Skocz do zawartości

Pytanie o zasilanie


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się do użytkowników stacji zasilających do waszych teleskopów czego używacie? Zastanawiam się nad stacją Tronic 7Ah mogę zakupić wsumie okazyjnie za 70 zł zamierzam zasilać neqeq6 (1-2A) + sbig st4 (1A). Standardowa sesja w warunkach polowych to jakieś 3 godzinki więc teoretycznie powinno wystarczyć czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powertank Celestrona 7Ah, chodzi mi na tym LX200 i 50D, Zadnych problemow.

 

 

Do momentu kiedy nie uzywalem Canona, starczalo na ladnych kilka kilkugodzinnych sesji. Teraz Canon zwlaszcza na LV zabiera duzo wiecej prądu.

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powertank Celestrona 7Ah, chodzi mi na tym LX200 i 50D, Zadnych problemow.

 

 

Do momentu kiedy nie uzywalem Canona, starczalo na ladnych kilka kilkugodzinnych sesji. Teraz Canon zwlaszcza na LV zabiera duzo wiecej prądu.

 

Pozdr. Artur

 

Artur,

Jak często ładujesz powertanka? Czy trzeba koniecznie rozładować go do zera przed kolejnym ładowaniem?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

Jak często ładujesz powertanka? Czy trzeba koniecznie rozładować go do zera przed kolejnym ładowaniem?

 

Pozdrawiam,

milosz

 

Milosz.

Ładuje raz na kilka tygodni, zakladajac ze ogladam czesto, w momencie kiedy zapala sie dioda ze nalezy ladowac i tyle :-) Doladowywuje go jak biore go w teren , tak na wszelki wypadek. Kiedys (w zimie) LX 200 chodzil 9 godzin, tzn prowadzil za ruchem niebosklonu. Zapomnialem o nim i zostal na balkonie :-)

 

Co do pytania , nie wiem czy ma efekt pamieci ? tak jak pisalem uzywam do momentu kiedy nie zapali sie dioda sygnalizujac o niskim naladowaniu i chyba najlepiej wyladowyc go do konca, choc nie pamietam aby pisalo cos w specifakcji o koniecznosci rozladywowania.

 

Powertank to jednak dobra rzecz.

Uwaga ! Najnowsze maja refektor na diodach , ktore sie umywaja do szperacza halogenowego w pierwszych wersjach. Wiem bo mialem obydwa, teraz mam niesty diodowy.

Akumuator samochodowy potrafi podladowac :-)

 

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulatory żelowe oraz zwykłe kwasowe nie posiadają efektu pamięci

w powertanku pewnie jest akumulator żelowy więc nie powinno być z tym problemu

ja do zasilania montażu używam akumulatora żelowego 7Ah i jedno naładowanie wystarczyło mi na ponad pół roku intensywnej eksploatacji. Poddał się dopiero po 6 godzinach na mrozie -20oC. Dodatkowo włączona była grzałka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że mój powertank jest felerny. Potrafi rozładować się w ciągu jednej nocy zasilając astrotraca. Zdażyło mi się to raz. Standartowo starcza na 2 (max 3) noce astrotraca i zaczyna się świecić żółta lampka. Ładuję go zwykle cały dzień, aż zapali się zielona lampka. Ostatnio jednak stał z podłączonym zasilaczem dzień i noc i dalej było mu mało. Może to przez temeperaturę? Teraz, w środku szalejącej wiosny :szczerbaty:, mam zwykle 5 stopni w dzień i około zera w nocy. Jeszcze miesiąc temu było jakieś -10 (lub wiekszy mróz) w nocy.

 

Mam chyba tą starszą wersję z halogenem. Reflektorek rozładowuje go błyskawicznie. Wydaje mi się, że godzina ciągłego świecenia by wystarczyła.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim dziękuje za odpowiedzi , postanowiłem wypróbować tą 7aH jak okaże się za mało to dokupię druga taką stację ( do zasilania kamerki sbiga st4) i tak wyjdzie mi taniej niż orginalna 7ah z powertanka. Ponoć własciciel mówi ze jest tam mozliwość wymiany aku na większy np 17 Ah o ile wielkość spasuje. Jak będe miał to cacko to napisze jak się sprawuje pozdrawiam szary19

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.