Skocz do zawartości

Web cam do Księżyca i planet, konfiguracja.


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Te same parametry ale czy ten sam kodek?

 

W iuVCR "uncompressed", a w QCfocus nie ma możliwości wybrania sposobu kompresji (kiedyś wyczytałem że QCfocus nie korzysta z kodeka ale czy na pewno )hm.....przez Iro zaczynam chyba już szukać dziury w całym albo w chmurach :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iuVCR "uncompressed", a w QCfocus nie ma możliwości wybrania sposobu kompresji (kiedyś wyczytałem że QCfocus nie korzysta z kodeka ale czy na pewno )hm.....przez Iro zaczynam chyba już szukać dziury w całym albo w chmurach :szczerbaty:

 

Widać tak już jest z tą kamerką i tyle :) dużo przy okazji dowiedziałem się innych rzeczy...

 

Mam ostatnie pytanie - ktoś z Was próbował z trybem RAW ? Przekonfigurowywałem kamerkę w ten tryb, nawet pozwalałem sobie na lekkie modyfikacje makr, ale żadnych rozsądnych efektów nie dostrzegłem. Wręcz tryb RAW wydał mi się mało przydatny przy kręceniu filmików. Poniżej przykładowy fragment takiej klatki - niestety 5 klatek na sekundę to max.

 

CCDCap0009x.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łudzić. Żeby wyzyskać pełną moc optyki i zrobić jakiś postęp, trzeba zainwestować w kamerkę monochromatyczną.

 

 

Zastanawia mnie jedna sprawa. Mam toucama przerobionego na długie czasy z monochromatycznym sensorem CCD ICX098BL czyli tym samym co w DMK-21. Zyskam coś kupując DMK-21 ?? I to sprowadza sie do pytania, czy webcam kompresuje zapisywane aviki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzy webkam jest stworzony do przesyłania danych przez internet, a więc odpowiedź nasuwa się sama.

 

Iro, teraz trzeba zdekodować tę klatkę, aby pozbyć się kratek:) np. programem AviRaw albo Irisem.

 

zdekodowane wyglądają jeszcze gorzej ;) trzeba przywyknąć i znaleźć obejście... ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie dręczącego mnie problemu:

- stackuję po ok 150 klatek

- do aligningu włączam filtry przed obróbką w registaxie 5 - ustawiam blur na 1

- mogę sobie pozwolić na większe ruchy waveletami - następnie w innym sofcie robię smart sharpen

 

efekt poniżej, fotka obrobiona kilka dni temu i ostatnio:

 

CCDCap0006_a.jpgCCDCap0006_n_bailly.jpg

CCDCap0008_B.jpgCCDCap0008_na_aristrachus.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie dręczącego mnie problemu:

- stackuję po ok 150 klatek

- do aligningu włączam filtry przed obróbką w registaxie 5 - ustawiam blur na 1

- mogę sobie pozwolić na większe ruchy waveletami - następnie w innym sofcie robię smart sharpen

 

efekt poniżej, fotka obrobiona kilka dni temu i ostatnio:

 

CCDCap0006_a.jpgCCDCap0006_n_bailly.jpg

CCDCap0008_B.jpgCCDCap0008_na_aristrachus.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

spróbowałem te ustawienia co podałeś. U mnie sie nie zmieniło. Nie stosowałem smart sharpen ( nie znam tej operacji )

Zastosowałem natomiast funkcje resize B-spline ustawioną na 100% :P i ona mi zlikwidowała pixeloze. Na resize 200% też nie widać

przykład:

baily1_200%.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję panowie bo fotki wyglądają znacznie lepiej ale wygląda na to, że uporaliście się z objawami, a choroba nadal grasuje

problem tkwi gdzieś w oprogramowaniu kamerki lub nagrywającym aviki. Ja niestety jestem za cienki by pomóc :blink: ale trzymam za Was kciuki :Salut:

 

pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.