Skocz do zawartości

Sadr i okolice


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz Marsa ze Żłobkiem ustrzeliłem w Roztokach jeszcze w Sadr.

 

Autosaveobr.jpg

HEQ5 + EOS 400D + PENTACON 300/4

ISO 1600, 18x30 sek. + 1x75 sek. + 1x10 sek. + 1x130 sek., f/4 (nie pytajcie nawet dlaczego takie czasy)

 

Zapewne jak znowu będę pod ciemnym niebem, to porządnie wypalę tamtą okolicę, jednak postanowiłem się też zmierzyć z tym materiałem. Nie zrobiłem żadnych darków/biasów/flatów (błąd) i pojawiły się małe problemy przy obróbce. Głównym celem wrzucenia zdjęcia była chęć usłyszenia jakiejś krytyki co do mojej obróbki. Nie wiem, czy to dobrze, ale mam jakiś taki nawyk, że kolorowy szum (którego tutaj było pełno) bo redukcji szumów finalnie "ściągam" rozmyciem powierzchniowym. Tracie się odrobinę na detalu, ale szum przy okazji też się gubi (czy tam raczej po prostu też się rozmywa). Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi co do zdjęcia, abym mógł je lepiej dopracować. Przykro mi, że pośród wysypu świetnych ostatnio zdjęć wrzucam moje wypociny, no ale może da mi to motywację.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło bardzo fajnie. To był mój pierwszy obiekt na montażu EQ3-2, Nikkor 105/2.8 (ale szeroko :D ), który wykonałem z pomocą Hansa (dzięki). Aczkolwiek jak zobaczyłem co wyciągnął na swoim sprzęcie trochę mi ochota na ten obiekt przeszła ;)

 

Ale z chciałem właśnie zapytać dlaczego takie czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dłuższe, bo chciałem zobaczyć, czy coś tam będzie widać, ale potem nie chciało mi się już siedzieć na dworze, więc poszedłem się ogrzać do budynku i głupi zapomniałem zaprogramować dobrze serii i poleciały krótkie czasy :szczerbaty:. A szkoda, bo jakby się paliły choćby 60 sekundowe klatki, to byłoby lepiej. No ale mam nauczkę i następnym razem będę pamiętał.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że bardzo podoba mi się Twój szeroki kadr. Naprawde jest tam mnóstwo gwiazd . Mimo że szum piekielnie nie doskwiera to jednak polecam używac max 800. Ja też przez dłuższy czas nie przykładałem wielkiej wagi do flatów i biasów ale odkąd zacząłem je robić czuję sie spokojniejszy a przy okazji robienia flata dowiaduję się często o konieczności czyszczenia optyki więc nie bój się tego bo zrobienie serii flatów czy flat darków to chwila którą zrobisz na spokojnie w dzień przy kawie. Podejrzałem Twoją klatkę i spróbowałem wyciągnąć ciut więcej z okolicy gwiazd, po lewej bez odszumiania po prawej już po odszumiarce Neat. Naprawdę jest coś magicznego w tym zdjęciu mnie się podoba

moja.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Głównym celem wrzucenia zdjęcia była chęć usłyszenia jakiejś krytyki co do mojej obróbki. (...)

 

A może spróbuj "odszarzyć" troche gwiazdki, mam wrażenie, że są troche blade. Może dobrym pomysłem było by wycięcie warstwy z samymi gwiazdami i niezależna obróbka tła i mgławic od gwiazd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.