Skocz do zawartości

Opticon 114/1000


szymix224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie.... mianowicie znalazłem na allegro teleskop opticon 114/1000 z soczewką barlowa X2, filtrem słonecznym, księzycowym, okluarem 10mm, lecz bez statywu. Moje pytanie jest nastepujące, czy opłaca się go kupić za 160zł i czy dużo da się nim zobaczyć w sensie planety i czy nada się do astrofota i jeżeli tak to jakie będą tego efekty(tzn. czy dobre zdjęcia, cyfrówką) Proszę o profesionalne porady poniewważ na 80% jestem i tak zdecydowany na synte 6, lecz chciałbym dowiedziec sie o tym teleskopie :rolleyes:

Aha ma jescze swiatłosiłe 8,7

Edytowane przez szymix224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie poczytałeś wogóle forum, zwłaszcza działu "Mój pierwszy teleskop", w którym tak namiętnie "produkujesz" nowe posty!!!

Wielokrotnie było pisane, że tanie teleskopy z wbudowanym Barlowem są do niczego, a zwłaszcza do astrofoto...

Marki typu Opticon, Wega Star czy Optus, które często są oferowane na Allezło, są plastikowymi zabawkami, którymi można sobie ewentualnie ozdobić/oszpecić pokój!

Ciągle pytasz o astrofotografie, ale nie piszesz jaką??? Planetarno-księżycową, czy może DS-ową (mgławice i galaktyki)???

Poczytaj sobie na ten temat, bo mam wrażenie, że jesteś jedną z wielu osób, które myślą że z teleskopem za 500 zeta i kompaktem, będziesz robił fotki jak w naszym dziale "Galeria Astrofotografii - > Głęboki kosmos"!!!

Nie tędy droga i już myślałem, że doszedłeś do tego, że ważne jest zaznajomienie sie z istniejącą bazą informacji (czyli forum), a Ty tworzysz kolejne tematy, w których pytasz o kolejny badziewny teleskop...

 

P.S.

 

Poczytaj sobie opisy do zdjęć w galeri, poczytaj sobie o czymś takim jak np guiding, który jest niezbędny do długoczasowych fotografii, a najlepiej poczytaj sobie dokładnie forum, zwłaszcza dział "Mój pierwszy teleskop", ale dokładnie!!! Tam masz 883 tematy i wiele z nich odpowie na Twoje pytania!!!

Jeśli nie masz cierpliwości, żeby to wszystko przeglądnąć, to znaczy że na 100% astrofotografia nie jest dla Ciebie!

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.... przepraszam, ale pisalem ten post w biegu ponieważ zaraz po tym wyjeżdzałem i wiąże sie to rownież z tym , że nie miałem czasu przejżeć wszystkich tematów... ale cóz wątpliwości rozwiane i zzaczynam przygotowywac sie do kupna synty 6(mam nadzieje ze w lipcu bedzie... musi być) Wielkie dzięki i sory za klopot :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cóż.... przepraszam, ale pisalem ten post w biegu ponieważ zaraz po tym wyjeżdzałem i wiąże sie to rownież z tym , że nie miałem czasu przejżeć wszystkich tematów... ale cóz wątpliwości rozwiane i zzaczynam przygotowywac sie do kupna synty 6(mam nadzieje ze w lipcu bedzie... musi być) Wielkie dzięki i sory za klopot :notworthy:

Hej

Rozwalają mnie tacy "fachowcy" którzy mają 250/1200 lub 300,2500 i początkującego biednego astronoma na wstępie zduszą!!!! A mam takie cacko i jestem b.zadowolony księżyc jak na dłoni :) pierścienie Saturna itp. widać !!!!!!!!!!! A jak już na dobre zarażę się i napcham skarpetę to i ja za 5lat będę wymądrzającym się posiadaczem 250/1200 a może więcej. Cena jest adekwatna do sprzętu ale na początkujące wojaże po niebie wystarczy!!!!!!! Ciekawe od czego Wy zaczynaliście jak już znudziła Wam się lornetka 7x50 ???? Nie namawiam nikogo do kupowania czegokolwiek bo każdy mierzy na swoje możliwości! Ja wydałem 200zł i jestem szczęśliwym posiadaczem 114/1000 z WBUDOWANYM BARLOWEM i się tego nie wstydzęęęęęęęęęęęe!

pozdrawiam wszystkich biednych astronomów!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Rozwalają mnie tacy "fachowcy" którzy mają 250/1200 lub 300,2500 i początkującego biednego astronoma na wstępie zduszą!!!! A mam takie cacko i jestem b.zadowolony księżyc jak na dłoni :) pierścienie Saturna itp. widać !!!!!!!!!!! A jak już na dobre zarażę się i napcham skarpetę to i ja za 5lat będę wymądrzającym się posiadaczem 250/1200 a może więcej. Cena jest adekwatna do sprzętu ale na początkujące wojaże po niebie wystarczy!!!!!!! Ciekawe od czego Wy zaczynaliście jak już znudziła Wam się lornetka 7x50 ???? Nie namawiam nikogo do kupowania czegokolwiek bo każdy mierzy na swoje możliwości! Ja wydałem 200zł i jestem szczęśliwym posiadaczem 114/1000 z WBUDOWANYM BARLOWEM i się tego nie wstydzęęęęęęęęęęęe!

pozdrawiam wszystkich biednych astronomów!!!! :)

 

Bzdury piszesz. Można kupić mały i tani teleskop albo w tej samej cenie szmelc i chłam. Opticon to firma, której wyroby zdecydowanie zaliczają się do drugiej kategorii. Po prostu wyroby tej firmy należy omijać szerokim łukiem. W dodatku teleskop o którym mowa jest bez statywu. Kupowanie tego nie ma żadnego sensu, bo jakość tego teleskopu będzie tragiczna, rozbudowa czy modernizacja nie opłacalna i bezsensowna, a bez statywu i tak nie da się obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.