Skocz do zawartości

Abell2151


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... mpwt, tylko że celem plusów nie było ocenianie fotek. Ideą było stworzenie toola który da userom AF możliwość wyróżnienia cennych treści. Forum jest pełne naprawdę wartościowych materiałów, porad, opisów, manuali, opracowań, testów, projektów, itd. itd. Dzięki feedbackowi w postaci plusów od nas, czytelników, osoba poszukująca informacji w konkretnym zagadnieniu, mogła by łatwiej trafić na wartościowe materiały (czasem wręcz na gotowe, co znacznie przyspiesza osiągnięcie wysokiego startowego poziomu w danej dziedzinie).

 

Projekt astrofotograficzny to też kawał ogromnej często pracy, od osoby która się go podjęła. I warte te prace były kazdej gwiazdki które dostały. Ten co napisał manual jak ugryźć jakieś zagadnienie i ten co popełnił mocarną astrofote, często poswięcili na swoją pracę taki sam czas. Jeden przez kilka miesięcy zglebiał temat przecierając szlak i praktykował nim opisał na forum co i dlaczego. Gdzie niebezpieczeństwo błędu , gdzie boli, gdzie zdemonizowane choć łatwe, jak sobie w praktyce radzić z czymś itd itd. Potem kilka godzin poświęcił na napisanie artykułu z sensem. Ten co focił też musiał (często przecierając szlak) poświęcić mase czasu i wysiłku. Też godzinami czasem obrabiał materiał. Każda z gwiazdek opłacona była równie mocno i tutaj.

 

Ale gwiazdki jednak jakoś polubiły astrofotografie. Stały się jakby rankingiem, słabiej sobie radząc na innych polach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki feedbackowi w postaci plusów od nas, czytelników, osoba poszukująca informacji w konkretnym zagadnieniu, mogła by łatwiej trafić na wartościowe materiały

 

Może tak miało być w założeniach. W praktyce dla mnie, poszukującego "wartościowych" materiałów nie są gwiazdy a... tytuł, słowa kluczowe. Na tym forum wbrew pozorom nie ma aż tak dużo wątków i postów więc każdy wątek (niezależnie od ilości gwiazdek) jest wartościowy, bo zawsze ktoś coś ciekawego powie. Żeby było też jak mówisz musi być też jakaś konsekwencja a tej jak wiadomo nie sposób wymagać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak miało być w założeniach. W praktyce dla mnie, poszukującego "wartościowych" materiałów nie są gwiazdy a... tytuł, słowa kluczowe. Na tym forum wbrew pozorom nie ma aż tak dużo wątków i postów (...)

 

 

Hehe smile.gif

 

To znajdż mi proszę w sensownym czasie informacje np. o podstawach guidowania EQ6, informację o efekcie Błażki, metodach obróbki pojechanych gwiazdek albo jaki gain ma kamerka X i czym on jest, a na koniec np. manual do oprogramowania do fotometrii oraz praktyczne informacje jak go użyć do rejetracji tranzytów planet pozasłonecznych wink.gif

 

To taka lista z głowy, od strzału. ZAPEWNIAM cię, że wszystko tu jest. Krok po kroku. To tylko kwestia odnalezienia tego w niewielkiej ilosci ponad 340 tysięcy postów astro-forum smile.gif

 

Pozdrawiam.

 

PS. Te najlepiej opracowane, bo z wymienionych zagadnień znajdziesz wiele artykułów ;)

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukaj, wyszukaj. To co zapodałem. A potem pogadamy ;)

 

Pozdrawiam.

Robimy totalny OT. Przyjdzie mod i pokasuje.

Ale poruszyłeś ciekawy inny problem. Moim zdaniem wyszukiwarka forumowa jest słaba (słaby silnik?). Parę razy odwołałem się już do google gdzie po prostu wpisałem

site:astro-forum.org szukane hasło

 

Proszę bardzo:

http://www.google.pl/search?q=site%3Aastro-forum.org+guidowanie+EQ6&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=CAD&q=site%3Aastro-forum.org+efekt+b%C5%82a%C5%BCki&btnG=Szukaj&lr=

Edytowane przez mpwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są kłopoty z wyszukiwaniem tematów, to tylko dlatego, że autor źle go zatytuował. Ja staram się dawać tytuły, które wyskoczą bez problemu w wyszukiwarce, a dopiero w opisie coś tam dorzucam, np. "PST i Bino Orion" itp. I wiadomo o co chodzi.

PS. A ja chcę, co tam chcę - żądam - na wiosnę fotki galaktyk "Czułki" - NGC 4038 i 4039 :D

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawes.

 

Ale nawet jak znajdziesz, a jesteś w danym temacie niedoświadczony to ciężko ci będzie ocenić która z wyszukanych wiadomości jest bardziej wartościowa. Własnie po to miałeś mieć plusy. Plusy od czytelników. Bezpośrednich odbiorców którzy bazowali na materiale ktory własnie odnalazłes. Jest drugi mechanizm, możesz ocenić cały temat. Tylko czasem to jeden post w temacie jest tym najważniejszym.

 

 

Też chce czułki! ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że poprzedni system karmy był moim autorskim produktem, które nie doczekał się dokończenia, a wiele tam nie zostało wdrożone. Natomiast to co było ostatnio, to system, który pojawił się w nowej komercyjnej wersji silnika forum. Niestety - jest wyjątkowo marny i wprowadza patologiczne sytuacje, o których nawet nie wiecie, bo to do mnie spływają skargi, zażalenia, pretensje. Nie było dnia, żeby coś się nie działo.

 

Jeżeli w przyszłości wrócą plusy to w moim systemie dokończonym, gdzie będą służyły jako flagi do wyróżniania wartościowej treści, która następnie indeksowana będzie w specjalnych poddziałach. Niestety - nie udało mi się tego zrealizować ze względu na niechęć programistów do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.