę np. księżyc, ale nie ostro, co mogło się zdarzyć, że mam takie efekty uboczne? Jestem bardzo początkującym "astronomem".

 

Jakiego powiększenia użyłaś (eś?). Z jakim okularem? Czy teleskop jest poprawnie skolimowany? I jakie panowały warunki? Dobre niebo? Mgła? Teleskop był wychłodzony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.