Skocz do zawartości

WO Zenithstar 66 SD


bokonon

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś do czynienia może z refraktorem WO Zenithstar 66 SD? Interesowały by mnie przykładowe fotki z tego maleństwa, opinie użytkowników na temat jakości mechaniki, poziomu aberracji etc.

 

Myślę nad tym teleskopem pod kątem focenia z ST2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś by się znalazło ;)

Jak chcesz Tiffy z Canona 350d to nie ma sprawy o ile masz jakiegoś FTP-a :rolleyes:

Jeśli chodzi o inne rzeczy to Cię podłamie. Korekcja abberacji to nie jest problem tego refraktorka, lecz płaskość pola z FF/FR Wujka Optyka II.

Ja zamieniłem go na korektor komy Baadera do newtonów. Nie daje redukcji ogniskowej i dodaje trochę abberacji na brzegach, ale nie masz wygiętego pola jak dziurawa czasza spadochronu.

Przy Twojej kamerze ta abberacja z korektora komy raczej już nie będzie widoczna, ale jest mało widoczna nawet na klatce APS-C Canona.

Pisz co potrzebujesz :)

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym korektorem komy to mnie zbiliście z tropu zupełnie :szczerbaty: Z jednej strony mam już newtona z MPCC więc ilość zakupów byłaby zredukowana z drugiej... liczyłem na większe pole i lepsze światło dzięki flattenerowi 0,8 ;) serwera FTP niestety nie mam ale jakbyś mógł podesłać na maila: dominik@kucma.com.pl - nie musi być pełny tiff, wystarczy crop ze środka i brzegu :) Dzięki!

 

Czy ew inne flattenery niż WO 2 wchodzą w grę? Np. Tele Vue? :)

Edytowane przez bokonon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprawdzałem, nie miałem okazji. Poza tym tam nie ma wyciągu 2", ale masz gwint SCT, który jest lepszy bo nie masz problemów z osiowością.

Trzeba tylko kombinować z przejściówkami i testować czy odleglość od matrycy jest ok, bo jakoś odległości zalecane nie mają zastosowania w tym refraktorku , ale do Janusza masz dużo bliżej niż ja, więc problem też dużo mniejszy ;)

Poza tym mechanika jest tam bez zarzutu. Swego czasu powiesiłem na wyciągu 1kg (kątówka 2" i okular 2"), a wyciąg ani drgnął mimo że patrzyłem w zenit :rolleyes:

Co do fotek to cosik przygotuje, ale na jutro bo dziś nie mam siły szukać i kroić ;)

Jakby co to napisz mi co kkonkretnie chcesz mieć i wiedzieć, po dwóch latach chyba mogę już mieć to i owo :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

jakbyś wybrał miał jakiś obiekt gwiazdowy np. gromadę otwartą żeby dało się zobaczyć jak z aberracją jest :)

 

ps. do tego wyciągu da się przed flattener wsadzić filtr 2''?

 

ps.2 złączki to nie problem, bo jak piszesz do Janusza mam niedaleko - już nie jedną u niego dorobiłem ;)

Edytowane przez bokonon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten teleskopik i mogę o nim napisać kilka słów. Wyciąg tylko 1,25" i pracuje wyjątkowo płynnie.

Wyciąg dzięki gwintowanemu połączeniu sct umożliwia współpracę z elementami z wyjściem 2".

Teleskop ma mechanizm blokujący siłę wyciągu oraz istnieje możliwość zablokowania go w określonym położeniu.

Co do abberacji chromatycznej szkła to jak na tak małą ogniskową to jest dobrze albo nawet bardzo dobrze. Szkło

pochodzi z japońskiej produkcji O'Hara jest to wyjątkowo dobre szkiełko (dublet). W tej kategorii cenowej

w zasadzie nie ma alternatywy dla tego teleskopiku. Natomiast niewielka ogniskowa i związana z samą wielkością

i konstrukcją obiektywu rozdzielczość umożliwi w zasadzie tylko szerokie pola.

Wykonanie teleskopu jest na wyjątkowo dobrym poziomie to takie "cacko". Mam prawie zerowe doświadczenie w fotografii

ccd więc tu nic nie napiszę, ale mechanicznie, optycznie i designowo tej teleskop oceniam bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.