Skocz do zawartości

M106 testowo przez chmury


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Staję się powoli nowym posiadaczem DSI III Pro szczerbaty.gif i po pierwszych testach muszę przyznać że to ogromny przeskok w stosunku do EOS400D.

Niestety sesja przez chmury tylko Luminacja - 11x300s na kolor nie starczyo pogody a swoją drogą zastanawiam się czy do materiału nie podejść od nowa z czasami luminacji około 10minut.

Na początku montaż szwankował dość mocno pod Maximem (po kalibracji wprowadzał korekty w granicach 15-30 po cym wyskakiwał "star dim") więc przełączyłem się na PHD.

Szkoda tylko że pogoda nie pozwoliła na więcej klatek dodatkowo z większym czasem.

(L: 11x300s) SW150/750+MPCC, DSI III PRO, HEQ-5 Syntrek, guidowane DSI (color)+SW80/400

m1061.jpg

 

Przy okazji zapytam czy w Maximie można zlikwidować podczas składania te czarne piksele bo musiałem je usuwać ręcznie w PSie :?

kropka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, mimo pogody zebrałeś całkiem fajny materiał.

ps.co do kropek to nie znam innej metody jak PS

 

dzięki JaLe !

Zauważyłem że kropki te tworzą się po odjęciu darka.

 

W darku te hoty które nie pokrywają się z surówką pozostawiają czarne kropy a po złożeniu (Sigma Clip) pozostają szlaczki czarnych kropek swear.gif

Mimo że surówka i dark były ronione w tej samej temperaturze wg. wskazań czujnika temperatury matrycy. g.gif

Miałem nadzieję że uda się to usunąć z automatu z Maxima poprzez "Remove Bad Pixles" ale mnie się to nie udaje no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam czy w Maximie można zlikwidować podczas składania te czarne piksele bo musiałem je usuwać ręcznie w PSie :?

 

 

W Maximie - Filter > Kernel Filters > Dead Pixel ( lub Hot Pixel ) .... reszte opcji pozostaw default'owe.

Mozesz zrobić sobie automat do zrobienia tych operacji dla wszystkich klatek jednocześnie. Do tego używasz View>Batch Process WIndow gdzie "nagrywasz" operację Dead i Hot Pixel na jednej klatce, kończysz "nagrywanie" tej akcji a potem odtwarzasz tą akcję dla wszystkich klatek ( dokładnie tak samo jak akcje w PS ).

Fotka w pytkę!

W drugiej obróbce masz chyba lekko przepalony środek w stosunku do pierwszej obróbki.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maximie - Filter > Kernel Filters > Dead Pixel ( lub Hot Pixel ) .... reszte opcji pozostaw default'owe.

Mozesz zrobić sobie automat do zrobienia tych operacji dla wszystkich klatek jednocześnie. Do tego używasz View>Batch Process WIndow gdzie "nagrywasz" operację Dead i Hot Pixel na jednej klatce, kończysz "nagrywanie" tej akcji a potem odtwarzasz tą akcję dla wszystkich klatek ( dokładnie tak samo jak akcje w PS ).

Fotka w pytkę!

W drugiej obróbce masz chyba lekko przepalony środek w stosunku do pierwszej obróbki.

bajka piksele się ściągają super ale na pojedynczych klatkach przed złożeniem. Faktycznie na złożonej już nie bardzo część zostaje więc automatyzacja tego polecenia jest jak najbardziej wskazana. Zdjęcie rzeczywiście trochę ma przepalony środek przeoczyłem ten fakt podczas szybkiej obróbki. Dzięki philips beerchug.gif

 

Ciekawy jestem dlaczego tak twierdzisz? Znam DSI III Pro, ale nie mam doświadczenia z EOS-ami, więc pytam z ciekawości.

 

Niezła fotka.

dla mnie zmiana na DSI ma prawie same plusy yes.gif po pierwsze ilość kabli zmniejszyła się z 3 na 1 (kabel USB-opcjonalnie, zasilanie, BULB), po drugie waga - kamerka z kołem i filtrami LRGB waży mniej niż body 400D, po trzecie czułość matrycy - w tym samym czasie zbieram o wiele więcej fotonów niż Canonem do tego mam prawdziwą czystą luminację do której jak chcę dokładam kolor, może nawet kiedyś Ha. cool.gif

Dodatkowo materiał jest 16 bitowy, mniej zaszumiony.

Problemem jakiego się obawiałem to wielkość matrycy która wymusza już lepsze prowadzenie ale na szczęście mój montaż prowadził sesję całkiem znośnie. Jeszcze może ampglow blink.gif który na początku mnie zaskoczył ale darki sobie z nim poradziły flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.