Skocz do zawartości

Plejady Tairem@5,6/300


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrzewka przed poważniejszym"wypalaniem" Plejad.

9x 400s ISO 800,DSS+PS7 bez guidingu.

Jak wspomniałem jest to rozgrzewka,ale uwagi mile widziane.

m45jpg.jpg

P.S Tym razem GPE nie dał rady uciągnąć bez "fasolek" więcej niż 360s,źle wstrzeliłem się w Polarną :unsure:

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniala fotka :) Mam jedno pytanie ale niechce zakladac nowego tematu i zapytam tutaj: Chce sie pobawic troche w strofotografie. Niestety nie za bardzo moge sie pochwalic jakimkolwiek sprzetem. Mam tylko aparat cyfrowy canon lxus. Zamowilem sobie jeszcze na allegro statyw. A dzisiaj znalazlem w domu zwykly aparat kompaktowy na klisze(taki z zoomem :)). No i czy tym sprzetem dam rade fotografowac niebo. Oczywiscie nie chodzi mi tu o male obiekty, do ktorych potrzebuje teleskopu tylko czy np dam rade ladnie naswietlic gwazdy lub zrobic ladne zdjecie ksiezyca? Co jest lepsze do takich fotografi: cyfrowka czy aparat na klisze? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniala fotka :)

Dzięki,ale do wspaniałej to jeszcze jej duuuużo brakuje :rolleyes:

Sam jestem początkującym w dziedzinie astrofotografii,ale z tego co już się nauczyłem świetnym

detektorem jest lustrzanka cyfrowa(body).Można fotografować nocne niebo przy użyciu lustrzanki np.EOS 300D i wyższe modele+ krótkoogniskowy obiektyw,całość osadzona na statywie fotograficznym,ale z tego co wiem takim zestawem można uzyskać bardzo krótkie ekspozycje rzędu 30s.Przy takich krótkich czasach ekspozycji należałoby zrobić sporą ilość tych ekspozycji

30-40.

Księżyc bez problemu jest w zasięgu w/w zestawu,a nawet astrofotografu składającego się z

teleskopu i body.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale do wspaniałej to jeszcze jej duuuużo brakuje :rolleyes:

Sam jestem początkującym w dziedzinie astrofotografii,ale z tego co już się nauczyłem świetnym

detektorem jest lustrzanka cyfrowa(body).Można fotografować nocne niebo przy użyciu lustrzanki np.EOS 300D i wyższe modele+ krótkoogniskowy obiektyw,całość osadzona na statywie fotograficznym,ale z tego co wiem takim zestawem można uzyskać bardzo krótkie ekspozycje rzędu 30s.Przy takich krótkich czasach ekspozycji należałoby zrobić sporą ilość tych ekspozycji

30-40.

Księżyc bez problemu jest w zasięgu w/w zestawu,a nawet astrofotografu składającego się z

teleskopu i body.

Aha, a czy w zwyklych aparatach cyfrowych mozna naswietlac zdjecia tak przykladowo jakis czas np godzine. Czy moge uzyskac np taki efekt? kuba_wir.jpg Bo jak mowilem mam jeszcze do dyspozycji parat kompaktowy ale co sie z nim nameczylem, sprawdzalem wszystkie funckje itp nie mam zielonego pojecia jak zrobic tak zeby otworzyl migawke na jakis tam potrzebny czas i naswietlal obraz... Podczas robienia zdjecia poprostu otwiera sie migawka na kilka sekund i tyle. Czy w takich aparatach mozna ustawic czas migawki? Moze moje pytania są trche prozaiczne i glupie ale jestem laikiem w dziedzinie fotografi i astrofoto. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a czy w zwyklych aparatach cyfrowych mozna naswietlac zdjecia tak przykladowo jakis czas np godzine. Czy moge uzyskac np taki efekt?

Bo jak mowilem mam jeszcze do dyspozycji parat kompaktowy ale co sie z nim nameczylem, sprawdzalem wszystkie funckje itp nie mam zielonego pojecia jak zrobic tak zeby otworzyl migawke na jakis tam potrzebny czas i naswietlal obraz... Podczas robienia zdjecia poprostu otwiera sie migawka na kilka sekund i tyle. Czy w takich aparatach mozna ustawic czas migawki? Moze moje pytania są trche prozaiczne i glupie ale jestem laikiem w dziedzinie fotografi i astrofoto. Pozdrawiam

 

 

napisz jaki masz dokładnie model tego Canona, bo np. Canon IXUS 980 IS ma 15 sek naświetlanie, co przy iso 1600 można zarejestrować jasne gwiazdy. przy zdjęciach seryjnych miałbyś szansę zarejestrować takie zdjęcie jakie podlinkowałeś (z większym szumem, ale coś by było widać)

 

pzdr

 

adam

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg http://foto.recenzja.pl/Canon_PowerShot_SD750-rec-1610/ powinno być 15 sek naswietlanie co przy ISO 1600 powinno dać efekty podobne do tego:

 

IMG_4953.jpg

pkejady (2).jpg

 

szału nie ma , ale pamiętam jak się cieszyłem gdy udało mi się zrobić pierwsze zdjęcia nieba. spróbuj, może lepiej ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym bardzo zadowolony gdyby mi takie fotki wyszly. Dzisiaj zapowiada się ladna pogoda wiec wybieramy sie z kolegami na łowy xD Na razie sliczne dzieki za info. Pozdrawiam!

@edit

A tak wogole to ten czas migawki gdzieś sie ustawia(bo nigdzie w opjach nie moglem czegos takiego znalezc), czy poprostu ustawiam iso 1600 i aparat sam sobie naswietli tyle ile bedzie potrzebowal? jak to jest

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie odswiezyc moje zapytanko bo chce isc robic fotki ale nie wiem jak ustawic to naswietlanie. Mam ustawione iso 1600 no i jak zrobic zeby migawka byla otwarta te 30 sek. Przeszukalem doslownie wszystkie opcje w tym aparacie i nigdzie nie ma tego :(

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie odswiezyc moje zapytanko bo chce isc robic fotki ale nie wiem jak ustawic to naswietlanie. Mam ustawione iso 1600 no i jak zrobic zeby migawka byla otwarta te 30 sek. Przeszukalem doslownie wszystkie opcje w tym aparacie i nigdzie nie ma tego :(

 

proszę:canon.jpg

 

cały manual na: http://www.nycv.com/manuals/Canon/PSSD750_IXUS75CUGad_EN.pdf

 

jak będzie potrzeba z przetłumaczeniem to daj znać

 

edit: maksymalny czas to 15 sek i będziesz musiał zastosować self timer i oczywiscie postawić aparat na statywie

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę:canon.jpg

 

cały manual na: http://www.nycv.com/manuals/Canon/PSSD750_IXUS75CUGad_EN.pdf

 

jak będzie potrzeba z przetłumaczeniem to daj znać

 

edit: maksymalny czas to 15 sek i będziesz musiał zastosować self timer i oczywiscie postawić aparat na statywie

Wielkie dzieki!!! Niestety samemu nie zauwazylem tej opcji. Bardzo dziekuje jeszcze raz!

Trochę odbiegliśmy od tematu... :rolleyes:

tak.. odbieglem troche od tematu za co przepraszam. pozdro

Edytowane przez klapaucius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.