Skocz do zawartości

Starlight Xpress koło filtrowe


jacapa

Rekomendowane odpowiedzi

Starlight Xpress znany producent kamer CCD od zaprezentował nowy produkt , koło filtrowe sterowane przez USB w atrakcyjnej jak myślę cenie ok. 300 funtów GB .

Koło występuje w dwóch wersjach na filtry 1,25" i 2".

Wersja 2" na 5 filtrów i 1,25 na 7 . przy czym karuzele w kole można zamieniać.

Cena dodatkowej karuzeli na filtry to ok.40 funtów .

Link do strony producenta

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczywiście było zapowiadane. W każdym razie już od czerwca jest na rynku i w chwili obecnej można kupić w kilku sklepach w Europie . Najtaniej znalazłem za 286 GBP, to przy obecnym kursie funta jeśli się nie mylę najtańsze koło USB na rynku , na dodatek z wymiennymi karuzelami.

Na razie nic poza tym nie udało mi się w sieci na jego temat znaleźć.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zamówiłem to koło i czekam już od 3 tygodni i ciągle końca nie widać, dilerzy łżą w oczy czarując max 1-2 tygodniami oczekiwania,

masakra jakaś, w końcu napisałem do producenta, w odpowiedzi przysłali, że czas oczekiwania to najmarniej 5 tygodni, bo podwykonawca nie nadąża z dostawą puszek, czy karuzeli, bo nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania klientów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziś nareszcie koło dotarło :)

i pierwsze wrażenia:

jest ogromne, średnica niemal 20cm, duże i dość ciężkie, wykonane bardzo ładnie i nic nie wystaje poza nie, żadne silniki, przekładnie

wpina się tylko kable USB i to z niego koło pobiera zasilanie, więc do niego dochodzi tylko ten jeden kabel, co bardzo upraszcza setup

wybaczcie jakość zdjęć, ale jak zwykle nie zauważyłem, że w aparacie jest ustawione iso1600, a chciałem trochę doświecić lampą

IMG_3307res.jpg IMG_3312res.jpg

 

koło jest dostarczane w bardzo zgrabnym plastikowym pudełku, a żeby wkręcic filtry w koło, nie potrzeba żadnego klucza czy śrubokręta żeby rozebrac obudowę, śrubki odkręca się palcami, wraz kołem jest kabel USB długości 3 metry, oraz drivery na płytce CDR

instalacja bezproblemowa, chociaż jest jeden zgrzyt; Windows instaluje drivery, lecz w systemie jest to widziane jako urządzenie kompozytowe USB, bez własnej nazwy i naprawdę trzeba się mocno naszukać, żeby je znaleźć, a przez to programik sterujący w Windows 7 nie widzi urządzenia:

SX USB filter wheel driver.PNG

 

choć w Windows XP pracuje bez problemu, ale MaximDL i w jednym i drugim Windowsie steruje kołem bez najmniejszego problemu, może dlatego że ma własne drivery (lecz dopiero od wersji 5.07)

z ciekawostek, koło nie jest sterowane przez silnik krokowy, a przez silnik DC, może dlatego udało się zmieścić całą elektronikę urządzenia w obudowie koła, pracuje dośc cicho i szybko i co ciekawe w obie strony, tzn. przy zmianie filtra z 1 na 7, koło się cofa, a nie robi niemal pełnego obrotu żeby ustawić slot 7

no i to tyle chyba na razie, napewno warte polecenia ze względu na niską cenę, jak za tak uniwersalne koło, karuzele filtrowe są wymienne, można stosowac albo 7x1,25" albo 5x2", różne średnice połaczeń koła od T2 poprzez gwint SCT do gwintów Taka 72mm, a właśnie oprócz gniazda usb jest jeszcze gniazdo RJ-12, z tego co pisze producent, można odpowiednim kablem podpiąć się do portu COM, albo podłączyć ręcznego pilota do sterowania filtrami, lecz puki co, nigdzie nawet śladu niema, jak ten pilot wygląda, ani ile kosztuje, nikt o nim jeszcze nie słyszał, poza wzmianką w manualu, że jest do kupienia u dealerów SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wspaniałego zakupu. Ponieważ i ja przymierzam się do zamówienia wspomnianego koła filtrowego mam pytanie: czy wersja którą widać na zdjęciach to "SCT front, T rear" (http://www.firstlightoptics.com/proddetail.php?prod=SX_motorised_filter_wheel) ? Jeśli tak, czy w skład zestawu wchodzi adapter do SCT (na zdjęciu kolegi zaznaczona czerwoną strzałką) ?

post-16180-125992227261_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dystrybutorzy w UK kombinują jak mogą by nie wysłać do Polski koła (nasza Bulandia to dla nich chyba piękna kraina pod kołem biegunowym - albo nie chcą wysłać albo koszty transportu - 32 funty...) mam pytanie: gdzie zamówiłeś koło ?

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.