Jump to content

Wreszcie początki mojej Strony Domowej.

Martel
 Share

Recommended Posts

Ostatnio kilku moich kolegów z forum pytało kiedy moja stronka domowa nie będzie tylko FTP'em.

Otóż dzisiaj troche zachorowałem nie polazłem do pracy więc naprędce skleciłem Fotograficzny Katalog Mesier'a

Będe go uzupełniał i wymieniał Astro fotografie na lepsze.

Ciekawy jestem waszych opini co do mojego pomysłu. Musicie się jeszcze troszke uzbroić w cierpliwość. Jego kształt  i zawartość będzie się zmieniać z upływem czasu. Teraz święta więc będę miał troche czasu by go uzupełnić.

Pozdrawiam Martel

Fajnie sie zapowiada. Zycze szybkiego postepu prac nad stronka i jeszcze szyszego powrotu do zdrowia!

Jedną dziwną rzecz zauważyłem - link 'tytułowy' nad tabelą messierów nie działa.

Pozdrawiam

Guest Janusz_P.

Superowo Martelu :D ale jesli to nie twoje foty to podaj dane o autorach i sprzęcie przez ktore były robione!!!

Martel,

Wszystko jest ok tylko jak patrzę na tę stronke to narzuca mi się pytanie: czy to są Twoje fotki czy też ściągniete z netu. Tak więc jako absolutne minimum jakie musisz tutaj dodać to opis do tych zdjęć (kto, kiedy, jakim sprzętem, jakim filmem, etc). Nawiasem jeśli to są Twoje fotki, to chylę czoła.

Pozdrawiam

Tak niewątpliwie powinno być. Jednak tylko nieliczne fotki są do odszukania w w necie i do zidentyfikowania.

Kilka z nich to fotki z Hubbl'a. Jednak to jedyna informacja jakieą można odnaleść w necie na ich temat.

Nie są to moje fotki bo tak naprawde, ich robienie nie jest w kręgu moich zainteresowań.

Zidentyfikowanie fotki naprawde jest trudne jak na danej stronce jedynym opisem jest nazwa obiektu jaki przedstawia.

O takie opinie właśnie mi chodziło

Może nie będe musiał ich kasować jak katalog opatrze odpowiednim komentażem.

Powiedzcie jak poradzić sobie z tym problemem

Hej Martel,

Tak szybko rzuciłem okiem i chyba to M27 to nie M27 albo mi się coś popie... pomieszało.

Pozdrawiam z Jajem (Świątecznym)

Czarek

No mnie się też tak zdaje że to nie "hantle". Ale opis na stronce na któraj wyczaiłem tą fotke tak napisano.

Jednak wydaje mi się że to jednak "Pierścień" z Lutni.

Mam prośbe. Umieściłem już wszystkie jakie posiadam w swoich zbiorach. Jeśli macie troche odwagi to prosze przyślijcie mi brakujące na priv.

Z góry dzięki za odwagę.

Martel wrote:

"No mnie się też tak zdaje że to nie "hantle". Ale opis na stronce na któraj wyczaiłem tą fotke tak napisano."

To jest właśnie największy problem internetu.

Pamietajcie młodzi ludzie, że był kiedyś dowcip o gościu, który z męskiego organu wyciągał drzazgi bo wsadził go do dziury w płocie na którym ktoś napisał "(...)"(tu niecenzuralne określenie żeńskiego narządu)

Właśnie, to ani M 57 Ring Nebula ani M 27 Hantle tylko Southern Ring widoczna w dodatku wyłącznie na niebie południowym. Kompletny zestaw Messierów można zobaczyć na mojej stronce:

http://republika.pl/planetb612/messier.htm

(po kliknięciu pojawiąją się duże zdjęcia). Amatorom mocnych wrażeń szczególnie polecam przyjrzeć się prawemu górnemu rogowi M 57 (w razie potrzeby trzeba rozjaśnić monitor). Pewien szok można też przeżyć przyglądając się zdjęciu M 96. Dodatkowo Martelowi proponuję trochę sprecyzować współrzędne w stopce - ja swoje podaję poniżej z dokładnością do ulicy a mam je ze stronki http://maporama.com/

Wiesz Karolu zawsze zazdrościłem ludziom, którzy znajdowali wolny czas. Ja tylko jeden dzień nie poszedłem do pracy i postanowiłem zrobić porządek z moimi fotkami m-ek. To zasługa jednej nocy. wyspałem się w dzień to posiedziałem do rana i rezultat widać.

Dzięki boopsi. Właśnie podpadało mi strasznie to zdjęcie M27. Te zdjęcia z hubbl'a są tak dopieszczone wodotryskami, że ni cholery nie można porównać ich z obrazem w amatorskim teleskopie. Zciągnąłem ją ze stronki jakiegoś astroamatora z Niemiec z podpisem Hubbl'e M27. No i kaszana wyszła.

Nie wiem czemu odebrałeś to jako wymądrzanie, chciałeś uzupełnić brakujące foty a tak się złożyło że mam już komplecik więc chciałem udostępnić - i przyznaję, uzbieranie tego zajęło mi to duuużo więcej niż 1 noc. Pomyślałem też że może ktoś się ucieszy że obok M 57 jest galaktyka spiralna - ciekawe przez jaki sprzęt udałoby się ją dostrzec live...

Przepraszam Karolu, że zabrzmiało to obcesowo. Nie miałem takich intencji a za zaproszenie na Twoją stronke dziękuje - wygląda naprawde świetnie.

Troche sobie pościągam. ;D ;D ;D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.